Kas kiek laiko reikia atlikti burnos higieną?

0
137

Profesionali dantų higiena – tai odontologo arba burnos higienisto atliekama procedūra, kurios metu dantys kruopščiai išvalomi nuo apnašų ir dantų akmenų. Tai puiki dantų profilaktikos priemonė, mažinanti ėduonies ir periodonto ligų išsivystymo riziką.

Statistika nepalieka iliuzijų – ėduonis mūsų šalyje yra socialinė liga, kuria serga ir suaugusieji, ir vaikai. Periodonto ligos taip pat labai paplitusios. Tuo tarpu burnos ertmės ligų profilaktika nėra sudėtinga – reikėtų nepamiršti tinkamos higienos ir reguliarių patikrinimų pas odontologą.

Kokie požymiai rodo, kad yra reikalinga profesionali dantų higiena?

Profesionalios higienos procedūros turėtų būti atliekamos atsižvelgiant į individualius paciento poreikius. Ant rūkančiųjų arba žmonių, kurie geria daug stiprios kavos, juodosios ar žolelių arbatos, dantų greičiau kaupiasi nuosėdos, todėl juos reikia dažniau valyti.

Apsilankyti pas odontologą arba dantų higienistą dėl profesionalios dantų higienos turėtų paskatinti:

·         – apnašų buvimas,

·         – dantų akmenų buvimas,

·         – kraujavimas valant dantis,

·         – dantenų patinimas ir paraudimas,

·          – blogas burnos kvapas.

Kaip dažnai reikėtų atlikti profilaktinę dantų higieną?

Standartiškai dantų higieną reikėtų atlikti kartą per 6 mėnesius. Kai kuriais atvejais gydytojas gali rekomenduoti dažniau lankytis pas higienos specialistą, atsižvelgdamas į individualius paciento poreikius.

Ką apima dantų higienos procedūra?

Priklausomai nuo konkretaus paciento poreikių, profesionalios higienos procedūros gali apimti:

Dantų akmenų šalinimą, kuris atliekamas ultragarsiniu skaleriu ir rankiniais įrankiais. Dantų akmenys yra ne kas kita, kaip nepašalintos apnašos, kurios mineralizavosi. Skiriame baltus viršdanteninius akmenis (juos lengviau pašalinti) ir po dantenomis esančius akmenis (juos pašalinti sunkiau ir užtrunka ilgiau). 

Smėliavimas – smėliavimo tikslas – pašalinti nuosėdas ir spalvos pakitimus iš sunkiai pasiekiamų vietų. 

Dantų poliravimas naudojamas siekiant užkirsti kelią greitam naujų apnašų kaupimuisi. Šios procedūros metu nelygūs dantų paviršiai (tiek natūralūs, tiek su plombomis) išlyginami naudojant profesionalias poliravimo pastas ir šepetėlius bei tarpdančių juosteles.

Fluoravimas, t. y. dantų padengimas didelės, bet saugios koncentracijos fluoro junginių preparatais. Šiuo žingsniu siekiama užkirsti kelią ėduoniui, padidinti dantų atsparumą burnos ertmėje esančioms rūgštims ir stabdyti ėduonies bakterijų vystymąsi.

Komentarų sekcija išjungta.