Adenocard: vartojimas ir šalutiniai poveikiai
Sužinosite
Adenocard – tai vaistas, kurio veiklioji medžiaga yra adenozinas. Šis natūraliai žmogaus organizme esantis junginys veikia kraujagysles, jas plečia ir atpalaiduoja, taip pat daro tiesioginį poveikį širdies elektrinei veiklai.
Kam naudojamas Adenocard?
Adenocard skiriamas tam tikrais nereguliaraus širdies ritmo (aritmijų) atvejais – pavyzdžiui, norint greitai atstatyti normalų širdies rimą esant supraventrikulinei tachikardijai. Be to, Adenocard gali būti naudojamas širdies krūvio (streso) mėginio tyrimo metu, kai įvertinama širdies veikla, esant fiziniam ar dirbtinai sukeliamam krūviui.
Kada reikėtų būti atsargiems?
Prieš pradedant gydymą adenozinu, būtina informuoti gydytoją apie visas lėtines ligas, ypač jei sergate bronchų astma, lėtiniu bronchitu ar turite kitų kvėpavimo sutrikimų. Svarbu pranešti, jei esate patyrę traukulių priepuolių ar sergate krūtinės angina.
Nerekomenduojama vartoti Adenocard, jei turite rimtų širdies laidumo sutrikimų (pavyzdžiui, AV blokadą ar vadinamąjį „sergančio sinusinio mazgo“ sindromą), nebent esate implantuotas širdies stimuliatorius. Taip pat svarbu pasakyti gydytojui, jeigu kada nors buvo pasireiškęs labai lėtas širdies plakimas, sukėlęs sąmonės netekimą.
Pasitarkite su gydytoju, jei laukiatės kūdikio ar maitinate krūtimi – gydytojas įvertins, ar vaistas jums tinka šiuo laikotarpiu.
Kaip vartojamas Adenocard?
Adenocard skiriamas tik gydymo įstaigoje, leidžiamas į veną ir vartojamas tik gydytojui ar slaugytojui prižiūrint. Dažniausiai užtenka vienos dozės, bet kai kuriais atvejais gali prireikti pakartotinio vaisto leidimo. Visos procedūros metu bus stebima jūsų širdies veikla, kraujospūdis, kvėpavimas ir kiti gyvybiniai rodikliai.
Prieš procedūrą gali būti rekomenduojama nevalgyti ar nevartoti kavos, arbatos, šokolado ar energetinių gėrimų – apie tai informuos gydytojas.
Adenocard šalutiniai poveikiai
Nors adenozinas paprastai toleruojamas gana gerai, kartais gali pasireikšti keli nepageidaujami reiškiniai.
Dažni šalutiniai poveikiai:
- staigus karščio pojūtis ar veido paraudimas
- spaudimas krūtinėje ar dusulys
- pykinimas
- galvos skausmas ar svaigimas
- nemalonūs pojūčiai kakle ar žandikaulyje
Rečiau, bet svarbu reaguoti, jei pasireiškia:
- stiprus dusulys
- skausmas ar spaudimas krūtinėje, plintantis į žandikaulį ar petį
- šitimo jutimas, stiprus širdies permušimas ar „virpėjimas“
- stiprus galvos skausmas, regėjimo sutrikimai, skausmas kakle ar ausyse
- netikėtas silpnumas, nutirpimai ar kalbos, regėjimo pablogėjimas
- traukulių priepuoliai
Jei pasireiškė alerginė reakcija (bėrimas, veido ar liežuvio tinimas, pasunkėjęs kvėpavimas), būtina nedelsiant kreiptis į gydytojus.
Sąveika su kitais vaistais
Prieš skiriant Adenocard, būtinai informuokite gydytoją apie visus vartojamus vaistus – tiek receptinius, tiek be recepto įsigyjamus. Ypatingai svarbu paminėti, jeigu vartojate aminofiliną, teofiliną, dipiridamolį, digoksiną ar verapamilį, nes šios medžiagos gali keisti Adenocard poveikį arba sukelti netikėtų reakcijų. Taip pat svarbu pranešti apie vartojamus maisto papildus ar vaistažoles.
Papildoma informacija pacientui
Adenocard paprastai leidžiamas tik gydymo įstaigose, todėl rizika perdozuoti ar praleisti dozę yra itin maža. Gydymo metu visada vadovaukitės gydytojo nurodymais dėl mitybos ir fizinio aktyvumo. Vaistą vartokite tik taip, kaip paskirta, ir jokiu būdu nesidalinkite juo su kitais.
Visais klausimais, susijusiais su vaistu ar jūsų savijauta, visada konsultuokitės su gydytoju ar vaistininku.