Mineralai organizmui yra gyvybiškai svarbūs

0
392

Mineralai yra esminės maistinės medžiagos, randamos daugelyje augalinių ir gyvūninių maisto produktuose.

Makroelementai arba tie, kurių mūsų organizmui reikia didesniais kiekiais, apima kalcį, kalį, natrį, fosforą, magnį, chloridą ir sierą.

Mikroelementai arba tie, kurių mūsų organizmui reikia mažesniais kiekiais, yra geležis, cinkas, selenas, manganas, varis, jodas, kobaltas ir fluoridas.

Abiejų tipų mineralai yra svarbūs organizmui ir palaiko įvairias kūno funkcijas, pradedant sveikų kaulų ir dantų kūrimu ir palaikymu, baigiant tinkamu raumenų, širdies ir smegenų veikimu.

Mineralai tvirtiems kaulams

Mūsų tvirta kaulų sistema yra ne tik kaip kūno atrama ar apsauga, tačiau ir savyje saugo mineralus ir kitas maistines medžiagas. Nors kaulai atrodo sunkūs ir kieti, išties kaulai iš tikrųjų yra nuolat organizmo yra teabsorbuojami ir reformuojami.

Keli mineralai sudaro kaulų architektūrą. Kalcis yra gausiausias mineralas organizme, jo yra kauluose ir kraujyje.

Kartu su mineralais fosforu ir magniu kalcis suteikia kaulams stiprumo ir tankio. Šis mineralas taip pat augina ir palaiko stiprius, sveikus dantis.

Kalcio trūkumas dėl prastos mitybos ar ligos gali sukelti osteoporozę – būklę, kai kaulai tampa trapūs ir mažiau tankūs, todėl padidėja lūžių rizika. Pažymima, kad maisto produktai, kuriuose gausu kalcio, yra pienas ir kiti pieno produktai, žalios, lapinės daržovės ir žuvies konservai su kaulais.

Mineralai energijai

Raudonieji kraujo kūneliai – arba eritrocitai – perneša deguonį į kiekvieną kūno ląstelę, kur jis naudojamas energijai generuoti.

Raudonuosiuose kraujo kūneliuose yra „hemo“ arba geležies komponento, kuris jungiasi su deguonimi, kad jį būtų galima transportuoti. Be geležies molekulių deguonis negalėtų būti prijungtas prie kraujo ląstelių ir organizmas negalėtų pagaminti gyvybei reikalingos energijos.

Geležis yra esminis mineralas, o nesugebėjus gauti pakankamai iš kasdienės mitybos, gali atsirasti anemija, kuri sukelia silpnumą ir nuovargį. Šis mineralas pirmiausia randamas kraujyje, jis taip pat saugomas kepenyse, blužnyje, kaulų čiulpuose ir raumenyse.

 

Nervų ir raumenų funkcijai svarbūs mineralai

Kalio yra bananuose, datulėse, pomidoruose, žaliose lapinėse daržovėse, citrusiniuose vaisiuose ir ankštiniuose augaluose, tokiuose kaip žirniai ir lęšiai. Ši maistinė medžiaga yra svarbi, kad raumenys ir nervų sistema veiktų normaliai.

Kalis padeda palaikyti tinkamą vandens balansą nervų ir raumenų ląstelėse. Be šio esminio mineralo jūsų nervai negalėtų generuoti impulso, signalizuojančio kūnui judėti, o širdies, organų ir kūno raumenys negalėtų susitraukti.

 

Mineralai geram imunitetui

Kai kurie mineralai, tokie kaip kalcis, reikalingi dideliais kiekiais, o kiti, pavyzdžiui, cinkas, reikalingi tik nedideliais kiekiais.

Cinkas yra esminis mineralas, kuris yra svarbus norint išlaikyti stiprią imuninę sistemą ir padeda organizmui kovoti su infekcijomis, išgydyti žaizdas ir atstatyti ląsteles.

Sveikatos specialistai pastebi, kad valgydami mėsą ir ankštinius augalus, tokius kaip pupelės, žirniai ir lęšiai, gauname pakankamai cinko. Selenas taip pat reikalingas nedideliais kiekiais imuninei sveikatai palaikyti. Seleno trūkumas buvo susijęs su padidėjusia širdies ligų ir net kai kurių rūšių vėžio rizika.

Svarbu

Mineralai yra svarbūs kūnui, kad jis išliktų sveikas. Mūsų kūnas naudoja mineralus daugeliui skirtingų darbų, įskaitant tinkamą kaulų, raumenų, širdies ir smegenų darbą. Mineralai taip pat svarbūs gaminant fermentus ir hormonus.

 

Komentarų sekcija išjungta.