Dantų balinimo patarimai
Sužinosite
Visi norime baltų dantų, tačiau dėl savo mitybos, gėrimų jie tampa geltonesni. Šiame straipsnyje dantų balinimo patarimai bus pasiūlyti iš mūsų komandos. Yra daug dantų balinimo sistemų ir produktų, įskaitant balinančias dantų pastas, nereceptinius gelius, skalavimo priemones, juosteles, padėklus ir balinimo produktus, kuriuos gaunate iš odontologo. Dantų balinimas idealiai tinka žmonėms, turintiems sveikus, nerestauruotus dantis (be plombų) ir dantenas. Asmenys, kurių dantys yra geltoni, reaguoja geriausiai. Tačiau ši kosmetinė procedūra nerekomenduojama visiems.
Balinimo sistemos
Dar niekada nebuvo taip lengva savo šypseną pagyvinti namuose. Galite išbandyti visų rūšių produktus: skalavimo priemones, gelius, kramtomąją gumą, dantų pastą ir juosteles. Jei nuspręsite išbandyti balinimą namuose, pirmiausia siūloma pasikalbėti su savo odontologu, ypač jei turite:
- Jautrius dantis
- Dantis su plombomis
- Tamsias dėmes ant savų dantų
- Jei turite karūnėles ant savo dantų
Namų balinimo priemonėse yra peroksidų, paprastai karbamido peroksido, kurių kiekis svyruoja nuo 10% iki 20%. Pasirinkite produktą, kurio peroksido lygis yra to diapazono viduryje. Jei produktas nevargina burnos, bet nesuteikia norimo šviesinimo efekto, galite rinktis aukštesnį lygį. Jei turite klausimų, jūsų odontologas gali padėti rasti balinimo priemonę, kuri geriausiai atitinka jūsų poreikius.
Balinamosios dantų pastos
Visos dantų pastos pašalina paviršiaus dėmes, nes jose yra švelnių abrazyvinių medžiagų. Kai kuriose balinančiose dantų pastose yra švelnaus poliravimo arba cheminių medžiagų, kurios suteikia papildomo dėmių šalinimo efektyvumo. Kainos yra labai skirtingos, vienoms galite išleisti nuo 1 Euro, o kai kurioms prireiks ir keliolikos eurų. Balinančios dantų pastos pašalina tik paviršines dėmes ir neturi baliklio. Nereceptinėse ir profesionaliose balinimo priemonėse yra karbamido peroksido arba vandenilio peroksido, kuris pašviesina spalvą giliai dantyje. Balinančios dantų pastos gali pašviesinti danties spalvą maždaug vienu atspalviu. Priešingai, odontologo kabinete atliktas receptinis balinimas gali padaryti jūsų dantis šviesesnius nuo trijų iki aštuonių atspalvių.
Balinimo juostelės ir geliai
Balinamieji geliai yra skaidrūs, peroksido pagrindu pagaminti geliai, tepami nedideliu šepetėliu tiesiai ant jūsų dantų paviršiaus. Nurodymai skiriasi priklausomai nuo peroksido stiprumo. Atidžiai laikykitės nurodymų ant gaminio. Pirmieji rezultatai matomi po kelių dienų, o galutiniai rezultatai išlieka apie 4 mėnesius. Visas kursas trunka nuo 10 iki 14 dienų. Jums gali tekti juos taikyti du kartus per dieną. Balinamųjų juostelių ir gelių galite nusipirkti vaistinėje, odontologe arba internetu už maždaug 15 Eur – 50 Eur. Balinimo juostelės yra labai plonos, praktiškai nematomos juostelės, padengtos peroksido pagrindu pagamintu balinančiu geliu. Juostelės turi būti klijuojamos pagal etiketėje pateiktas instrukcijas. Pirmieji rezultatai matomi po kelių dienų, o galutiniai rezultatai išlieka apie 4 mėnesius.
