Holterio monitoravimas: kaip atliekama širdies ritmo stebėsena

0
6
Holterio monitoravimas

Holterio monitoravimas yra širdies stebėjimo procedūra, skirta nustatyti širdies ritmo sutrikimus. Kai standartinis elektrokardiografijos tyrimas nesuteikia pakankamai informacijos, gydytojai gali skirti 24 valandų Holter monitoravimą, kad stebėtų širdies ritmo būklę.

Ambulatoriniai elektrokardiogramai apima Holter monitorių ir kitą įrangą, kuri registruoja jūsų EKG atliekant kasdienes veiklas.

Holterio monitoravimo testo tikslas

Holter monitoriaus testo tikslas yra užfiksuoti jūsų širdies elektrinę veiklą 24-48 valandas (arba ilgiau) siekiant nustatyti bet kokius nereguliarius širdies ritmus, kurie nesimato atliekant įprastą EKG. Duomenys, gauti naudojant nešiojamą EKG monitorių, yra labai naudingi diagnozuojant tokias būkles kaip aritmijos, širdies plakimas ir nepaaiškinami alpimai.

Holterio monitoravimo testo procedūra

Holter monitoriaus testo procedūra paprastai reikalauja, kad ant jūsų krūtinės būtų pritvirtinti maži ir atrodo neskausmingi elektrodai, prijungti prie nešiojamo monitoringo prietaiso. Štai kaip tai veikia:

  • Elektrodų vieta: Sveikatos priežiūros specialistas pritvirtina mažus lipnius elektrodus ant jūsų krūtinės, kurie yra prijungti prie nešiojamo prietaiso, kurį galite nešioti ant juosmens arba peties.
  • Įrašymo laikotarpis: Jūs nešiojate prietaisą 24-48 valandas (arba ilgiau, jei reikia), atliekant įprastus pratimus, kad jis registruotų jūsų širdies veiklą.
  • Simptomų registravimas: Gali būti paprašyta užpildyti simptomų registrą, ypač apie galvos svaigimą ar širdies plakimą, fiksuojant, kada jie pasireiškia.

Pasibaigus stebėjimo laikotarpiui, jūs grąžinate prietaisą sveikatos priežiūros teikėjui, kuris peržiūri užfiksuotus duomenis, kad įvertintų jūsų širdies ritmą.

Holter monitoravimo testo normos rezultatai

  • Vidutinis širdies ritmas, užfiksuotas standartiniu Holter monitoriumi, yra 84 bpm, nors gali būti individualių variacijų.
  • Holter monitoravimas taip pat vertina kitus parametrus, įskaitant širdies ritmą ir nereguliarių širdies plakimų dažnumą.
  • Jei yra kokių nors pastebimų nuokrypių nuo normalių lygių ar modelių, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju dėl tolesnio vertinimo ir Holter monitoriaus testo rezultatų interpretacijos.

Holter monitoravimo rizikos

  • Holter monitorius suteikia patogų metodą širdies funkcijai įvertinti su minimaliomis, retai pasitaikančiomis rizikomis.
  • Gali kilti problemų dėl elektrodų prilipimo prie odos, dėl ko gali prireikti papildomos juostos ir galbūt atsirasti diskomfortas juos nuimant. Ilgalaikis elektrodų naudojimas gali sukelti odos dirginimą arba pūslės susidarymą.
  • Tam tikros medicininės būklės gali sukelti papildomas rizikas; patartina prieš naudojant prietaisą aptarti bet kokius klausimus su sveikatos priežiūros specialistu.
  • Įvairūs veiksniai, tokie kaip artumas prie magnetų, metalinių detektorių, elektros laidų, buitinių prietaisų ir mobiliųjų telefonų, gali trikdyti monitoriaus signalus; rekomenduojama juos laikyti mažiausiai 15 cm atstumu.
  • Per didelis prakaitavimas gali sukelti laidų atsilaisvinimą ar atsiskyrimą, kas paveiks monitoriaus rodmenų tikslumą.

Komentarų sekcija išjungta.