Acunol: pakuotės lapelis / vartojimo informacija
Sužinosite
- Acunol sudėtis ir vaisto forma
- Kaip veikia Acunol
- Klinikiniai tyrimai
- Paskirtis ir vartojimas
- Kontraindikacijos
- Įspėjimai
- Atsargumo priemonės
- Naudojimo instrukcija
- Sąveika su kitais vaistais
- Naudojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu
- Naudojimas vaikams
- Perdozavimas
- Dozavimas ir vartojimas
- Kaip vaistas pateikiamas
Acunol yra homeopatinis vaistas, skirtas gydyti aknę – tiek paprastąją (acne vulgaris), tiek rožinę (acne rosacea), taip pat perioralinį dermatitą ir folikulitą. Šio vaisto tabletės sudėtyje yra aktyvių biologinių komponentų – nikelio sulfato, kalio bromido, natrio bromido, cinko sulfato ir sieros. Kiekvienoje tabletėje esančios medžiagos dozuojamos pagal Homeopatinę Jungtinių Amerikos Valstijų Farmakopėją (HPUS).
Acunol sudėtis ir vaisto forma
- Aktyvūs ingredientai (1 tabletėje): Kalio bromidas (Kali Bromatum) 1X, natrio bromidas (Natrum Bromatum) 1X, cinko sulfatas (Zincum Sulphuricum) 1X, siera (Sulphur) 1X, nikelio sulfatas (Niccolum Sulphuricum) 1X.
- Neaktyvios medžiagos: laktozė, magnio stearatas, vario oksidas.
- Tabletės forma: geriamoji, 600 mg masės, padalijama tabletė. Galima nuryti visą, sukramtyti arba leisti ištirpti burnoje.
Kaip veikia Acunol
Acunol sudėtyje esančios medžiagos yra biocheminiai junginiai. Tiksli veikimo mechanizmo informacija nėra žinoma, tačiau aišku, kad bromidas gerina neutrofilų baktericidinį aktyvumą. Cinkas yra svarbus baltymų sintezei ir fermentų stimuliacijai, o siera pasižymi antibakteriniu, keratolitiniu bei antiparazitiniu poveikiu. Nikelio jonai iš dalies rezorbuojasi virškinamajame trakte, daugiausia pašalinami su šlapimu.
Klinikiniai tyrimai
Acunol ar atskiros sudėtinės medžiagos yra tirtos su daugiau nei 300 dalyvių. Tyrimų rezultatai rodo gerą veiksmingumą ir toleravimą aknės bei susijusių būklių gydyme.
Paskirtis ir vartojimas
Acunol skiriamas lengvos ir vidutinės aknės, rožinės, perioralinio dermatito ir folikulito gydymui. Gali būti vartojamas kaip kombinuoto gydymo dalis.
Kontraindikacijos
Nėra žinomų absoliučių kontraindikacijų, tačiau jei pacientas yra jautrus bet kuriai Acunol sudedamajai daliai, būtina pasitarti su gydytoju.
Įspėjimai
- Vartojimas galimas tik su gydytojo receptu.
- Nenaudokite, jeigu buteliuko sandarinimo plėvelė pažeista ar jos trūksta.
- Nevartoti nėštumo ar žindymo laikotarpiu.
- Jei esate jautrūs nikeliui ar metaliniams papuošalams, prieš vartojant pasitarkite su gydytoju.
- Laktozei jautrūs asmenys gali patirti virškinimo sutrikimų (tai nutinka itin retai).
Atsargumo priemonės
- Vaikams dozę svarbu pritaikyti pagal svorį.
- Sergant inkstų ligomis būtina atsargiai pritaikyti dozes, rekomenduojama stebėti nikelio ir bromido koncentracijas kraujyje.
- Jei pasireiškia odos bėrimai ar nervų sistemos simptomai, nutraukite vaisto vartojimą.
- Nenaudokite esant aiškiai išreikštam padidėjusiam jautrumui nikeliui ar kitoms sudedamosioms medžiagoms.
Padidėjusio jautrumo rizikos valdymas
Jei yra kontaktinis jautrumas nikeliui ar rankų egzema, gydymą pradėti nuo minimalios dozės, ją palaipsniui, per 5 savaites, didinant iki rekomenduojamos. Jei atsiranda niežtintis bėrimas, Acunol reikėtų nutraukti.
