Ką būtina žinoti prieš nuomuojantis ekskavatorių?

0
183

Žemės ir statybos darbams atlikti reikalinga sunkioji technika, iš kurių dažniausiai naudojama – ekskavatoriai. Paprastai juos tiesiogiai nuomuoja investuotojai arba statybų komandos. Ką verta žinoti prieš nuomuojantis ekskavatorių?

Ekskavatorius – kada verta nuomuotis?

Ekskavatorius yra viena iš dažniausiai statybų aikštelėse naudojamų mašinų. Tai universali įranga, kuri naudojama atliekant įvairius darbus, pavyzdžiui, kasant pamatus. Be tinkamos įrangos tokių darbų atlikti neįmanoma. Jeigu mums reikia atlikti tokius darbus, o technikos tam neturime, galime nuspręsti nuomuotis.

Kiekvienoje statybvietėje turėtų būti įvairių tipų statybinė įranga. Jų tipas visų pirma priklauso nuo būsimo pastato dydžio, bet ir nuo jo paskirties. Būtent šie veiksniai lemia tam tikros tranšėjos gylį. Tokios mašinos kaip ekskavatoriai yra naudojamos daug kur – nuo ​​didelių statybų aikštelių iki nuosavo namo statybos. Ekskavatorių nuoma be operatoriaus – praktiškas sprendimas, leidžiantis sutaupyti ir pinigų, ir laiko.

Koks yra ekskavatoriaus nuomos procesas?

Ekskavatoriaus nuomos procesas nesudėtingas, nes užtenka paskambinti į specializuotą įmonę, tada susitarti dėl susitikimo ir nurodyti darbo vietą. Žinoma, reikėtų pateikti ir darbų apimtį, nes pagal jos parenkama technika (ekskavatorius ar mini ekskavatorius) bei paslaugų kaina. Detalus darbų pristatymas taip pat leidžia nurodyti valandų ar dienų skaičių, reikalingus jiems atlikti, ir taip rezervuoti atitinkamą datą.

Ekskavatoriaus nuoma – ką reikia atsiminti?

Nuomuojantis ekskavatorių individualiam klientui, dažniausiai reikia pateikti asmens tapatybės kortelę ir antrą dokumentą su nuotrauka. Kodėl įmonės to reikalauja? Tai savotiška apsauga, nes ekskavatoriai – itin brangi įranga. Kai įmonė nuomuojasi ekskavatorių, dažniausiai šią užduotį paskiria vienam iš savo darbuotojų. Jis turi pateikti leidimą skolintis įrangą savo vardu, taip pat dokumentą, liudijantį apie atitinkamos įmonės egzistavimą. Be to, įgaliotas asmuo turi parodyti asmeninį įgaliojimą išrašyti sąskaitas faktūras kliento įmonei. Daugeliu atvejų nuomuojantis mašiną reikalingas užstatas, kuris priklauso nuo paties ekskavatoriaus vertės.

Kokio tipo ekskavatorių rinktis?

Nuomuojamo ekskavatoriaus tipas turėtų griežtai priklausyti nuo atliekamo darbo. Lengvesniems darbams daugiau nei pakanka kelių tonų sveriančio mini ekskavatoriaus. Su juo galima atlikti kanalizacijos, sanitarinių ir vandentiekio jungčių kasimo darbus, taip pat nedidelio namo ar kito pastato pamatų kasimo darbus. Kasant didesnes duobes, teks išsinuomuoti didelį vikšrinį ekskavatorių, galintį atlikti žemės darbus net ir sunkiausioje vietovėje.

Komentarų sekcija išjungta.