Simbrinza akių lašai: vartojimas, dozavimas, šalutinis poveikis

0
12
Simbrinza akių lašai

Veiklioji medžiaga: brimonidinas ir brinzolamidas (akių lašai). Vaistų grupė: preparatai, skirti glaukomai gydyti.

Simbrinza yra akių lašai, kurių sudėtyje yra brimonidino ir brinzolamido derinys. Šios medžiagos mažina akių skysčio gamybą, todėl sumažėja vidinis akies spaudimas.

Šis vaistas vartojamas atviro kampo glaukomai arba akies hipertenzijai (padidėjusiam akispūdžiui) gydyti.

Simbrinza gali būti paskirtas ir kitoms indikacijoms, neaprašytoms šiame vadove.

Įspėjimai

Simbrinza negalima vartoti vaikams, jaunesniems nei 2 metų.

Vaistas gali sukelti mieguistumą kai kuriems pacientams. Būkite atsargūs vairuodami, valdydami mechanizmus ar atlikdami kitus pavojingus veiksmus.

Nustokite vartoti Simbrinza ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pastebėsite neryškų ar vamzdinį matymą, akių skausmą, šviesos ratilus, akių paraudimą ar stiprų diskomfortą.

Naudojant lašintuvą, neleiskite, kad jo galas liestų akis, odą aplink akis ar pirštus. Bakterijos gali patekti į buteliuką ir užteršti vaistą.

Prieš vartojant Simbrinza

Šio vaisto negalima vartoti, jei esate alergiškas brimonidinui ar brinzolamidui.

Vaikams iki 2 metų Simbrinza yra draudžiama.

Prieš pradėdami vartoti Simbrinza, informuokite gydytoją, jei turite:

  • inkstų sutrikimų;
  • kepenų ligą;
  • širdies nepakankamumą, vainikinių arterijų ligą, insulto ar kraujo krešulių anamnezę;
  • padidėjusį ar sumažėjusį kraujospūdį;
  • kraujotakos sutrikimų, tokių kaip Raynaud sindromas (tirpimas ar šaltumas pirštuose ar kojų pirštuose);
  • depresiją;
  • alergiją sulfanilamidams;
  • siauros akies kampo glaukomą.

Simbrinza priskiriama nėštumo kategorijai C. Nėra žinoma, ar šis vaistas gali pakenkti vaisiui. Jei esate nėščia ar planuojate pastoti, pasitarkite su gydytoju.

Nėra aišku, ar brimonidinas ir brinzolamidas patenka į motinos pieną ir ar gali pakenkti žindomam kūdikiui. Nerekomenduojama žindyti vartojant šiuos vaistus.

Kaip vartoti Simbrinza

Visada vartokite Simbrinza taip, kaip paskyrė gydytojas. Laikykitės visų nurodymų, pateiktų ant vaistų pakuotės. Nenaudokite didesnės ar mažesnės dozės ir nenutraukite vartojimo be gydytojo sutikimo.

Nenaudokite šių akių lašų, jei nešiojate kontaktinius lęšius. Simbrinza gali turėti konservantų, kurie gali pakeisti minkštų kontaktinių lęšių spalvą. Įlašinus lašus, palaukite bent 15 minučių iki įdedant lęšius atgal.

Prieš naudojant lašus, kruopščiai nusiplaukite rankas.

Prieš kiekvieną naudojimą gerai pakratykite buteliuką.

Simbrinza akių lašų naudojimas:

  • Šiek tiek atloškite galvą ir švelniai patraukite apatinį voką žemyn, kad susidarytų maža kišenė. Laikykite lašintuvą virš akies su galeliu žemyn, žiūrėkite aukštyn ir atsargiai išspauskite vieną lašą.
  • Užmerkite akis 2–3 minutėms nuleidę galvą žemyn, venkite mirksėti ar spausti akis. Švelniai paspauskite pirštu vidinį akies kamputį apie 1 minutę, kad lašas nepatektų į ašarų kanalą.
  • Naudokite tik tokį lašų kiekį, kokį paskyrė gydytojas. Jei reikia lašinti kelis lašus, tarp lašinimų palaukite apie 5 minutes.
  • Prieš lašinant kitus akių lašus, palaukite bent 5 minutes.

