Tranxene T-Tab: vartojimas, šalutinis poveikis ir įspėjimai

0
11

Tranxene T-Tab yra benzodiazepinų grupės vaistas, vartojamas gydyti nerimo sutrikimams, dalinėms epilepsijos priepuoliams ir alkoholio nutraukimo simptomams.

Tranxene T-Tab gali būti naudojamas ir kitoms paskirtims, kurios nenurodytos šioje vaistų informacijoje.

Tranxene T-Tab šalutinis poveikis

Nedelsdami kreipkitės pagalbos, jei pasireiškia alerginės reakcijos požymiai: dilgėlinė, pasunkėjęs kvėpavimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas.

Tranxene T-Tab gali slopinti arba visiškai sustabdyti kvėpavimą, ypač jei neseniai vartojote opioidinių vaistų ar alkoholio. Asmuo, kuris prižiūri jus, turėtų nedelsiant ieškoti medicininės pagalbos, jei kvėpavimas tampa labai lėtas ar su ilgomis pauzėmis, lūpos tampa melsvos, arba sunku jus pažadinti.

Nedelsdami praneškite gydytojui, jei pastebite naujus ar staigius nuotaikos ar elgesio pokyčius, įskaitant stiprėjantį ar naują nerimą, depresiją, panikos priepuolius, miego sutrikimus, impulsyvumą, sudirglimą, susierzinimą, priešiškumą, agresiją, neramumą, padidėjusį aktyvumą ar plepumą, mintis apie savižudybę ar žalą sau.

Tranxene T-Tab gali sukelti rimtų šalutinių poveikių. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia:

  • stiprus mieguistumas;
  • lėtas kvėpavimas (kvėpavimas gali sustoti);
  • sutrikusi sąmonė, paranoja, neįprastos mintys ar elgesys;
  • priepuolis;
  • mintys apie savižudybę ar veiksmai.

Mieguistumas ar galvos svaigimas gali trukti ilgiau vyresnio amžiaus žmonėms. Būkite atsargūs, kad išvengtumėte kritimų ar atsitiktinių sužalojimų.

Dažniausi Tranxene T-Tab šalutiniai poveikiai:

  • galvos svaigimas, mieguistumas;
  • neryškus matymas;
  • pilvo diskomfortas, pykinimas;
  • burnos džiūvimas.

Tai nėra visi galimi šalutiniai poveikiai. Dėl kitų pasireiškiančių simptomų kreipkitės į gydytoją.

Įspėjimai

Tranxene T-Tab gali slopinti arba sustabdyti kvėpavimą, ypač jei neseniai vartojote opioidų ar alkoholio.

Netinkamas Tranxene T-Tab vartojimas gali sukelti priklausomybę, perdozavimą ar mirtį. Laikykite vaistą vaikams ir kitiems nepasiekiamoje vietoje.

Nenutraukite Tranxene T-Tab vartojimo nepasitarę su gydytoju. Staigus nutraukimas po ilgesnio vartojimo gali sukelti pavojingus gyvybei nutraukimo simptomus, kurie kartais užsitęsia iki metų ar ilgiau.

Nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos, jei nutraukus vaistą pasireiškia tokie simptomai kaip neįprasti raumenų judesiai, didesnis aktyvumas ar plepumas, staigūs ir sunkūs nuotaikos ar elgesio pokyčiai, suvokimo sutrikimai, haliucinacijos, priepuoliai ar mintys apie savižudybę.

Kai kuriems žmonėms Tranxene T-Tab vartojimo metu gali pasireikšti mintys apie savižudybę. Praneškite gydytojui apie bet kokius staigius nuotaikos ar elgesio pasikeitimus ar savižudiškas mintis.

Prieš vartojant šį vaistą

Tranxene T-Tab negalima vartoti, jei yra alergija klorazepatui arba jei sergate:

  • siaurakampiu glaukomos tipu.

Praneškite gydytojui, jei kada nors sirgote:

  • kepenų ar inkstų ligomis;
  • nuotaikos sutrikimais, depresija, psichoze;
  • savižudiškomis mintimis ar bandymais.

