Katės kraikas ir jūsų sveikata – ar silikoninis kraikas yra saugus žmonėms?

0
17

Kad ir kiek gyventojų gyventų namuose, dažnai juose atsiranda vietos ir mielam augintiniui ar net keliems. Nemažai žmonių pirmenybę teikia katėms. Šie pūkuoti murkiantys gyvūnėliai yra ypač mieli. Jie pasižymi savitu charakteriu, yra atkaklūs ir protingi. Tačiau, kad ir kokie savarankiški būtų mūsų augintiniai, jais pasirūpinti yra nesvarstytina šeimininko pareiga. Šeimininkui atitenka rūpesčiai katės mityba, gerove ir higiena. Rūpindamiesi kačių higienos reikalais, kartu pasirūpiname ir savo namų švara, nes katė, negalėdama atlikti gamtinių reikalų savo tinkamai sutvarkytoje dėžėje, nedvejodama priterš ant grindų, baldų ar netikėčiausiose namų vietose. Kačių tualetui įrengti naudojamas kačių kraikas, kurio prekyboje galime rasti kelių rūšių. Vienas patogiausių ir saugiausių yra silikoninis kačių kraikas.

Ar silikoninis kačių kraikas saugus žmonėms ir katėms?

·         Namuose laikant augintinį, be galo svarbus yra saugumo klausimas. Saugu turi būti ir augintiniui, ir namuose gyvenantiems žmonėms. Tinkamai parinktas kačių kraikas padės išspręsti svarbius higienos ir saugumo klausimus.

·         Silikoninis kačių kraikas sudarytas iš granulių su daugybę porų. Jis akimirksniu sugeria kačių šlapimą ir neutralizuoja nemalonų jo kvapą.

·         Silikoninis kačių kraikas yra saugus augintiniams ir žmonėms. Jis neprilimpa prie katės kailio ar letenėlių, neerzina jos ir nėra išnešiojamas po namus.

·        Dėl savo formos ir sudėties silikoninis kačių kraikas nedulka, todėl nesukelia alergijos nei žmonėms, nei augintiniams.

·        Silikoninis kačių kraikas yra ekonomiškas šeimininkų pasirinkimas. Šios rūšies kraiką pakanka keisti rečiau nei kitokį kraiką, todėl šeimininkai gali sutaupyti pinigų.

·       Norint užtikrinti tinkamą higieną katės tualete, būtina pripilti pakankamą kraiko kiekį, maždaug 4 centimetrų storio sluoksnį, kaskart semtuvėliu surinkti gyvūno išmatas ir papildyti nauju kraiku. Prireikus būtina papildyti dėžėje esantį kraiko sluoksnį ir reguliariai jį pakeisti. Panaudotas kraikas turi būti išmetamas į mišrių atliekų konteinerį.

Augintiniai mūsų namuose yra lygiaverčiai gyventojai. Jie džiugina mus ir kelia mums teigiamas emocijas, todėl mes jiems privalome atsidėkoti nepriekaištinga priežiūra bei meile.

Komentarų sekcija išjungta.