Nekontaktuokite lašintuvo galu su akimi ir nedėkite jo tiesiai ant akies. Užterštas lašintuvas gali sukelti akių infekciją ir sukelti rimtų regėjimo problemų.

Nenaudokite Simbrinza, jei skystis pakeitė spalvą ar jame pastebėjote dalelių. Tokiu atveju kreipkitės į vaistininką dėl naujo vaisto.

Jei susižalojote akį, pasireiškė infekcija ar jums planuojama kokia nors operacija (ypač akių), būtinai informuokite gydytoją.

Laikykite Simbrinza kambario temperatūroje, saugokite nuo drėgmės ir karščio. Nelaikykite šaldiklyje. Buteliuką sandariai uždarykite po naudojimo.

Ką daryti, jei praleidote dozę?

Pamiršus pavartoti vaisto, naudokite jį kuo greičiau prisiminus. Jei jau beveik laikas kitai dozei, praleiskite praleistą vartojimą ir naudokite įprastą dozę. Nedidinkite dozės, kad kompensuotumėte praleistą.

Ką daryti perdozavus?

Perdozavimas dažniausiai nėra pavojingas. Jei kas nors netyčia nurijo vaisto, būtina nedelsiant kreiptis į skubią medicinos pagalbą.

Ko reikėtų vengti?

Simbrinza gali laikinai sutrikdyti matymą ar paveikti reakciją. Būkite atsargūs vairuodami ar dirbdami darbus, kuriems reikia aiškaus matymo ir dėmesio.

Simbrinza šalutiniai poveikiai

Kreipkitės į gydytoją dėl pagalbos, jei pastebite alerginės reakcijos požymių: išbėrimas, pasunkėjęs kvėpavimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas.

Esama ir kitų, lėčiau išsivystančių alerginių reakcijų požymių. Praneškite gydytojui, jei pastebite:

  • staigų kepenų funkcijos sutrikimą – pykinimą, vėmimą, niežulį, nuovargį, apetito praradimą, tamsų šlapimą, šviesias išmatas, odos ar akių pageltimą, sumišimą, greitą kūno svorio priaugimą (ypač pilvo srityje);
  • kaulų čiulpų slopinimą – staigią silpnumą, bendrą negalavimą, karščiavimą, šaltkrėtį, gerklės skausmą, burnos opas, dantų dantenų patinimą, rijimo sunkumus, blyškią odą, galvos svaigimą, dusulį, greitą širdies plakimą, sunkumą susikaupti;
  • rimtą odos reakciją – karščiavimą, gerklės skausmą, veido ar liežuvio patinimą, akių deginimą, odos skausmą, po to atsirandantį raudoną ar violetinį bėrimą, kuris plinta ir sukelia odos pūslelių ar pleiskanojimą (ypač veide ar viršutinėje kūno dalyje).

Nustokite vartoti šį vaistą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia:

  • neryškus matymas, vamzdinis matymas, akių skausmas ar šviesos ratilai;
  • akių patinimas, paraudimas, stiprus diskomfortas, susidariusios plutelės ar išskyros – tai gali būti infekcijos požymiai.

Dažniausi šalutiniai poveikiai:

  • neryškus matymas;
  • lengvas akių niežėjimas, paraudimas ar sudirginimas;
  • burnos džiūvimas, nemalonus skonis burnoje.

Šis sąrašas nėra galutinis – gali pasitaikyti ir kitų nepageidaujamų reakcijų. Jei pastebite šalutinių poveikių, kreipkitės į savo gydytoją.

Komentarų sekcija išjungta.