Act-HIB – Vakcina nuo pneumonijos

Sužinosite
Act-HIB sudėtyje yra aktyvi medžiaga – Haemophilus B tipo polisacharidas susietas su stabligės proteinu. Act-HIB yra konjugatinė vakcina, padedanti apsaugoti jūsų vaiką nuo Haemophilus Influenzae B tipo infekcijų. Ši vakcina nesuteikia apsaugos nuo kitų Haemophilus Influenzae tipų infekcijų arba nuo kitų kilmės meningitų atvejų. Vakciną galima skirti vaikams nuo 2 mėnesių iki 5 metų amžiaus. Jokia prasme ši vakcina esanti sudėtyje stabligės baltymas negali būti naudojamas kaip įprastinė stabligės vakcinacija. Kai Act-HIB injekuojama, imuninė sistema (natūralūs organizmo gynybos mechanizmai) apsaugos nuo Haemophilus Influenzae B tipo infekcijų. Tačiau, kaip ir su bet kuria vakcina, Act-HIB gali neapsaugoti 100% skiepytų asmenų.
Ką turėčiau žinoti prieš mano vaikui skiriant Act-HIB?
Nenaudokite Act-HIB, jei jūsų vaikas:
- yra alergiškas aktyviajai medžiagai, formaldehidui ar bet kuriai iš sudedamųjų medžiagų, išvardytų šio bukleto pabaigoje.
- simptomai alerginės reakcijos gali būti dusulys, švokštimas ar sunkumas kvėpuojant, veido, lūpų, liežuvio ar kitų kūno dalių patinimas, odos išbėrimas, niežėjimas ar dilgėlinė
- turėjo gyvybei pavojingą reakciją po ankstesnės šios vakcinos arba vakcinos, kurioje yra tos pačios sudedamosios medžiagos, dozės naudojimo.
- turi ligą su karščiavimu ar ūmią infekciją. Vakcinacija turėtų būti atidėta iki tol, kol jūsų vaikas pasveiks.
Patikrinkite su gydytoju, jei jūsų vaikas:
- turi silpną imuninį atsaką (imunosupresiją) dėl ligos ar vaistų, nes jų atsakas į vakciną gali būti ribotas.
- turi kraujavimo sutrikimą
- turi alergiją lateksui
- nualpo po ankstesnių injekcijų. Nualpus galima iš karto po arba net prieš injekciją su adata
- turi bet kokią kitą sveikatos būklę
- vartoja bet kokius vaistus kitai būklei gydyti
Po vakcinacijos jūsų vaikui gali kilti tam tikros šalutinės reakcijos. Svarbu suprasti šias rizikas ir kaip jas stebėti.
Ką daryti, jei mano vaikas vartoja kitus vaistus?
Praneškite gydytojui arba vaistininkui, jei jūsų vaikas vartoja bet kokius kitus vaistus, įskaitant bet kokius vaistus, vitaminus ar papildus, kuriuos įsigijote be recepto vaistinėje, prekybos centre ar sveikatos parduotuvėje.
Kitos vakcinos:
Pasakykite gydytojui, jei jūsų vaikas turėjo bet kokias vakcinas per pastarąsias 4 savaites. Jūsų gydytojas patars, ar Act-HIB turi būti skiriama su kita vakcina kaip atskira injekcija.
Patikrinkite su gydytoju arba vaistininku, jei nesate tikri dėl to, kokius vaistus, vitaminus ar papildus jūsų vaikas vartoja ir ar šie poveikiai Act-HIB.
Kaip Act-HIB skiriama
Kiek naudoti
Act-HIB jūsų vaikui administruoja gydytojas ar slaugytoja. Act-HIB skiriama injekcija. Vaikams iki 24 mėnesių, Act-HIB įkūra į šlaunies viršutinį raumenį. Senesniems vaikams, kurie jau vaikšto, vakcina paprastai įkūra į viršutinės rankos raumenį.
Kada naudoti Act-HIB
Kūdikiams: Iki 6 mėnesių amžiaus skiriamos 3 nuoseklios 0,5 ml dozės kas vieną arba du mėnesius. Tarp 6 ir 12 mėnesių amžiaus – skiriamos 2 nuoseklios 0,5 ml dozės kas vieną arba du mėnesius. Abu atvejais tai turi būti sekama palaikomąja doze pagal Nacionalinį imunizacijos tvarkaraštį.
Vyresniems nei 12 mėnesių vaikams skiriama viena 0,5 ml dozė.
Jei jūsų vaikas praleido Act-HIB dozę
Jei jūsų vaikas praleido dozę, pasitarkite su gydytoju ir susitarkite dėl kito vizito kuo greičiau.
Jei jūsų vaikas gavo per daug Act-HIB
Pervartojimo galimybė labai mažai tikėtina, nes injekcijas teikia jūsų gydytojas arba slaugytoja. Jei turite kokių nors abejonių, paklauskite savo gydytojo.
Ką turėčiau žinoti po to, kai mano vaikui skiriama Act-HIB?
Ką turėtumėte padaryti
- Laikykite vakcinacijų įrašus atnaujintus.
