Acikloviras Viatris vaisto informacija

Sužinosite
ACICLOVIR VIATRIS sudėtyje yra veiklioji medžiaga acikloviro natrio dihidratas. ACICLOVIR VIATRIS priklauso antivirusinių vaistų grupei. Jis naudojamas tam tikrų virusų sukeltų infekcijų, tokių kaip juostinė pūslelinė ir herpesas, valdymui. Vaistas veikia užkirsdamas kelią viruso dauginimuisi, kuris sukelia ligą. Jūsų gydytojas galėjo paskirti šį vaistą dėl kitos priežasties. Paklauskite gydytojo, jei turite klausimų, kodėl jums buvo išrašytas šis vaistas. ACICLOVIR VIATRIS nesukelia priklausomybės.
Ką reikėtų žinoti prieš vartojant aciklovir viatris?
Įspėjimai
Nevartokite aciklovir viatris, jei:
- esate alergiški aciklovirui, valaciklovirui ar kitoms medžiagoms, išvardytoms šio lankstinuko gale. Kai kurie alerginės reakcijos simptomai gali būti: astma, dusulys, švilpavimas ar sunkumas kvėpuoti, veido, lūpų, liežuvio ar kitų kūno dalių patinimas, bėrimas, niežulys ar dilgėlinė ant odos.
- Visada patikrinkite sudėtines dalis, kad būtumėte tikri, jog galite vartoti šį vaistą. Nepradėkite ACICLOVIR VIATRIS duoti vaikui iki vienerių metų amžiaus. Vaisto ACICLOVIR VIATRIS poveikis vaikams iki vienerių metų nėra ištirtas. Jei nesate tikri, ar turėtumėte pradėti vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.
Pasikonsultuokite su savo gydytoju, jei:
- esate alergiški kitiems vaistams, maistui, konservantams ar dažams.
- turėjote kitų sveikatos problemų, įskaitant: nervų sistemos problemas, hipoksiją (nepakankamą deguonies tiekimą ląstelėms), kepenų ar inkstų problemas, elektrolitų disbalansą, dehidrataciją, žemą kraujospūdį, vartojate vaistus kitoms sąlygoms gydyti.
Gydymo metu galite rizikuoti, kad atsiras tam tikrų šalutinių poveikių. Svarbu suprasti šias rizikas ir mokėti stebėti jas.
Nėštumas ir žindymas
Pasikonsultuokite su savo gydytoju, jei esate nėščia arba ketinate pastoti. Kaip ir dauguma vaistų, ACICLOVIR VIATRIS nėra rekomenduojamas vartoti nėštumo metu. Jūsų gydytojas gali aptarti su jumis susijusias rizikas ir naudas. Pasikalbėkite su gydytoju, jei maitinate krūtimi ar ketinate tai daryti. ACICLOVIR VIATRIS pereina į motinos pieną, todėl yra tikimybė, kad kūdikis, kuriam duodama krūtis, bus paveiktas. Nerekomenduojama vartoti vaisto žindymo metu. Jūsų gydytojas aptars su jumis, kokia yra rizika ir nauda vartojant ACICLOVIR VIATRIS žindymo metu. Jei apie tai neinformavote savo gydytojo, praneškite jam prieš pradėdami ACICLOVIR VIATRIS.
Ką daryti, jei vartoju kitus vaistus?
Pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant vaistus, vitaminus ar maisto papildus, kuriuos perkate be recepto vaistinėje, prekybos centre ar sveikatos maisto parduotuvėje. Kai kurie vaistai gali sąveikauti su ACICLOVIR VIATRIS. Tai yra:
- probenecidas, vaistas podagrai gydyti
- cimetidinas, vaistas nuo pilvo opų
- miofenolatas, ciklosporinas, takrolimusas arba interferonas, vaistai imuninės sistemos valdymui
- diuretikai, tai yra, vaistai skysčių sulaikymui išvengti
- zidovudinas, vaistas ŽIV infekcijai ar AIDS gydyti
- metotreksatas, vaistas vėžiui ir imuninės sistemos būkliams gydyti
- ličio, vaistas psichikos ligoms gydyti
- teofilinas, vaistas plaučių ligoms gydyti.
Šie vaistai gali turėti įtakos ACICLOVIR VIATRIS veikimui arba vaistas gali paveikti jų veikimą. Jums gali prireikti vartoti kitokį vaisto kiekį arba reikia naudoti kitus vaistus. Jūsų gydytojas arba vaistininkas gali jums pasakyti, ką daryti, jei naudojate kurį iš šių vaistų. Jūsų gydytojas ir vaistininkas turi daugiau informacijos apie vaistus, kurių reikia laikytis atsargiai arba kurių reikėtų vengti vartojant šį vaistą. Patikrinkite su savo gydytoju arba vaistininku, jei nesate tikri, kokie vaistai, vitaminai ar papildai veikia ACICLOVIR VIATRIS.
Kaip skiriamas aciklovir viatris?
Kaip jis skiriamas ir kaip vartoti
ACICLOVIR VIATRIS skiriamas lėto infuzijos būdu tiesiai į kraują. Jį skiria gydytojas arba slaugytoja. Jūsų gydytojas nuspręs, kokią dozę gausite. Skiriama dozė bus priklausoma nuo jūsų amžiaus, svorio, bendros sveikatos ir pagrindinių būklių. Gydymo trukmė priklauso nuo gydomos būklės.
Jei vartojate per daug aciklovir viatris
Jei manote, kad jūs ar kas kitas vartojo per daug ACICLOVIR VIATRIS, gali reikėti neatidėliotinos medicininės pagalbos. Jūs turėtumėte nedelsdami:
- skambinti Apsinuodijimų informaciniam centrui (Australija, telefonas 13 11 26) dėl patarimo, arba
- kreipkitės į savo gydytoją, arba
- vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.
Jūs turėtumėte tai padaryti net jei nėra jokio diskomforto ar apsinuodijimo požymių. Jums gali reikėti neatidėliotinos medicininės pagalbos. Jūsų gydytojas turi informaciją, kaip atpažinti ir gydyti perdozavimą. Perdozavimo simptomai gali būti pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, sumaištis, irzlumas, mieguistumas, haliucinacijos, drebėjimas ar traukuliai. Jūs būsite atidžiai stebimas gydymo metu. Jei pasireikštų perdozavimo simptomai, jūsų gydytojas juos valdy”>