Čikungunija: plitimas, gydymas ir prevencija

0
12

Chikungunijos virusas ypač pavojingas tiems, kurie yra naujagimiai, sulaukė vyresnio nei 65 metų amžiaus arba serga lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip aukštas kraujospūdis, diabetas ar širdies negalavimai. Jei jaučiate simptomus ir priklausote vienai iš šių rizikos grupių, būtina kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Persirgus chikungunijos virusu, organizmas dažniausiai tampa apsaugotas ir daugiau jau neužsikrečia šia infekcija.

Kaip sumažinti riziką užsikrėsti?

Jeigu keliaujate į regionus, kur vyksta šio viruso protrūkiai, galite imtis keletos paprastų, bet veiksmingų priemonių, kad sumažintumėte riziką būti įkastiems uodų.

  • Rinkitės drabužius ilgomis rankovėmis ir ilgomis kelnėmis – tai sumažina atviros odos plotą.
  • Stenkitės būti patalpose, kur langai ir durys apsaugoti nuo vabzdžių arba kur veikia oro kondicionierius.
  • Jei nakvojate ten, kur nėra nei tinklų langams, nei oro kondicionieriaus, pasirūpinkite bent jau uodų tinkleliu virš lovos.
  • Lauke, kai rankos ir kojos nuogos, naudokite specialias priemones nuo uodų su DEET. Jei naudojate ir apsauginį kremą nuo saulės, visų pirma patepkite odą kremu, o tik tada purkškite repelentu.
  • Nuolat išpilkite pastoviai stovintį vandenį iš vazonų, gėlių padėklų ar kitų talpyklų jūsų gyvenamojoje ar laikinoje aplinkoje – ten gali daugintis uodai.

Kiti apsaugos būdai nuo uodų

Mažinant uodų veisimosi vietų kiekį aplink namus ir būnant atidiems kelionėse, galima gerokai sumažinti užsikrėtimo tikimybę. Kuo mažiau uodų – tuo mažesnė rizika susirgti virusu.

Komentarų sekcija išjungta.