Kraujo donorystės nauda ir patarimai

0
604
Kraujo donorystės nauda

Pasak ekspertų, kraujo donorystė, atsižvelgiant į didėjantį kraujo trūkumą, turi ne tik naudos gavėjams, bet ir teigiamų pasekmių pačiam donorui.

Kraujo donorystė, be kitų priežasčių, suteikia pagalbą žmonėms, patyrusiems nelaimingus atsitikimus, gydomiems vėžiu ir kovojantiems su kraujo ligomis.

Deja, dėl esamo kraujo trūkumo atsiliekama nuo kritiškų kraujo perpylimų teikimo žmonėms, kuriems jų reikia.

Kraujo dovanojimas gelbsti gyvybes.

Medicinos laikais visada priklausėme nuo kitų žmonių dosnumo, kurie atiduodavo kraują, kai mums to labiausiai reikėjo. Mums labai reikia žmonių, kurie nori atvykti ir paaukoti savo kraują . Tai, kad galime kaupti kraują ir naudoti jį, kai jis mums reikalingas – ar tai būtų raudonieji kraujo kūneliai, plazma ar trombocitai – tai yra didžiulis medicinos pažangos žingsnis.

Nors kraujo donorai neturi tikėtis apdovanojimų už savo dosnumą, yra keletas stebinančių naudų sveikatai, kurias gaunate aukodami kraują. Štai ką gausite aukodami kraują:

Nemokamas sveikatos patikrinimas

Prieš leidžiant jums atlikti kraujo donorystę, bus atliktas gyvybinių požymių tikrinimas, kuris patikrins jūsų tinkamumą procedūrai. Šis tyrimas gali atskleisti:

  • ABO kraujo grupė.
  • Rezus D antigeną.
  • Kell sistemos K antigeną.
  • Hemoglobino kiekį kraujyje.

Sveikatos patikrinimas taip pat gali parodyti, ar turite retą kraujo grupę. Ši informacija gali būti naudinga, jei ateityje susidursite su operacija ar kita medicinine situacija, kurioje gali prireikti kraujo perpylimo. Be to, jausitės patenkinti žinodami, kad jūsų auka yra ypatingai svarbi.

Sveikesnė širdis ir kraujagyslių sistema

Reguliarus kraujo donorystės procesas yra susijęs su mažesniu kraujospūdžiu ir sumažėjusia širdies priepuolių rizika. Tai padeda sumažinti rizikos veiksnius širdies ir kraujagyslių ligoms. Jei asmuo turi padidėjusį hemoglobino kiekį, kraujo donorystė padeda sumažinti kraujo klampumą, kuris buvo susijęs su kraujo krešulių susidarymu, širdies priepuoliais ir insultu. Pastebima, kad ši nauda yra labiau pastebima vyrams nei moterims, o tai gali būti susiję su moterų natūraliu kraujo netekimu per menstruacinį ciklą.

Be to, žmonėms, sergantiems paveldima hemochromatoze (geležies pertekliumi organizme), kraujo donorystė yra svarbi. Hemochromatozės pacientai turi per daug geležies kraujyje, todėl jiems reikia reguliariai pašalinti tam tikrą kiekį kraujo. Šis pašalintas kraujas gali būti naudingas kitiems pacientams.

Laimingesnis, ilgesnis gyvenimas

Daktaras DeSimone teigia, kad viena kraujo donorystė gali išgelbėti net tris gyvybes. Žmonės dažnai dovanoja kraują, nes jie jaučiasi gerai galėdami padėti kitiems, o altruizmas ir savanorystė siejama su teigiamais sveikatos rezultatais, įskaitant mažesnę depresijos riziką ir ilgesnę gyvenimo trukmę.

Kraujo dovanojimas yra būdas įsitraukti į artimiausią bendruomenę ir padėti savo bendruomenės nariams. Žmonės, kurie dalyvauja tokiuose veiksmuose ir savanoriškai prisideda prie savo bendruomenės, paprastai turi geresnę sveikatą ir ilgesnį gyvenimą.

Kuriant momentus gera valia, kai yra poreikis, tai padaro stebuklus jūsų psichinei sveikatai ir gerovei”.

Kraujo donorystės patarimai

Jei planuojate kraujo donorystę, štai keletas veiksmų, kuriuos galite atlikti:

  • Gerkite pakankamai vandens: Teigiama, kad dehidratacija gali padaryti sunkiau rasti venas ir gali sukelti galvos svaigimą po donorystės. Todėl svarbu iš anksto gerai pasisotinti skysčiais.
  • Pavalgykite gerai iš anksto: Nepraleiskite pusryčių ir būtinai valgykite siūlomus užkandžius prieš donorystę. Tai padės jums geriau toleruoti donorystę ir jaustis geriau visą likusią dieną.
  • Mankštinėkitės prieš donorystę, o ne po jos: Gerai yra sportuoti prieš donorystę, tačiau geriau nesportuoti pernelyg intensyviai po donorystės. Nes galite patirti galvos svaigimą. Iš esmės, jei planuojate fizinę veiklą, geriau tai daryti prieš kraujo donorystę.
  • Vartokite geležies papildus: Rekomenduoja žmonėms, kurie dažnai dovanoja kraują, vartoti geležies papildus arba multivitaminus, kuriuose yra geležies. Ypač paaugliams donorams rekomenduojama vartoti geležį, nes yra įrodyta, kad jų organizmui gali trūkti geležies po kraujo donorystės, sako dr. DeSimone.

Komentarų sekcija išjungta.