- Periodiškai lankykitės pas gydytoją arba klinikoje tolimesniems patikrinimams. Svarbu, kad jūsų vaikas gautų tolesnes Act-HIB dozes, kad vakcinos užtikrintų apsaugą nuo Haemophilus Influenzae B tipo.
- Praneškite apie bet kokius šalutinius poveikius gydytojui.
Skambinkite gydytojui iš karto, jei jūsų vaikas:
- nesijaučia gerai po Act-HIB naudojimo
- Primininkite bet kuriam gydytojui, stomotologui arba vaistininkui, kurį lankote, kad jūsų vaikui buvo duota Act-HIB.
Kaip laikyti vaistą jūsų vaikui
Act-HIB paprastai laikoma gydytojo kabinetuose arba klinikoje, arba vaistinėje. Tačiau, jei jums reikia laikyti Act-HIB: Sekite instrukcijomis ant pakuotės, kaip tinkamai pasirūpinti vaistu. Laikykite Act-HIB originaliame pakuotėje, kol laikas duoti. Laikykite šaldytuve (2°C – 8°C). Negalima užšaldyti. Užšaldymas sunaikina vakciną. Laikykite sausoje, vėsioje vietoje, toli nuo drėgmės, karščio ar saulės šviesos; pavyzdžiui, nelaikykite: vonioje ar šalia kriauklės, automobilyje ar ant palangės. Laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Kaip atsikratyti bet kokio nepageidaujamo vaisto
Vaistai negalima išmesti į kanalizaciją ar su buitinėmis atliekomis. Klauskite vaistininko, kaip atsikratyti nereikalingų vaistų. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką. Jei jūsų vaikas daugiau nebereikia šios vakcinos arba ji pasibaigė galiojimą, nuvežkite ją į bet kurią vaistinę saugiam atsikratymui. Nenaudokite Act-HIB po galiojimo datos, kuri nurodyta ant pakuotės po EXP. Galiojimo data nurodo paskutinę to mėnesio dieną.
Ar yra kokių nors šalutinių poveikių?
Visi vaistai gali turėti šalutinių poveikių. Jei jūsų vaikas patiria kokių nors šalutinių poveikių, dauguma jų yra nedideli ir laikini. Tačiau kai kurie šalutiniai poveikiai gali reikalauti medicininės priežiūros. Žiūrėkite žemiau pateiktą informaciją ir, jei reikia, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jei turite daugiau klausimų apie šalutinius poveikius.
Mažiau rimtos šalutinės reakcijos
- Karščiavimas
- Irzlumas
- Injekcijos vietos reakcijos, tokios kaip skausmas, paraudimas (eritema), patinimas, uždegimas, odos sukietėjimas (induracija)
- Vėmimas
- Verkimas (nevaldomas ar nenormalus)
- Neįprastas nuovargis
- Sloga
- Viduriavimas
Pasitarkite su gydytoju, jei jūsų vaikui atsiranda šios mažiau rimtos šalutinės reakcijos ir jos jums kelia nerimą.
Rimtos šalutinės reakcijos
- Platus vakcinuotos galūnės patinimas
- Didelės injekcijos vietos reakcijos (daugiau nei 50 mm), tokios kaip skausmas, paraudimas, patinimas ir/ar uždegimas ar odos sukietėjimas.
- Apatinių galūnių patinimas su simptomais, kurie gali apimti mėlyną arba purpurinę odos spalvą (cianozę), paraudimą, trumpalaikį odos spalvos pokytį (purpura).
- Niežtintis išbėrimas (dilgėlinė), generalizuotas išbėrimas, išbėrimas, niežėjimas (pruritus), veido patinimas (edema), gerklų patinimas (edema)
Skambinkite savo gydytojui iš karto, jei pastebite bet kurias iš šių rimtų šalutinės reakcijų.
Labai rimtos šalutinės reakcijos
- Alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos, tokios kaip niežėjimas ar dilgėlinė ant odos, veido, lūpų, liežuvio ar kitų kūno dalių patinimas.
- Traukuliai (su arba be karščiavimo)
Skambinkite savo gydytojui iš karto arba vykite tiesiai į artimiausią ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei pastebite bet kurias iš šių labai rimtų šalutinės reakcijų.
Praneškite gydytojui arba vaistininkui, jei pastebite ką nors kitą, kas gali jūsų vaikui kelti blogą savijautą. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie nėra čia išvardyti, gali pasireikšti kai kuriems žmonėms.
Produkto detalės
Šis vaistas pasiekiamas tik pagal gydytojo receptą.
Ką Act-HIB sudaro
- Veiklioji medžiaga (pagrindinė veiklioji medžiaga): Haemophilus B tipo polisacharidas 10 mcg susietas su stabligės proteinu (18 – 30 mcg per 0,5 ml dozę)
- Kitos sudedamosios medžiagos (neaktyvios sudedamosios medžiagos): trometamolis, sacharozė, natrio chloridas, injekcinis vanduo
- Potencialūs alergenai: lateksas
Nenaudokite šio vaisto, jei jūsų vaikas yra alergiškas bet kuriai iš šių sudedamųjų medžiagų.