Acuflex: Vartojimas, dozavimas ir šalutinis poveikis

0
3

Acuflex yra vaistų derinys, kuriame yra acetaminofeno (priešuždegiminio skausmą malšinančio ir temperatūrą mažinančio vaisto) bei feniltoloksamino (antihistamino, mažinančio alerginius simptomus). Šis preparatas skirtas simptominiam peršalimo, gripo ar sezoninių alergijų sukelto slogos, čiaudulio, skausmo ir temperatūros gydymui.

Kada vartojamas Acuflex?

Acuflex dažniausiai skiriamas siekiant palengvinti slogą, čiaudulį, lengvą ar vidutinį skausmą bei karščiavimą, kurie pasireiškia sergant peršalimu, gripu ar sezoninėmis alergijomis.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Nevartokite Acuflex, jei per pastarąsias 14 dienų vartojote MAO inhibitorių (tai tam tikri antidepresantai, pavyzdžiui: izokarboksazidas, fenelzinas, rasagilinas, selegilinas, tranilciprominas). Šių vaistų derinimas gali sukelti gyvybei pavojingų šalutinių poveikių.

Acuflex gali slopinti budrumą ar reakciją – ypač atsargiai vairuokite ar dirbkite su technika.

Nevartokite didesnės nei rekomenduojama šio vaisto dozės. Acetaminofeno perdozavimas gali sunkiai pažeisti kepenis. Jei įprastai vartojate daugiau nei tris alkoholinius gėrimus per dieną, vartokite acetaminofeno tik pasitarę su gydytoju ir neviršykite 2000 mg per parą.

Kepenų cirozę turintys asmenys taip pat turi pasitarti su gydytoju prieš vartodami Acuflex.

Ką pasakyti gydytojui prieš vartojant Acuflex?

  • Ar turite kepenų ar inkstų ligų?
  • Ar sergate diabetu?
  • Ar jums diagnozuotas glaukoma?
  • Ar pasireiškia šlapinimosi sutrikimų?
  • Ar yra padidėjusi prostata?
  • Ar sergate širdies ar kraujagyslių ligomis, aukštu kraujospūdžiu?
  • Ar turite skrandžio opą?
  • Ar pasireiškia padidėjęs skydliaukės aktyvumas?

Gydytojui taip pat svarbu žinoti, jei dažnai vartojate alkoholį arba jei esate sirgęs kepenų ciroze. Acuflex veikliosios medžiagos gali pakenkti vaisiui nėštumo metu bei patekti į motinos pieną – pasitarkite su gydytoju, jei laukiatės arba maitinate krūtimi.

Dozavimas ir vartojimo taisyklės

Vartokite Acuflex tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas arba kaip nurodyta ant pakuotės. Negalima viršyti rekomenduotinos dozės. Vienkartinė acetaminofeno dozė neturi viršyti 1000 mg, o didžiausia dienos dozė – 4000 mg. Būkite atidūs – skirtinguose vaistuose gali būti acetaminofeno; suminis per dieną suvartotas šios medžiagos kiekis neturi viršyti ribų.

Jei simptomai nepraeina arba karščiavimas tęsiasi ilgiau nei 3 dienas, kreipkitės į gydytoją.

Laikykite vaistus kambario temperatūroje, saugokite nuo drėgmės ir karščio.

Ką daryti, jei pamiršote išgerti dozę?

Pamiršus dozę, išgerkite ją tuoj pat prisiminę. Jei jau arti laikas kitai dozei, praleiskite pamirštąją – nevartokite dvigubos dozės.

Perdozavimas

Perdozavimas gali būti pavojingas. Perdozavimo simptomai: galvos svaigimas, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, apetito praradimas, prakaitavimas, traukuliai ar net koma.

Ką reikėtų vengti?

Acuflex gali pabloginti gebėjimą reaguoti – vairuodami ir valdydami mechanizmus būkite itin atsargūs. Vartokite alkoholį ypač apdairiai – derinant su acetaminofenu ženkliai padidėja kepenų pažeidimo rizika. Informuokite gydytoją, jei vartojate vaistus, skatinančius mieguistumą (kitus vaistus nuo peršalimo, skausmo, alergijų, migdomuosius, raumenų relaksantus, vaistus nuo traukulių, depresijos ar nerimo). Tokie deriniai gali ženkliai stiprinti šalutinį mieguistumą. Nepradėkite naujų vaistų nepasitarę su gydytoju ar vaistininku, ypač – preparatų, kurių sudėtyje yra acetaminofeno ar antihistaminų.

Galimi šalutiniai poveikiai

  • Greitas ar nereguliarus širdies plakimas
  • Pykinimas, pilvo skausmas, nedidelis karščiavimas, apetito praradimas, tamsus šlapimas, šviesios spalvos išmatos, odos ar akių pageltimas (gelta)
  • Lengvas kraujavimas ar mėlynės, neįprastas silpnumas, karščiavimas, šaltkrėtis, kūno skausmai, gripo simptomai
  • Sausos akys, nosis ir burna
  • Mieguistumas arba galvos svaigimas
  • Regėjimo neryškumas
  • Retas šlapinimasis
  • Nerimas ar neįprastas sujaudinimas (ypač vaikams)

Pastebėję stiprią alerginę reakciją (bėrimas, kvėpavimo pasunkėjimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklų patinimas), nedelsdami kreipkitės į medicinos pagalbą. Jei šalutiniai poveikiai vargina ar stiprėja, pasitarkite su gydytoju.

Vaistų sąveika

Praneškite gydytojui apie visus vartojamus receptinius ir nereceptinius vaistus, maisto papildus, žolinius preparatus. Acuflex gali sąveikauti su kitais vaistais, todėl prieš pradėdami vartoti naujus vaistus, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Papildoma informacija

Saugokite vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje, dalinkitės juo tik su gydytojo leidimu ir naudokite tik pagal paskirtį. Visada pasitarkite su gydytoju, jei abejojate dėl vaisto tinkamumo ar norite sužinoti daugiau apie Acuflex vartojimą.

Komentarų sekcija išjungta.