Ilgalaikio alkoholio vartojimo padariniai organizmui ir sveikatai

0
765

Jei vartojate per daug alkoholio retkarčiais, tai tikėtina, kad nepadarysite ilgalaikės žalos savo sveikatai, jei esate sveikas. Tačiau reguliariai vartojant didelius kiekius gali būti rimtesnių pasekmių.

Dažnai vyrų alkoholio vartojimo riba yra 4 gėrimai per dieną arba 14-15 gėrimų per savaitę, o moterims – 3 gėrimai per dieną arba 7-8 per savaitę. Didelis alkoholio vartojimas gali turėti neigiamą poveikį jūsų fizinei ir psichinei sveikatai įvairiais būdais.

Kepenų pažeidimas

Alkoholis yra toksinas, kuris perdirbamas jūsų kepenyse. Kai jūs geriate per daug alkoholio, jūsų kepenys gali nepajėgti jo perdirbti, o tai gali sukelti kepenų pažeidimus. Ilgalaikis gausus alkoholio vartojimas gali sukelti rimtas kepenų ligas, tokias kaip alkoholinė cirozė ir alkoholinis steatohepatitas. Alkoholinė cirozė yra liga, kai kepenys yra paveiktos randais, kurie neleidžia joms veikti tinkamai. Alkoholinis steatohepatitas yra liga, kai kepenyse kaupiasi riebalai, o tai gali sukelti uždegimą ir pažeidimus.

Širdies ligos

Aukštas kraujo krešulių, riebalų ir cholesterolio kiekis yra susijęs su sveikatos problemomis, o vartojant alkoholį šis rizikos faktorius gali būti dar didesnis. Gausiai geriantys žmonės yra linkę patirti širdies funkcijos sutrikimus ir turi didesnę tikimybė mirti nuo širdies ligų. Tokia informacija yra žinoma iš mokslinių tyrimų ir esamų statistikų.

Smegenų ir nervų sistemos problemos

Alkoholio vartojimas gali neigiamai paveikti smegenų funkcijas ir sutrikdyti jų komunikacijos procesus. Dėl to gali atsirasti sunkumų aiškiai mąstyti, kalbėti, atsiminti dalykus, priimti sprendimus ir koordinuoti judesius. Gausus alkoholio vartojimas taip pat yra susijęs su psichinėmis sveikatos problemomis, tokiomis kaip depresija ir demencija. Be to, per didelis girtavimas gali sukelti skausmingą nervų pažeidimą, kuris gali išlikti ilgą laiką po to, kai žmogus išblaivėja.

Anemija

Jei organizme nėra pakankamai sveikų raudonųjų kraujo kūnelių, gali kilti problemų su deguonies pernešimu, o tai gali sukelti opų, uždegimų ir kitų sveikatos problemų. Per didelis alkoholio vartojimas taip pat gali paveikti apetitą ir maisto suvartojimą, dėl ko organizmas gali patirti geležies trūkumą.

Vėžys

Gausus alkoholio vartojimas yra susijęs su padidėjusia rizika susirgti įvairiomis vėžio formomis. Alkoholis gali sukelti pažeidimus burnos, gerklės, balso stygų ir stemplės ląstelėse, kurie gali sukelti vėžio atsiradimą. Be to, alkoholis gali padidinti riziką susirgti kepenų, krūties ir žarnyno vėžiu. Alkoholis taip pat gali padėti cheminėms medžiagoms, esančioms tabako ir kituose šaltiniuose, lengviau patekti į organizmo ląsteles ir taip sustiprinti vėžį sukeliantį poveikį.

Priepuoliai

Ilgalaikis alkoholio vartojimas gali padidinti epilepsijos riziką. Be to, po gausaus alkoholio vartojimo nutraukimo gali kilti traukuliai. Tai gali būti susiję su organizmo atsitraukimo reakcija nuo alkoholio ir smegenų veiklos sutrikimais, kuriuos alkoholis sukelia.

Podagra

Ši artrito forma atsiranda dėl skausmingo šlapimo rūgšties kaupimosi sąnariuose. Per didelis purinų, cheminių medžiagų, kurių yra raudonoje mėsoje, vėžiagyviuose ir alkoholyje, ypač aluje, suvartojimas gali sukelti podagrą.

Infekcijos

Gausus alkoholio vartojimas gali sutrikdyti imuninės sistemos ląsteles, kurios kovoja su virusais ir bakterijomis. Be to, per didelis alkoholio suvartojimas gali pakenkti kepenims, kurios yra svarbios imuninės sistemos dalis, gamindamos antibakterinius baltymus.

Virškinimo problemos

Alkoholis yra kaustinis agentas, kuris gali uždegti skrandžio gleivinę ir sukelti rėmenį bei pykinimą. Ilgainiui, reguliarus alkoholio vartojimas gali sukelti skrandžio, stemplės ir žarnyno opas bei lėtinius uždegimus. Be to, alkoholis gali trukdyti svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip B12 ir tiaminas, virškinimui ir absorbcijai žarnyne. Alkoholis taip pat gali sukelti fermentų kaupimąsi kasoje, sukeldamas kasos uždegimą, vadinamą pankreatitu, kuris gali turėti įtakos insulino gamybai ir padidinti diabeto riziką.

Miego problemos

Per didelis alkoholio vartojimas gali sukelti trumpalaikę miego nuovargį ar išmušti iš galvos, tačiau kai alkoholio raminamasis poveikis išnyksta, jis gali sutrikdyti arba pabloginti jūsų miego kokybę. Per dažnas alkoholio vartojimas gali sukelti sunkumų užmigti ir miegoti, padidinti knarkimą ir miego apnėją, kurie sutrikdo gerą miegą ir atsipalaidavimą. Tai gali turėti neigiamą poveikį miego kokybei ir pailsėjimui.

Komentarų sekcija išjungta.

Daugiau naujienų