Abanatuss PED geriamasis tirpalas: vartojimas ir šalutinis poveikis

0
5

Šis vaistų derinys skirtas palengvinti simptomus, kuriuos sukelia peršalimas, gripas, alergijos, šienligė ir kitos kvėpavimo takų ligos, tokios kaip sinusitas ar bronchitas. Paprastai jis vartojamas norint sumažinti kosulį, akių ašarojimą, niežulį akyse, nosyje ar gerklėje, sloga bei čiaudulį.

Kas sudaro šį vaistą

Preparatas dažniausiai sudarytas iš kosulį slopinančių medžiagų (pavyzdžiui, chlophedianolio), kurios veikia galvos smegenų dalį ir mažina kosėjimo refleksą. Taip pat jame gali būti dekongestantų (pvz., pseudoefedrino ar fenilefrino), palengvinančių užgultos nosies simptomus, bei antihistamininių vaistų (pvz., bromfeniramino, triprolidino ar kitų), kurie padeda mažinti ašarojančias ir niežinčias akis, sloga ar čiaudulį.

Šis vaistas paprastai neskiriamas ilgalaikiui kosuliui, kurį sukelia rūkymas, astma ar kitos nuolatinės kvėpavimo problemos, taip pat esant labai gausiam skrepliavimui, nebent taip nurodė gydytojas.

Neištirta, ar šie vaistai saugūs ir veiksmingi vaikams iki 6 metų amžiaus. Nenaudokite produkto vaikų peršalimui gydyti jaunesniems nei 6 metų be gydytojo nurodymo. Kai kurios vaisto formos (pvz., ilgai veikiančios tabletės ar kapsulės) nerekomenduojamos vaikams iki 12 metų.

Šie vaistai negydo ir nesutrumpina peršalimo trukmės, tačiau netinkamas ir per didelis jų vartojimas gali sukelti rimtų šalutinių poveikių, todėl būtina laikytis gydytojo ar vaistininko nurodymų. Nedidinkite dozės ir neduokite šio ar panašios sudėties kitų vaistų kartu, jei to nenurodė gydytojas.

Kiti peršalimo simptomų lengvinimo būdai – tinkamas skysčių vartojimas, drėkintuvo naudojimas, nosies lašai ar purškalas su druskos tirpalu.

Kaip vartoti Abanatuss PED

Šį vaistą vartokite per burną, užgerdami ar ne užgerdami maistu. Jei jaučiate skrandžio diskomfortą, vartokite kartu su maistu ar pienu. Rekomenduojama gerti daug skysčių, jei gydytojas nenurodė kitaip, nes tai padeda išskirti gleives plaučiuose.

Dozė priklauso nuo amžiaus, sveikatos būklės ir organizmo reakcijos į gydymą. Ilgai veikiantys preparatai dažniausiai vartojami du kartus per dieną, o kitus variantus galima vartoti kas 4–6 valandas, pagal poreikį. Visada laikykitės gydytojo nurodymų. Ne didinkite dozės ir nevartokite vaisto dažniau nei paskirta.

Jeigu vartojate skystą vaisto formą, dozę matuokite specialiu matavimo šaukšteliu ar indeliu – nenaudokite buitinio šaukšto. Prieš kiekvieną vartojimą skystą suspensiją gerai suplakite. Jei vaistas kramtomas – tabletes kruopščiai sukramtykite prieš prarydami.

Jei simptomai tęsiasi ilgiau nei savaitę, blogėja ar pasireiškia nepraeidamas galvos skausmas, karščiavimas ar bėrimas, būtinai kreipkitės į gydytoją – tai gali būti rimtos ligos požymiai.

Šalutiniai poveikiai

  • Mieguistumas
  • Galvos svaigimas
  • Veido ar odos paraudimas
  • Galvos skausmas
  • Pykinimas
  • Neramumas, nervingumas
  • Regos neryškumas
  • Burna, nosis ar gerklė gali išdžiūti

Jei šalutiniai poveikiai stiprūs ar ilgai nepraeina – kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Retesni, bet rimtesni šalutiniai reiškiniai: nuotaikos ar elgesio pokyčiai (pvz., haliucinacijos, sumišimas), drebulys, sunkumas šlapintis, silpnumas.

Skubiai ieškokite medicininės pagalbos, jeigu pasireiškia greitas, lėtas ar nereguliarus širdies plakimas, traukuliai, stipri alerginė reakcija (bėrimas, niežulys, veido, liežuvio ar gerklės patinimas, stiprus galvos svaigimas, pasunkėjęs kvėpavimas).

Pateiktas šalutinių poveikių sąrašas nėra galutinis, pastebėję kitų reakcijų pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku.

Atsargumo priemonės

Prieš pradėdami vartoti vaistą, pasakykite gydytojui, jei esate alergiški kuriam nors šio vaisto ingredientui ar turite kitų alergijų. Preparatas gali turėti neaktyvių priedų, kurie retais atvejais taip pat sukelia nepageidaujamas reakcijas.

Informuokite gydytoją arba vaistininką apie savo sveikatos būklę, ypač jei turite:

  • Kvėpavimo sutrikimų (pvz., astmą, LOPL, emfizemą)
  • Akių spaudimą (glaukomą)
  • Šlapinimosi sutrikimų (pavyzdžiui, dėl prostatos padidėjimo)
  • Širdies ligų
  • Aukštą kraujo spaudimą
  • Kepenų ar inkstų sutrikimų
  • Skydliaukės sutrikimų

Vaistas gali sukelti galvos svaigimą ar mieguistumą, todėl rekomenduojama nevairuoti ir nedirbti su įrenginiais, kol neįsitikinsite kaip preparatas Jus veikia. Svarbu nevartoti alkoholio ar kitų raminamųjų vaistų be gydytojo žinios.

Prieš pradedant vartoti šį vaistą nėštumo ar žindymo metu, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Komentarų sekcija išjungta.