Kaip sukurti idealią kūdikio miego aplinką?

0
130
Kaip sukurti idealią kūdikio miego aplinką

Ar norite pagerinti kūdikio miegą? Erdvė, skirta jų miegui, yra labai svarbus veiksnys. Miegamojo temperatūra, išplanavimas, atmosfera ir kt. Yra daugybė veiksnių, padedančių jūsų kūdikiui saugiai ir ramiai užmigti. Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kaip optimizuoti mažylio miego aplinką.

Optimalios temperatūros kūdikio miegui užtikrinimas

Ideali miegamojo temperatūra yra 18-20 °C. Todėl galite aprengti kūdikį bodžiuku, pižama ir miegmaišiu, kad užtikrintumėte ramų nakties miegą. Tačiau temperatūra priklauso nuo metų laiko, todėl būtinai atitinkamai aprenkite kūdikį.

  • Kaip turėtumėte aprengti kūdikį žiemą?

Patariama rinktis tokias medžiagas kaip vilna ar medvilnė. Kad kūdikis nesušaltų, nepamirškite kojinių. Kalbant apie miegmaišius, daugelis prekių ženklų siūlo medvilninius arba vilnonius modelius: jūsų kūdikis miegos jaukiai ir šiltai.

  • Kaip turėtumėte aprengti kūdikį vasaros naktimis?

Kai temperatūra pakyla virš 21 °C, rinkitės šiam sezonui puikiai tinkančius bodžiukus trumpomis rankovėmis, frotines pižamas ir lengvus miegmaišius. Tikėtina, kad jūsų vaikas daug prakaituos: aprenkite jį laisvais drabužiais ir rinkitės natūralias medžiagas, pavyzdžiui, bambuką.

Geros oro kokybės užtikrinimas kūdikio miegamajame  

Kad jūsų kūdikio miego aplinka būtų optimali, vandens garų kiekis ore turėtų būti 40-50 %. Per drėgnas oras gali paskatinti kvėpavimo takų alergijos vystymąsi. Kita vertus, labai sausas oras gali sukelti diskomfortą ir kvėpavimo takų (nosies ir gerklės) sausumą. Esant per mažam drėgmės kiekiui kambaryje, rekomenduojama naudoti oro drėkintuvą.

Tinkamos lovos ir patalynės parinkimas kūdikio miego aplinkai pagerinti 

  • Pasirinkite kūdikio poreikius ir dydį atitinkančią lovelę

Pirmosiomis gyvenimo savaitėmis kūdikis turi jaustis saugus ir ramus. Mažos erdvės primins jam gyvenimą gimdoje ir padės nusiraminti. Taigi pradžiai rinkitės lopšį arba migdykite kūdikį bendroje lovoje.

  • Kokybiško čiužinio pasirinkimas

Pirmaisiais mėnesiais kūdikis miega nuo 15 iki 20 valandų per parą. Tad pasirinktas kūdikio čiužinys turi užtikrinti optimalų komfortą ir gerą stuburo vystymąsi.

Atpalaiduojančios atmosferos kūrimas 

  • Kambario dekoras, padedantis kūdikiui užmigti

Priešingai, nei manote, miegamojo dekoravimas nėra nereikšmingas dalykas: jūsų vaikas į tai tikrai reaguoja. Miegamojo kambario elementai turėtų padėti jam užmigti, o ne jį stimuliuoti. Todėl rinkitės rafinuotą stilių ir pirmenybę teikite žemės arba pasteliniams atspalviams, kurie sukuria šiltą atmosferą.

  • Pritemdomi miegamojo šviestuvai

Kai kalbama apie miegamojo apšvietimą, geriausia turėti kelis skirtingo intensyvumo šviesos šaltinius. Apšvietimą galėsite pritaikyti prie veiklos ir padėsite kūdikiui atskirti dieną nuo nakties.

 

Komentarų sekcija išjungta.