Kas yra sedacija?

0
489
Kas yra sedacija

Šiomis dienomis gydytojai turi daug skirtingų būdų, kad galėtų užtikrinti paciento patogumą arba sveikatos būklės diagnozavimą procedūros metu. Viena iš populiariausių skausmo kontrolės rūšių yra vadinama sedacija, kuri atpalaiduoja ir kartais užmigdo žmogų. Sedacija dažniausiai naudojama lengvos operacijoms arba toms, kurioms reikia mažiau laiko. Taip pat kai nepakanka vietinio anestetiko infekcijos. Sedacija dažnai yra taikoma protinių dantų rovimams, gerklės arba storosios žarnos tyrimams, kuomet siekiama nustatyti tokias ligas kaip vėžys.

Analgetikas yra vaistas, kuris naudojamas skausmo malšinimui, nuskausminimui ir dažnai derinama su sedacija. Procedūros, kurios naudoja sedaciją ir analgetiką, gali būti atliekama ligoninėje, chirurgijos centre, gydytojo kabinete arba odontologo kabinete.

Kaip veikia sedacija ir analgezija?

Sedacija ir analgetikai paprastai suteikiama per kateterį į veną. Sedacijos stiprumas priklauso nuo Jums atliekamos procedūros. Kartais jausitės mieguisti, tačiau sugebėsite kalbėti, o gali būti stipri sedacija, kuomet užmigsite ir neprisiminsite procedūros. Vidutinė ir gili sedacija gali sulėtinti žmogaus kvėpavimą, o kartais gali prireikti ir deguonies suteikimo. Analgezija taip pat gali prisidėti prie mieguistumo. Tačiau turint gilią sedaciją, Jūs vis tiek neprarasite sąmonės.

Dauguma pacientų pabunda iš karto, kai baigiasi procedūra ir vaistai nutraukiami. Taip pat galimas šalutinis poveikis, toks kaip galvos skausmas, pykinimas, mieguistumas, tačiau greitai pajusite mažiau reiškinių nei taikant bendrąją nejautrą.

Kartais sedacija ir analgetikai bus derinami su kitais skausmo kontrolės būdais, tarkime vietine anestezija, kuri apima vieną arba daugiau infekcijų, kad nutirptų tam tikra kūno vieta.

Kokie yra sedacijos lygiai?

Sedacijos lygis priklauso nuo jums atliekamos procedūros tipo ir kaip jūsų kūnas reaguoja į anesteziją. Taip pat priklauso ir nuo Jūsų amžiaus, sveikatos būklės, sveikatos įpročių, kokią anesteziją gausite. Nesvarbu kokio lygio sedacija jums bus taikoma, svarbu, kad anestezijos priežiūroje dalyvautų gydytojas anesteziologas. Anesteziologas yra gydytojas, kuris specializuojasi skausmo valdymo ir kritinės priežiūros medicinoje.

  • Minimali sedacija – padeda atsipalaiduoti, bei būsite pabudę. Gebėsite suprasti gydytojo užduodamus klausimus ir galėsite į juos atsakyti. Toks sedacijos lygis yra naudojamas, kai gydytojui reikia, kad pacientas dalyvautų procedūroje.
  • Vidutinė sedacija – jausitės mieguisti ir galite užmigti. Kai kurių procedūrų galite neprisiminti arba prisiminti.
  • Gili sedacija – jūs nebūsite be sąmonės, tačiau miegosite per procedūrą ir prisiminsite labai mažai arba nieko neprisiminsite.

 

Komentarų sekcija išjungta.