Adstiladrin: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

0
12

Adstiladrin yra medikamentas, skirtas gydyti tam tikras šlapimo pūslės vėžio formas suaugusiems pacientams. Šiuolaikine genų terapija pagrįstas vaistas į šlapimo pūslę suleidžiamas tiesiai per kateterį. Veiklioji preparato medžiaga – nadofarageno firadenovekas – tai modifikuotas adenoviruso vektorius, į kurį įterptas interferono alfa-2b baltymą koduojantis genas. Taip siekiama paskatinti šlapimo pūslės gleivinės ląsteles gaminti šį baltymą, kuris natūraliai padeda organizmui kovoti su vėžiu.

Kam naudojamas adstiladrin?

Adstiladrin skiriamas tiems suaugusiems, kurių šlapimo pūslės vėžys (neinvazinis į raumenį didelės rizikos tipas) neatsako į standartinį gydymą su Bacillus Calmette-Guérin (BCG) vakcina. Šio tipo vėžys išplitęs paviršiniuose pūslės sluoksniuose ir nėra pažengęs į gilesnius audinius ar kitas kūno dalis.

Kaip veikia adstiladrin?

Panaudojus šį gydymą, interferoną gaminantis genas patenka į šlapimo pūslės gleivinės ląsteles. Šios ląstelės ima išskirti daug interferono alfa-2b, skatindamos organizmo imuninę sistemą atakuoti naviko ląsteles vietoje.

Vartojimo instrukcijos

Adstiladrin skiriamas vieną kartą kas tris mėnesius. Gydymo metu medicinos specialistas per kateterį į šlapimo pūslę įleidžia 75 ml vaisto. Tirpalą laikoma pūslėje maždaug 1 valandą. Medikamentui veikiant kartais gali būti rekomenduojama kas 15 minučių pakeisti kūno padėtį, kad vaistas pasiskirstytų kuo tolygiau. Praėjus šiam laikui, tirpalas pasišalina natūraliai.

Po kiekvienos procedūros pirmas dvi dienas reikėtų imtis tam tikrų atsargumo priemonių – prieš šlapinimąsi į klozetą įpilti apie pusę puodelio baliklių, po šlapinimosi palaukti 15 minučių ir tik tada nuleisti vandenį. Šį procesą reikia kartoti kiekvieno šlapinimosi metu, kad apsaugotumėte aplinką.

Kam adstiladrin netinka?

Šio gydymo nerekomenduojama taikyti, jei žinoma alergija interferonui alfa ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai. Taip pat adstiladrin negali būti skiriamas asmenims, kurių imuninė sistema silpna arba jie vartoja imunitetą slopinančius vaistus. Tokiems žmonėms venkite ne tik vartojimo, bet ir sąlyčio su pačiu vaistu.

Sąveika su kitais vaistais

Prieš pradedant gydymą svarbu pasitarti su gydytoju ir aptarti visus vartojamus medikamentus: tiek receptinius, tiek be recepto parduodamus, papildus ar žoleles. Vis dėlto, kadangi preparatas suleidžiamas tiesiai į šlapimo pūslę, stiprios sąveikos su kitais medikamentais tikimybė nedidelė. Visais atvejais būtina sekti gydytojo rekomendacijas.

Dozavimas

Įprastai suaugusiems, sergantiems šlapimo pūslės vėžiu, skiriama 75 ml tirpalo (kuriame yra 3 x 1011 virusinių dalelių/ml) – dozė leidžiama kas 3 mėnesius. Vaistas šlapimo pūslėje turi būti laikomas 1 valandą. Dažnai gydytojas rekomenduoja prieš procedūrą vartoti vaistus, padedančius sumažinti šlapimo pūslės spazmus. Preparatas naudojamas tik intravezikaliniu būdu – t. y. į šlapimo pūslę.

Galimi šalutiniai poveikiai

Pavartojus adstiladrin dažniausiai pasireiškia šie šalutiniai poveikiai:

  • Netipinės išskyros iš šlapimo takų
  • Juntamas bendras nuovargis
  • Šlapimo pūslės spazmai
  • Skubus noras šlapintis
  • Kraujas šlapime

Jeigu atsiranda neįprastų pojūčių ar simptomai kelia nerimą, būtinai apie tai praneškite savo gydytojui. Gydytojas įvertins situaciją ir, jei reikės, pakoreguos gydymą.

Komentarų sekcija išjungta.