Tobrex: vartojimas, šalutiniai poveikiai ir įspėjimai

Sužinosite
Tobramicinas yra antibiotikas, efektyviai kovojantis su bakterijomis.
Tobrex akių lašai skirti bakterinių akių infekcijų gydymui.
Tobrex nėra skirtas virusinėms ar grybelinėms akių infekcijoms – jis veiksmingas tik gydant bakterines infekcijas.
Tobrex taip pat gali būti vartojamas kitoms, šiame vadove nepaminėtoms, indikacijoms.
Tobrex šalutinis poveikis
Kreipkitės pagalbos nedelsdami, jei pasireiškia alerginės reakcijos simptomai: niežulys, sunkumas kvėpuojant, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas.
Tobrex gali sukelti rimtą šalutinį poveikį. Nedelsdami praneškite gydytojui, jei po vartojimo patiriate:
- stiprus deginimas, dilgčiojimas ar dirginimas;
- akies patinimas, paraudimas, stiprus diskomfortas, šašai ar sekretas (gali būti infekcijos požymiai).
Dažniausi šalutiniai poveikiai:
- akių niežėjimas arba paraudimas;
- lengvas deginimas, dilgčiojimas ar dirginimas;
- niežtinčios ar patinusios vokai;
- neryškus matymas;
- padidėjęs akių jautrumas šviesai.
Šis sąrašas nėra pilnas, gali pasitaikyti ir kitų šalutinių poveikių. Kilus klausimų ar pastebėjus neįprastą reakciją, pasitarkite su gydytoju.
Įspėjimai
Visada laikykitės visų nurodymų, pateiktų vaisto pakuotėje ir etiketėje. Informuokite savo sveikatos priežiūros specialistus apie visas turimas ligas, alergijas ir vartojamus vaistus.
Prieš vartojant šį vaistą
Nenaudokite Tobrex, jei:
- esate alergiški tobramicinui;
- jei yra virusinė ar grybelinė akių infekcija.
Norint užtikrinti saugą, pasakykite gydytojui, jei esate anksčiau buvę alergiški panašiems antibiotikams, tokiems kaip amikacinas, gentamicinas, kanamicinas, neomicinas, streptomicinas, vankomicinas.
Nežinoma, ar šis vaistas gali pakenkti besilaukiančiai moteriai. Praneškite gydytojui, jei esate nėščia arba planuojate nėštumą.
Tobramicinas patenka į motinos pieną ir gali sukelti šalutinį poveikį kūdikiui. Vartojant šį vaistą, žindyti nerekomenduojama.
Tobrex nėra skirtas jaunesniems nei 2 mėnesių vaikams.
Kaip vartoti Tobrex?
Laikykitės visų gydytojo nurodymų ir neviršykite rekomenduojamų dozių ar vartojimo trukmės.
Tobrex dažniausiai vartojamas lašinant po 1–2 lašus į pažeistą akį kas 4 valandas. Esant sunkiai infekcijai, iš pradžių gali reikėti lašinti po 2 lašus kas valandą ir vėliau mažinti dozę. Tikslią vartojimo trukmę ir dozes nurodys gydytojas. Labai svarbu vadovautis gydytojo instrukcijomis.
Nenaudokite šių akių lašų dėvėdami kontaktinius lęšius, nes jų sudėtyje esantys konservantai gali spalvoti minkštus lęšius. Palaukite bent 15 minučių po lašų įlašinimo prieš vėl įsidėdami kontaktinius lęšius.
Prieš vartojant akių vaistus, nusiplaukite rankas.
Akių lašų naudojimo instrukcija:
- Šiek tiek atloškite galvą atgal ir patraukite apatinį voką žemyn, kad susidarytų kišenėlė. Laikykite lašintuvą virš akies ir žiūrėdami aukštyn išlašinkite vieną lašą.
- Užmerkite akis 2–3 minutėms, galvą lengvai nuleiskite ir stenkitės nemirksėti, nesusiraukti. 1 minutę švelniai spauskite vidinį akies kamputį, kad vaistas nepatektų į ašarų kanalą.
- Naudokite tik tiek lašų, kiek nurodė gydytojas. Jei reikia kelių lašų, tarp jų palaukite apie 5 minutes.
- Prieš naudojant kitus jūsų gydytojo paskirtus akių lašus palaukite ne trumpiau kaip 10 minučių.
Akių tepalo naudojimo instrukcija:
- Šiek tiek atloškite galvą, patraukite apatinį voką žemyn, kad susidarytų kišenėlė. Tubelės antgalį laikykite nukreiptą į tą kišenėlę ir, žiūrėdami aukštyn, išspauskite tepalo juostelę į apatinį voką.
- Vengiant liesti akies paviršių, užtepkite tepalo, vos spausdami tubelę. Po to švelniai sumirksėkite ir kelias sekundes užmerkite akį.
- Perteklių nuvalykite popierine servetėle nuo blakstienų.
- Panaudojus tepalą, regėjimas gali trumpam susilpnėti. Venkite vairuoti ar dirbti darbus, kuriems reikalingas aiškus matymas, kol regėjimas visiškai neatsistatys.
Neliesti lašintuvo ar tepalo tubelės antgalio ir nestatyti jų tiesiogiai ant akies paviršiaus, nes užkrėstas antgalis gali sukelti sunkias akių infekcijas.
Vaistą būtina vartoti visą gydytojo nurodytą laiką, net jei simptomai pagerėjo anksčiau. Nutraukus gydymą per anksti, infekcija gali atsinaujinti ir tapti atspari antibiotikams.
Laikykite vaistą kambario temperatūroje, saugokite nuo drėgmės ir karščio, neužšaldykite. Nepamirškite uždaryti pakuotės po kiekvieno naudojimo.
Nenaudokite akių lašų, jei jų spalva pasikeitė arba atsirado dalelių. Tokiu atveju kreipkitės į vaistininką ir paprašykite naujų vaistų.
Ką daryti, jei praleidote dozę?
Pamiršus suvartoti vaistą, panaudokite jį kuo greičiau. Jei jau beveik laikas kitai dozei, praleistąją praleiskite. Nedvigubinkite dozės.
Perdozavimas
Perdozavus pavojaus sveikatai tikimasi nėra. Netyčia nuryjus vaisto, būtina kreiptis į medicinos įstaigą arba skambinti pagalbos tarnyboms.
Ko vengti vartojant tobramicino akių lašus?
Tobrex gali laikinai susilpninti matymą ir reakciją. Būkite atsargūs vairuodami ar dirbdami darbus, kuriems reikia gero regėjimo.
Nenaudokite kitų akių vaistų be gydytojo nurodymo.
Nešiokite kontaktinius lęšius tik tada, kai nebėra infekcijos simptomų.
Kokie kiti vaistai gali sąveikauti su Tobrex?
Mažai tikėtina, kad per burną arba leidžiamai vartojami vaistai paveiktų tobramicino, vartojamo akims, poveikį. Tačiau daugelis vaistų gali sąveikauti, todėl svarbu informuoti gydytoją apie visus vartojamus vaistus, įskaitant receptinius, nereceptinius, vitaminus ir augalinius papildus.
Ar Tobrex sąveikauja su kitais mano vartojamais vaistais?
Norėdami sužinoti galimas vaistų sąveikas, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.