Kaip išlikti sveikiems keliaujant

0
26

Kelionės metu šiais metais galbūt svarstote, kaip išlikti sveikiems. Akivaizdu, kad susirgimas gali sugadinti kelionės malonumą.

Laikas oro uostuose ar kitose vietose, kur susirenka daug žmonių, didina riziką užsikrėsti peršalimu ar gripu, teigia Kelionių medicinos žurnalas. Laimei, yra keletas paprastų būdų, kaip išvengti viruso užsikrėtimo keliaujant. Štai penki patarimai — pavyzdžiui, vartoti imunitetą stiprinančius maisto produktus —, kurie padės jums išlikti sveikiems atostogų metu.

Kelionų patarimai iš ,,Ebiz.lt” portalo teigia, kad šie 5 patarimai padės Jums išlikti sveikiems

Pasiskiepykite nuo gripo

Pasiskiepyti gripo vakcina yra pats geriausias būdas sumažinti riziką užsikrėsti ir platinti gripą. Gripo vakcina sustiprina jūsų imuninę sistemą, padedant organizmui kovoti su virusais, kurie sukelia gripą.

Pasak JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų, gripo skiepas pradeda veikti maždaug po dviejų savaičių, todėl rekomenduojama pasiskiepyti kuo greičiau. Laimei, gripo vakcinos yra lengvai prieinamos daugelyje vietų, galbūt net jūsų vietinėje vaistinėje. Vakciną taip pat gali paskiepyti jūsų gydytojas.

Venkite mikrobų

Dauguma užkrečiamųjų virusų ir bakterijų plinta, kai paliesite užterštą paviršių. Paprasčiausiai paėmus lėktuvo tualetų durų rankeną, o paskui palietus akį, nosį ar burną gali pakakti, kad susirgtumėte. Štai kaip išvengti tokios situacijos:

  • Reguliariai plaukite rankas, įskaitant nagus, muilu ir vandeniu arba naudokite alkoholio pagrindu pagamintą dezinfekcinį skystį.
  • Naudojant popierinį rankšluostį arba servetėlę atidarykite durų rankenas arba užsukite vandens čiaupus.
  • Venkite liesti nosį, burną ar akis po to, kai palietėte kažką, ko galėjo paliesti sergantis žmogus.
  • Dezinfekuojančiais šluostėmis valykite porankius, padėklus priešais sėdynes ir kitus paviršius.
  • Laikykitės bent šešių pėdų atstumu nuo bet ko, kas atrodo sergantis ar kosintis ar čiaudintis.

Išlikite hidratuoti

Hidratacija yra būtina sveikai keliauti, ypač skrendant lėktuvu. Nosies gleivinės yra dalis jūsų kūno natūralios gynybos nuo bakterijų ir virusų. Lėktuvo salono oras yra itin sausas; dehidratacija ir sausas oras gali išdžiovinti nosies gleives, dėl ko jūs galite būti labiau pažeidžiami dėl kitų keleivių gripo pilnų čiaudėjimų.

Būtinai vežkite su savimi buteliuką vandens keliaujant ir venkite gėrimų su kofeinu ir alkoholiu

Pakankamai miegokite

Pakankamas miegas padeda išlaikyti stiprią imuninę sistemą. Mayo klinika teigia, kad miego trūkumas didina riziką susirgti.

Pabandykite gerai išsimiegoti prieš kelionę ir kiek įmanoma laikykitės įprasto miego grafiko kelionės metu. Štai keletas patarimų, kaip gauti rekomenduojamą septynias iki devynias miego valandas kiekvieną naktį:

  • Palaikykite vėsią temperatūrą miegamajame naktį.
  • Sumažinkite kofeino ir alkoholio vartojimą.
  • Venkite elektroninių prietaisų, tokie kaip išmanieji telefonai ir elektroninės skaityklės, bent valandą prieš einant miegoti.
  • Keliaudami pasiimkite akinių uždangalą ir ausų kamštelius ir pailsėkite kelyje.

Maitinkitės sveikai

Gera mityba išlaiko jus sveikus visus metus, ypač keliaujant. Subalansuota mityba, orientuota į visus ir imunitetą stiprinančius maisto produktus, labai padeda palaikyti imuninę sistemą ir kovoti su infekcijomis.

Sekdami šiais paprastais patarimais, žinosite, kaip išlikti sveikiems keliaujant.

Komentarų sekcija išjungta.