Gintaras: puošmena ir apsauga nuo ligų bei parazitų

0
269


Gintaras kitaip vadinamas Baltijos jūros auksu. Tai – vienas iš pagrindinių mūsų šalies suvenyrų, kuriuos žmonės perka ne tik savo artimiesiems, tačiau ir vežasi lauktuvėms į užsienį. Net ir užsienio turistai žino apie šio akmens gėrį, todėl yra pasiryžę plačiai atverti pinigines.

Ir vaikams, ir šunims

Nors gintaro „spindesys“ buvo kiek priblėsęs, jis ir vėl ima populiarėti. Gintaro milteniai plačiai naudojami veido kaukėms, masažams bei įvyniojimams. Taip pat jis naudojamas smilkalams, arbatoms. Na, ir, žinoma, papuošalams. Jį dovanoja ir naujagimiams, ir… šunims!

Kūdikiams gintaras kabinamas dėl to, nes prie žmogaus kūno temperatūros jis ima skleisti gintaro rūgštį, tam tikrus eterinius aliejus – tai turi teigiamą poveikį sveikatai.

Tuo tarpu šunims nuo trinties į kailį sukuriamas elektrinis krūvis, kuris atbaido blusas, uteles ir kitus gyvius.

Nuo senų laikų tikėta, kad gintaras neša gėrį, santaiką, darną, teigiamą energiją, grožį, sveikatą, meilę.

Kai visi vėl ėmė grįžti į gamtą, pradėta kalbėti apie gintaro arbatas ir net trauktines. Net ir kinai turi įvairių receptų su šiuo akmeniu. Jie puikiai išmano apie gydomąsias jo savybes. Būtent dėl to, net 80 proc. Baltijos gintaro išvežama į Kiniją.

Kosmetinės savybės

Įrodyta, kad kosmetinės gintaro savybės yra daug stipresnės už kitų mineralų. Tiesa, tai nėra stebuklingas akmuo, galintis išgydyti aknę ar kitas odos ligas, tačiau jis išties išvalo odą, pašalina negyvas ląsteles. Tai – pagalbinė natūrali medžiaga, nedaranti jokio neigiamo poveikio ir neturinti šalutinių efektų.

Gintaras – puošmena

Baltijos gintaras yra tarsi elektronų energijos saugykla. Dėl to, šie elektronai veikia kaip antioksidantai ir teigiamai veikia mūsų sveikatą, leidžia ilgiau išlikti jauniems. Būtent dėl tokių savybių, žmonės mėgsta puoštis šiais akmenimis ir net naudoja santuokos žiedams. Vestuviniai žiedai su gintaru simbolizuoja ne tik amžiną meilę, bet ir tyrumą, jaunystę, teigiamą energiją.

Nudailinti šiandieniniai gintarai jau nesužavėtų mūsų prosenelių. Močiučių gintaro karoliai buvo iš natūralaus Baltijos krante atrasto gintaro. Jis nebuvo šlifuojamas. Senosios baltų močiutės tokius karolius labai brangino ir saugojo švariose lino drobėse. Dabartiniai karoliai parduotuvėse padaryti pagal komercinius reikalavimus ir pirkėjų poreikius.

Komentarų sekcija išjungta.