Balinamieji burnos skalavimo skysčiai
Tarp naujausių galimų balinimo produktų yra balinamieji skalavimai. Kaip ir dauguma burnos skalavimo skysčių, jie gaivina burnos kvapą ir mažina dantų apnašas bei dantenų ligas. Tačiau šiuose produktuose taip pat yra dantis balinančių ingredientų, pavyzdžiui, vandenilio peroksido. Gamintojai teigia, kad rezultatams pamatyti gali prireikti 12 savaičių. Prieš valydami dantis du kartus per dieną tiesiog laikykite juos burnoje apie 60 sekundžių. Tačiau kai kurie ekspertai teigia, kad skalavimo priemonės gali būti ne tokios veiksmingos kaip kitos nereceptinės balinimo priemonės. Kadangi balinamasis skalavimas su dantimis liečiasi tik tokį trumpą laiką – vos 2 minutes per dieną, palyginti su 30 minučių daugeliui juostelių – jis gali turėti mažesnį poveikį. Kad balintų burnos skalavimo priemones, kai kurie žmonės pirmiausia išsiskalauja, o tada išsivalo dantis balinamąja dantų pasta. Būkite pasirengę išleisti apie 8 eurus už 700 mililitrų buteliuką.
Dantų balinimo patarimai
- Sekite nurodymus. Nepalikite juostelių ar gelių ilgiau, nei nurodyta instrukcijose, kitaip galite skaudėti dantenas ir susidurti su kitomis problemomis. Po balinimo porą valandų venkite sodos, sportinių gėrimų ar kitų rūgščių gėrimų, kad apsaugotumėte dantis.
- Apsaugokite jautrius dantis. Jūsų dantys gali būti šiek tiek jautrūs po balinimo, tačiau dažniausiai tai trumpai. Tai gali būti mažesnė problema, jei jūsų dantys ir dantenos yra geros būklės. Jei tai jus vargina, nutraukite gydymą ir pasitarkite su savo odontologu. Geliu užpildyti padėklai, kuriuos nešiojate ant dantų kaip burnos apsaugą, taip pat gali varginti dantenas, jei jos netinkamai priglunda. Pravartu nustoti naudoti produktą, jei atsiranda ši problema.
- Nepersistenkite. Kiek balinimo yra per daug? Jei laikotės gaminio nurodymų ir pasieksite gerą rezultatą, dažniausiai pakanka kartą per mėnesį atliekamo pataisymo seanso. Kai jūsų dantys pasieks jums patinkantį atspalvį, kelis balinimo seansus turėsite kartoti du kartus per metus ar rečiau.
Dantų balinimo produkcijos saugumas
Kai kurie balinimo produktai, kuriuos gaunate per odontologų kabinetus, taip pat profesionaliai naudojami (biure) balinimo produktai turi Amerikos dantų asociacijos (ADA) priėmimo antspaudą, kuris nurodo, kad produktas atitinka ADA saugos ir veiksmingumo gaires. Šiuo metu šį plombą turi tik odontologų išduodami namų naudojimo produktai, kurių sudėtyje yra 10% karbamido peroksido, ir biure naudojami produktai, kuriuose yra 35% vandenilio peroksido. Nereceptiniai balinimo produktai nėra patvirtinti ADA, nes organizacija mano, kad profesionalios konsultacijos yra svarbios siekiant užtikrinti saugų ir efektyvų naudojimą. ADA priimtinų produktų sąraše nėra balinimo produktų, kuriuose naudojami lazeriai.
Rizika balinant dantis
Du šalutiniai poveikiai, kurie dažniausiai pasireiškia balinant dantis, yra laikinas dantų jautrumo padidėjimas ir lengvas minkštųjų burnos audinių, ypač dantenų, sudirginimas. Dantų jautrumas dažnai pasireiškia ankstyvosiose balinimo procedūros stadijose. Audinių dirginimas dažniausiai atsiranda dėl netinkamai prigludusio kandiklio padėklo, o ne dėl dantis balinančios medžiagos. Abi šios būklės paprastai yra laikinos ir išnyksta per 1–3 dienas po gydymo nutraukimo arba pabaigos.
Patarimai asmenims, kurių dantys yra jautrūs:
- Nustokite balinti dantis 2–3 dienas, kad dantys prisitaikytų prie proceso.
- Paklauskite savo odontologo arba vaistininko produkto, kurio sudėtyje yra daug fluoro, kuris gali padėti remineralizuoti dantis. Užtepkite fluoro gaminį ant padėklo ir nešiokite 4 minutes prieš ir po balinimo priemonės.
- Valykite dantis jautriems dantims skirta pasta. Šiose dantų pastose yra kalio nitrato, kuris padeda nuraminti dantų nervų galūnes.
Daugiau naudingų patarimų rasite: Sveikatos naujienos