Kai kuriems žmonėms Tranxene T-Tab vartojimo metu gali pasireikšti savižudiškos mintys. Būkite dėmesingi nuotaikos ar simptomų pokyčiams. Artimieji ar globėjai taip pat turėtų stebėti staigius elgesio pasikeitimus.

Praneškite gydytojui, jei esate nėščia ar planuojate pastoti. Tranxene T-Tab gali pakenkti vaisiui. Šio vaisto reikėtų vengti pirmaisiais nėštumo mėnesiais.

Jei nėštumo metu buvo vartotas Tranxene T-Tab, naujagimis gali gimti su pavojingais nutraukimo simptomais, kuriems gydyti gali prireikti kelias savaites.

Jei vartojate Tranxene T-Tab dėl traukulių, nestabdykite ir nepradėkite vartojimo nėštumo metu be gydytojo patarimų. Priepuolis nėštumo metu gali pakenkti motinai ir kūdikiui.

Žindymo laikotarpiu nevartokite šio vaisto.

Tranxene T-Tab negalima vartoti jaunesniems nei 9 metų vaikams.

Kaip vartoti Tranxene T-Tab?

Vykdykite gydytojo instrukcijas ir vartokite vaistą tik tiek, kiek paskirta. Nevartokite didesnių dozių ar ilgiau nei nurodė gydytojas. Jei jaučiate didesnį poreikį vartoti daugiau vaistų, apie tai informuokite gydytoją.

Niekada nesidalykite šiuo vaistu su kitais, ypač su žmonėmis, turinčiais polinkį priklausomybei. Netinkamas vartojimas gali sukelti priklausomybę, perdozavimą ar mirtį. Jį parduoti ar dalyti kitiems – draudžiama.

Vartojant Tranxene T-Tab ilgą laiką, gali reikėti reguliarių medicininių tyrimų.

Jei simptomai negerėja arba blogėja, kreipkitės į gydytoją.

Nenutraukite Tranxene T-Tab vartojimo staiga, nepasitarę su gydytoju – tai pavojinga gyvybei po ilgo vartojimo.

Laikykite vaistą kambario temperatūroje, saugokite nuo drėgmės, karščio ir šviesos. Vaistus laikykite saugioje vietoje, kad kiti nesuvartotų netinkamai.

Ką daryti, jei praleidote dozę?

Pavartokite vaistą, kai tik prisimenate, tačiau praleiskite dozę, jei jau beveik laikas kitai. Negalima vartoti dvigubos dozės vienu metu.

Ką daryti perdozavus?

Nedelsdami ieškokite medicininės pagalbos. Tranxene T-Tab perdozavimas gali būti mirtinas, ypač kartu su alkoholiu, opioidais ar kitais mieguistumą/kvėpavimo lėtinimą sukeliančiais vaistais.

Perdozavimo simptomai gali būti ypač stiprus mieguistumas arba koma.

Ko vengti vartojant klorazepatą?

Nevartokite alkoholio. Gali pasireikšti pavojingas šalutinis poveikis.

Venkite vairuoti ar užsiimti veiklomis, kurioms reikalingas budrumas, kol nežinote, kaip vaistas jus veikia. Galvos svaigimas ar mieguistumas gali sukelti kritimus ar rimtus sužalojimus.

Kokie kiti vaistai veikia Tranxene T-Tab?

Vartojant Tranxene T-Tab kartu su vaistais, kurie sukelia mieguistumą arba lėtina kvėpavimą, gali kilti pavojingos komplikacijos ar mirtis. Prieš vartodami opioidus, migdomuosius, raumenų relaksantus ar vaistus nuo nerimo/priepuolių, pasitarkite su gydytoju.

Kiti vaistai, įskaitant išrašytus, be recepto, vitaminus ar žolinius preparatus, taip pat gali paveikti Tranxene T-Tab poveikį. Informuokite gydytoją apie visus vartojamus vaistus.

Komentarų sekcija išjungta.