Admelog: vartojimas ir šalutiniai poveikiai
Sužinosite
Admelog – tai greito veikimo insulinas, skirtas cukraus kiekio kraujyje mažinimui. Poveikis prasideda per 15 minučių po injekcijos, stipriausias poveikis pasiekiamas po maždaug valandos, o trunka šis insulinas 2–4 valandas.
Kas yra Admelog ir kam jis vartojamas
Šis vaistas skiriamas suaugusiesiems ir vaikams, sergantiems cukriniu diabetu, kad būtų kontroliuojamas gliukozės kiekis kraujyje. Suaugusiesiems Admelog gali būti naudojamas sergant tiek 1 tipo, tiek 2 tipo diabetu. Vaikams nuo 3 metų skiriamas sergant 1 tipo diabetu.
Vaistą galima rasti 10 ml ir 3 ml daugkartiniuose buteliukuose bei 3 ml užpildytuose SoloStar švirkštikliuose, skirtuose vienam pacientui.
Įspėjimai ir saugumo priemonės
Admelog draudžiama vartoti, jei yra alergija insulino lispro arba jei tuo metu yra stiprus cukraus kiekio sumažėjimas kraujyje (hipoglikemija).
Negalima dalintis švirkštikliu, ampule ar švirkštu su kitais asmenimis – net jei keičiamas adatas.
Šis vaistas netinka gydyti 2 tipo diabetą vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus, ir neskirtinas jaunesniems nei 3 metų vaikams.
Prieš pradedant vartoti Admelog svarbu informuoti gydytoją apie šias ligas ar situacijas:
- kepenų ar inkstų veiklos sutrikimai;
- širdies ligos;
- mažas kalio kiekis kraujyje (hipokalemija).
Jei vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra pioglitazono ar roziglitazono, būtina apie tai pasitarti su gydytoju, nes kai kurie šie vaistai kartu su insulinu gali neigiamai paveikti širdį.
Nėštumo ar žindymo laikotarpiu būtina atidžiai laikytis gydytojo rekomendacijų. Taisyklingas cukraus kiekio valdymas ypač svarbus nėštumo metu – per didelis gliukozės kiekis gali sukelti komplikacijų motinai ir vaisiui.
Kaip vartoti Admelog
Laikykitės gydytojo nurodymų, o jei kyla abejonių, kreipkitės į vaistininką. Injekcijos atliekamos po oda, naudojant švirkštą, SoloStar švirkštiklį arba insulino pompą.
Vaistą reikia leisti ne anksčiau kaip 15 minučių prieš valgį arba iškart po valgio. Nepamirškite kiekvienai injekcijai pasirinkti vis kitą vietą kūne, nes nuolat leidžiant vaistą toje pačioje vietoje, galima pakenkti odai. Venkite injekcijų į pažeistą ar randuotą odą.
Prieš naudojant vaistą, patikrinkite, ar tirpalas švarus, bespalvis, be jokių dalelių – jeigu išvaizda pasikeitė, naudoti griežtai draudžiama.
Naudotą adatą ir švirkštą išmeskite į punctūroms atsparią talpą, o ją – pagal vietos taisykles.
Ką daryti praleidus dozę arba pavartojus per didelę dozę
Admelog dažniausiai vartojamas valgant, tad vaisto dozavimo laikas priklauso nuo Jūsų valgymo įpročių – vadovaukitės gydytojo instrukcijomis, jokiu būdu neleiskite dvigubos dozės.
Perdozavus insulino, gali ištikti pavojinga gyvybei hipoglikemija. Jai būdingi tokie požymiai kaip mieguistumas, sumišimas, dvejinimasis akyse, šalčio pojūčiai ar net sąmonės netekimas. Jei pasijautėte labai prastai, kuo greičiau kreipkitės į medikus.
Ką reikia žinoti apie saugų vartojimą
Kol neįsitikinote, kaip insulinas Jus veikia, nesiimkite vairuoti ar dirbti su mechanizmais – vaistas dažnai sukelia cukraus kiekio kraujyje svyravimus. Venkite klaidų – visada pasitikrinkite, kokį insuliną leidžiatės. Ne mažiau svarbu ir riboti alkoholio vartojimą, nes jis gali keisti insulino poveikį.
Galimi šalutiniai poveikiai
Alergija Admelog gali pasireikšti staigia reakcija – paraudimu ar niežuliu aplink injekcijos vietą, bėrimu visame kūne, kvėpavimo apsunkimu, širdies plakimo padažnėjimu ar net paburkusia gerkle ar liežuviu.
Kai kurie simptomai reikalauja neatidėliotinos gydytojo pagalbos:
- pastebimas svorio padidėjimas, rankų ar kojų tinimas, dusulys;
- hipoglikemijos požymiai – galvos skausmas, stiprus alkis, prakaitavimas, dirglumas, neramumas ar širdies permušimai;
- kalio sumažėjimas kraujyje – kojų spazmai, širdies ritmo sutrikimai, dažnas šlapinimasis ir troškulys, raumenų silpnumas ar nutirpimai.
Dažniausi šalutiniai poveikiai:
- per žemas cukraus kiekis kraujyje;
- svorio didėjimas;
- galūnių patinimas;
- niežulys;
- odos sukietėjimas ar įdubimas injekcijos vietoje.
Jeigu pastebite bet kokį neįprastą poveikį, svarbu apie tai informuoti gydytoją. Nedelskite, jei pasireiškia sunkūs simptomai – jie gali kelti pavojų sveikatai.
Kitų vaistų sąveika
Daugelis vaistų gali daryti įtaką cukraus kiekiui kraujyje arba slopinti hipoglikemijos simptomus, todėl sunkiau laiku pastebėti pavojų. Praneškite gydytojui apie visas vartojamas priemones, įskaitant nereceptinius vaistus, papildus ar vaistažoles.