Hemoglobino tyrimas: kaina ir kodėl to reikia

0
6
Hemoglobino tyrimas

Hemoglobino tyrimas yra medicininė procedūra, kurios metu nustatomas hemoglobino kiekis kraujyje. Hemoglobinas yra baltymas, esantis raudonuosiuose kraujo kūneliuose, kuris perneša deguonį iš plaučių į kitus kūno organus ir audinius. Bet kokie hemoglobino lygio pokyčiai gali rodyti kraujo sutrikimą ar ligą.

Kiti pavadinimai: Hb, Hgb

Hemoglobino tyrimo kaina

Hemoglobino tyrimo kaina skiriasi, tačiau paprastai svyruoja nuo 1 iki 5 eurų, priklausomai nuo laboratorijos, miesto ir kitų kartu atliekamų kraujo tyrimų. Kai kurios sveikatos draudimo programos gali padengti šią kainą, jei tyrimas yra mediciniškai būtinas, tačiau dėl tikslios kainos reikia pasitikrinti su laboratorija ir sveikatos draudimo teikėju.

Gauti antrą nuomonę iš patikimų ekspertų ir priimti pagrįstus, informuotus sprendimus.

Kam jis naudojamas?

Viena iš pagrindinių priežasčių atlikti hemoglobino tyrimą yra galimos anemijos, sveikatos būklės, kuriai būdingas mažesnis nei įprasta raudonųjų kraujo kūnelių kiekis organizme, vertinimas. Anemija gali atsirasti dėl nepakankamo deguonies tiekimo kūno ląstelėms. Hemoglobino lygis paprastai įtrauktas į bendrus kraujo tyrimo (CBC) rezultatus.

Kodėl man reikia hemoglobino tyrimo?

Gydytojas gali rekomenduoti hemoglobino tyrimą kaip dalį įprastinės medicininės apžiūros arba jei pacientas patiria tam tikrus simptomus:

  • Anemijos simptomai, tokie kaip galvos svaigimas, silpnumas ir šaltos rankos bei kojos, gali būti priežastis atlikti hemoglobino tyrimą.
  • Asmenims su paveldimų kraujo sutrikimų, tokių kaip talasemija, pjautuvinė anemija ar panašių ligų šeimos istorija gali būti reikalingas hemoglobino tyrimas.
  • Asmenims, kurių mityba yra neturtinga esminių mineralinių medžiagų, pavyzdžiui, geležies, taip pat gali prireikti hemoglobino tyrimo.
  • Ilgalaikėmis infekcijomis sergantiems ar dėl traumos ar operacijos per daug kraujo netekusiems žmonėms.

Kaip pasiruošti hemoglobino tyrimui?

Hemoglobino tyrimas paprastai nereikalauja specifinio pasiruošimo. Tačiau gali tekti kelias valandas prieš tyrimą nevalgyti, jei tuo pačiu metu bus atliekami kiti kraujo tyrimai.

Gydytojas pateiks pacientams specialius nurodymus apie pasninkavimo reikalavimus, jei jie taikomi. Pacientai turėtų atidžiai vykdyti bet kokius gydytojo pateiktus nurodymus.

Hemoglobino tyrimo procedūra

Hemoglobino tyrimo metu sveikatos priežiūros specialistas naudos mažą adatą kraujo paėmimui iš rankos venos. Įdėjus adatą, nedidelis kiekis kraujo bus surinktas į mėgintuvėlį. Įeidama ar išeidama adata, galite jausti švelnų įgėlimą. Šis hemoglobino kraujo tyrimas paprastai trunka mažiau nei penkias minutes.

Hemoglobino tyrimo rizika

Hemoglobino tyrimas pacientams kelia minimalų rizikos lygį. Kai kuriems asmenims po tyrimo gali kilti silpnas diskomfortas, galvos svaigimas ar mėlynės. Tačiau šie simptomai paprastai greitai praeina be poreikio reikšmingo medicininio įsikišimo.

Hemoglobino tyrimo rezultatai

Yra įvairių priežasčių, kodėl hemoglobino testo normalios ribos gali būti už normalios ribos tiek žemiau, tiek aukščiau:

Žemi hemoglobino lygiai gali rodyti

Aukšti hemoglobino lygiai gali rodyti

Nenormalus rodmuo hemoglobino teste nebūtinai rodo sveikatos būklę, kurią reikia gydyti. Mityba, aktyvumo lygis, vaistai, menstruacijų ciklas ir kiti svarbūs veiksniai gali paveikti testų rezultatus. Be to, aukštikalnių regionuose gyvenantys asmenys gali turėti didesnį nei vidutinį hemoglobino lygį. Norint pilnai suprasti testo rezultatus ir jų reikšmę, rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Svarbi informacija apie hemoglobino tyrimus

Svarbu žinoti, kad anemija gali svyruoti nuo lengvos iki sunkios, kai kuriais atvejais gyvybei pavojinga, jei yra negydoma. Jei asmeniui diagnozuota anemija, būtina pasitarti su gydytoju, kad būtų parengtas tinkamas gydymo planas jo būklei.

Komentarų sekcija išjungta.