Naudojimo instrukcija
- Vartoti pagal gydytojo nurodymus.
- Rekomenduojama gerti du kartus per dieną – anksti ryte nevalgius ir vakare prieš einant miegoti. Po to valandą nevartokite nieko, išskyrus vandenį.
Sąveika su kitais vaistais
Nėra žinomų vaistų sąveikų. Dėl galimos vario stokos ilgai vartojant cinką, į Acunol sudėtį pridėtas vario oksidas. Jei kartu naudojate tetraciklinų ar chinolonų grupės antibiotikus, reikia išlaikyti bent dviejų valandų tarpas tarp Acunol ir antibiotiko vartojimo.
Naudojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu
- Nėra atlikta tyrimų su gyvūnais ar žmonėmis – Acunol nėštumo metu vartoti nerekomenduojama.
- Nėra žinoma, ar vaisto sudėtinės dalys išsiskiria į motinos pieną, todėl vartojant žindymo metu būtinas atsargumas.
Naudojimas vaikams
Vaikams dozė turi būti apskaičiuota pagal kūno masę.
Perdozavimas
Bromido perdozavimas
Simptomai gali būti pykinimas, vėmimas, apetito praradimas, judesių koordinacijos sutrikimai, atminties praradimas, mieguistumas, emocijų kontrolės nebuvimas, nerimas, haliucinacijos, drebulys, refleksų susilpnėjimas, apsnūdimas ar net koma. Toksinis bromido kiekis siejamas su daug didesnėmis dozėmis nei yra vienoje Acunol tabletėje.
Cinko perdozavimas
Didelės cinko dozės gali sukelti dehidrataciją, pilvo skausmus, letargiją, galvos svaigimą, raumenų koordinacijos sutrikimus. Lėtinis perdozavimas – inkstų nepakankamumą.
Sieros perdozavimas
Nedidelė rizika, tačiau labai didelės dozės gali sukelti gerklės skausmą, pykinimą, galvos skausmą, virškinimo trakto sudirginimą, retais atvejais – sąmonės netekimą.
Nikelio perdozavimas
Per didelis nikelio suvartojimas gali sukelti pykinimą, vėmimą, pilvo spazmus, viduriavimą, galvos svaigimą, silpnumą, galvos skausmą, kosulį ir dusulį.
Dozavimas ir vartojimas
Rekomenduojama Acunol dozę nustatyti pagal kūno svorį. Vaistas vartojamas 2 kartus per dieną: ant tuščio skrandžio iš ryto ir vakare prieš miegą. Pavartojus nieko nevalgykite ir negerkite kitos produkcijos 1 val. (tik vanduo). Jei kartu vartojate tiek tetraciklinus, tiek kai kuriuos chinolonų grupės antibiotikus, laikykitės bent 2 valandų intervalo tarp vaistų.
Rekomenduojamos dozės pagal kūno svorį:
- 23–45 kg (51–100 lbs): pradėti nuo ½ tabletės 2 kartus per dieną, maksimaliai iki 1 tabletės 2 kartus per dieną.
- 46–68 kg (101–150 lbs): pradėti nuo 1 tabletės 2 kartus per dieną, maksimaliai iki 2 tablečių 2 kartus per dieną.
- 69–90 kg (151–200 lbs): pradėti nuo 1,5 tabletės 2 kartus per dieną, maksimaliai iki 3 tablečių 2 kartus per dieną.
- 91 kg ir daugiau (201+ lbs): pradėti nuo 2 tablečių 2 kartus per dieną, maksimaliai iki 4 tablečių 2 kartus per dieną.
Dozė pamažu gali būti didinama kas mėnesį, jei to reikia, bet neviršijant maksimalios paros normos. Gydymo trukmė ir dozės priklauso nuo individualių poreikių.
Inkstų nepakankamumas
Esant ryškiems inkstų funkcijos sutrikimams, rekomenduojama dozę individualizuoti ir periodiškai tirti nikelio ir bromido kiekį kraujyje. Nikelio kiekio tikslinis lygis serume yra 10–40 mcg/L.
Kaip vaistas pateikiamas
Acunol pateikiamas apvalių, baltų su žaliomis dėmelėmis, skiriamų į dvi dalis tablečių pavidalu, supakuotas buteliukuose po 90 vnt.