Zymaxid akių lašai: vartojimas, dozavimas ir šalutinis poveikis

0
3

Zymaxid yra fluorochinolonų grupės antibiotikas, skirtas kovai su bakterijomis.

Zymaxid akių lašai vartojami gydyti bakterines akių infekcijas.

Šiuos lašus gali paskirti gydytojas ir kitais, čia nenurodytais tikslais.

Įspėjimai

Zymaxid lašintuvo antgalis neturi liestis su jokių paviršių, įskaitant akis ar rankas. Užterštas lašintuvas gali sukelti akių infekciją, kuri gali sukelti regos praradimą ar rimtų akių pažeidimų.

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia rimtas šalutinis poveikis, pvz., stiprus patinimas, deginimas, paraudimas ar diskomfortas akyje, akių skausmas ar regos pokyčiai, naujai pasireiškianti akių infekcija (išskyros, šašai ar skysčio tekėjimas), ar jei atsiranda bet koks, net ir lengvas odos bėrimas.

Naudodami Zymaxid akių lašus, venkite naudoti kontaktinius lęšius, jei vis dar jaučiate infekcijos simptomus. Kitus akių lašus ar vaistus naudokite tik gavę gydytojo nurodymus.

Laikykitės visų Zymaxid pakuotės ir etiketės instrukcijų. Informuokite visas sveikatos priežiūros specialistus apie savo ligas, alergijas ir visus vartojamus vaistus.

Prieš vartojant šį vaistą

Nevartokite Zymaxid, jei esate alergiški gatifloksacinui ar panašiems vaistams, tokiems kaip ciprofloksacinas, levofloksacinas, lomefloksacinas, moksifloksacinas, norfloksacinas ar kiti šios grupės antibiotikai.

Prieš vartodami Zymaxid, informuokite gydytoją apie visas savo ligas ar alergijas.

Nėra aišku, ar Zymaxid gali pakenkti nėščiai moteriai ar vaisiui. Pasitarkite su gydytoju, jei esate nėščia ar planuojate pastoti.

Nežinoma, ar gatifloksacinas patenka į motinos pieną ar gali pakenkti žindomam kūdikiui. Pasakykite gydytojui, jei žindote kūdikį.

Zymaxid nėra skirtas vartoti vaikams, jaunesniems nei 1 metų.

Kaip vartoti zymaxid?

Vartokite Zymaxid tiksliai taip, kaip paskyrė gydytojas. Laikykitės visų gydymo plano ir dozavimo rekomendacijų. Nenaudokite didesnių ar mažesnių dozių ar ilgiau nei nurodyta.

Pirmosiomis gydymo dienomis lašus gali tekti lašinti kas 2 valandas, vėliau – kas 4 valandas. Visada vadovaukitės gydytojo nurodymais.

Prieš naudojant Zymaxid lašus, kruopščiai nusiplaukite rankas.

Akių lašų lašinimo instrukcija:

  • Šiek tiek atloškite galvą ir švelniai patraukite apatinį voką, kad susidarytų nedidelė kišenėlė. Laikykite lašintuvą virš akies, žiūrėkite aukštyn ir į šalį nuo lašintuvo bei išspauskite lašą.
  • Užmerkite akis 2–3 minutėms su pakreipta galva, stenkitės nemirksėti ir nesiraukyti. Švelniai spauskite pirštu vidinį akies kampą maždaug 1 minutę, kad vaistas neištekėtų į ašarų latakus.
  • Naudokite tik tiek lašų, kiek paskyrė gydytojas.

Nekelkite lašintuvo antgalio tiesiai prie akies ir jo neliestkite, kad išvengtumėte užteršimo. Užterštas lašintuvas gali sukelti rimtų akių infekcijų.

Nenaudokite Zymaxid, jei skystis pakeitė spalvą ar jame yra dalelių. Tokiu atveju kreipkitės į vaistininką dėl naujo vaisto.

Laikykite kambario temperatūroje, saugokite nuo drėgmės ir karščio, neužšaldykite. Sandariai uždarykite buteliuką, kai lašų nenaudojate.

Ką daryti, jei praleidote dozę?

Pamiršus dozę, lašinkite vaistą kuo greičiau prisiminę. Jei jau beveik laikas kitai dozei, praleiskite pamirštąją dozę ir tęskite gydymą įprastai. Nedidinkite dozės, kad kompensuotumėte praleistąją.

Ką daryti perdozavus?

Perdozavimas Zymaxid neturėtų būti pavojingas. Tačiau, jei kas nors netyčia prarijo vaistą, būtina kreiptis į gydytoją ar skubios pagalbos tarnybas.

Ko vengti vartojant zymaxid?

Naudodami Zymaxid akių lašus ir vis dar jaučiant infekcijos simptomus, nešiokite kontaktinius lęšius.

Nenaudokite kitų akių vaistų gydymo Zymaxid laikotarpiu, nebent taip nurodė gydytojas.

Zymaxid šalutiniai poveikiai

Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, jei atsiranda alerginės reakcijos požymių: dilgėlinė, kvėpavimo pasunkėjimas, lėtas ar silpnas pulsas, alpimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas.

Kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia:

  • Akių patinimas, stiprus diskomfortas, šašai ar išskyros (tai gali reikšti naują infekciją)
  • Nauji arba stiprėjantys akių simptomai

Dažniausi šalutiniai poveikiai:

  • Lengvas niežulys, deginimas, paraudimas ar sudirginimas
  • Ašarojančios akys
  • Paburkę vokai

Tai ne visi galimi šalutiniai poveikiai. Jei jaučiate neįprastų simptomų ar abejojate dėl savo būklės, pasitarkite su gydytoju.

Kokie kiti vaistai gali paveikti zymaxid?

Nėra tikėtina, kad geriamieji ar leidžiami vaistai paveiks Zymaxid, vartojamą į akis. Tačiau daugelis vaistų gali sąveikauti tarpusavyje. Visada pasakykite sveikatos priežiūros specialistams apie visus vartojamus vaistus, įskaitant receptinius, nereceptinius, vitaminus ar vaistažoles.

Ar zymaxid sąveikauja su kitais mano vartojamais vaistais?

Įrašykite savo vaistus ir pasitikrinkite dėl galimų sąveikų naudodamiesi vaistų sąveikos tikrintuvu.

Komentarų sekcija išjungta.