Kaip sustabdyti bėgančią nosį / slogavimą?

0
674
Kaip sustabdyti bėgančią nosį / slogavimą?

Turite problemų su nosimi? O jūsų nosis bėga greičiau nei krioklys? O gal tiesiog ji užsikimšusi ir sunku kvėpuoti? Būna pasitaiko abu atvejai iš karto. Sloga ir nosies užgulimas yra nemalonūs viršutinių kvėpavimo takų simptomai, dėl kurių kyla tam tikrų priežasčių. Bet kai jie prasideda, norisi greito palengvėjimo. Sloga – tai gleivių išskyros iš šnervių. Tai yra per didelio nosies gleivių susidarymo rezultatas. Dėl nosies gleivių pertekliaus susidaro vandeningos nosies išskyros, kurios išteka iš šnervių arba lašėja į gerklę. Nosies užgulimas atsiranda dėl nosies ertmės gleivinės uždegimo. Ištinusios nosies ertmės sutraukia oro srautą, todėl tampa sunkiau kvėpuoti per nosį. Uždegimas taip pat apsunkina gleivių pašalinimą iš nosies, todėl taip pat gali susikaupti tirštų, sausų gleivių. Dėl to jaučiatės užsikimšę, todėl ji dar vadinama užgulta nosimi.

Vartokite kuo daugiau skysčių

Jei jūsų nosis yra užsikimšusi, jums reikia palaikyti hidrataciją savo organizmuose. Gerkite kuo daugiau vandens arba skaidraus vištienos sultinio, kad gleivinės taptų plonesnės ir skystesnės. Venkite skysčių, tokių kaip kofeinas, kurie gali sukelti dehidrataciją.

Karšti gydomieji gėrimai

Karšti gėrimai padeda tuomet, kai jaučiamasi blogai. Yra tam tikri vaistai, kurie vartojami su karštu vandeniu. Jie gali padėti pajusti jums palengvėjimą nuo nosies užgulimo, slogos ir kitų peršalimo ir gripo simptomų. Būtinai išgerkite visą gydomąjį karštą gėrimą per 10–15 minučių. Jame yra antihistamininių medžiagų, kurios išdžiovina nosies takus ir mažina slogos simptomus bei kosulį, taip pat nosies užgulimą mažinančio preparato, mažinančio nosies užgulimą.

Čiaudėjimo etiketas

Čiaudėjimo etiketas

Stenkitės daugiau ilsėtis

Kuomet žmogus jaučiasi prastai, jam reikalingas miegas, kad kūnas galėtų atsipalaiduoti ir greičiau pasveikti. Pagal tyrimus yra įrodyta, kad miegant, žmogaus kūnas gamina naujas imuninės sistemos ląsteles. Baltymai, žinomi kaip citokinai, kurie yra svarbūs kovojant su infekcija ir uždegimu, gaminami ir išsiskiria miego metu. Tai reiškia, kad miegas gali palaikyti gerą imuninę sistemą. Be to, poilsis suteiks jums taip reikalingą pertrauką nuo nosies pūsti.

Užsidėkite šiltą kompresą

Jums reikia užsidėti bent kelis kartus per dieną kompresą ant savo nosies arba kaktos, kad galėtumėte palengvinti viršutinių kvėpavimo takų simptomus, tokius kaip nosies užgulimas. Jei namuose neturite kompreso, tuomet galite naudoti rankšluostį. Sudrėkinkite jį su šiltu vandeniu ir braukite sau per veidą kelis kartus per dieną. Tai jums padės atsikratyti gleivių ir palengvins nosies užgulimą.

Kvėpuokite į garus

Kuomet užgula nosis, pabandykite sėdėti vonioje su šiltu vandeniu. Taip pat galite įkvėpti garų iš dubens su šiltu vandeniu.

PABRĖŽIAMA: Šiltu, tačiau ne karštų garų įkvėpimas gali padėti jums nuraminti nosies gleivines ir jas suploninti. Tai padės jums greičiau nusausinti gleives.

Sloga

Sloga

Naudokite drėkintuvus

Švarus drėkintuvas arba vėsios dulksnos garintuvas yra puikus būdas sugrąžinti į aplinką drėgmę, kuri padės užgulti nosį. Kai oras per sausas, jūsų gleivės gali tapti tirštesnės ir prastai tekėti, o sinusai gali netinkamai nutekėti. Galite naudoti drėkintuvą arba vėsios dulksnos garintuvą, kad į orą padidėtų drėgmė, todėl jūsų nosies takai bus drėgni, o gleivės greičiau nutekės.

Išbandykite nosies purškalus

Naudodami patikimus purškalus, jūs galite atsikratyti peršalimo ar alergijos atsiradusių užgulimų. Druskos tirpalas esantis purškaluose, padeda išlaikyti nosies kanalus atvirus, nes juos išplauna ir panaikina visas žiedadulkes, dulkes arba naminių gyvūnų pleiskanas, kurios gali sukelti nosies užgulimą.Purškalas taip pat gali atlaisvinti storas ar išdžiūvusias gleives, kad būtų lengviau jas pašalinti. Druskos tirpalas taip pat padeda nuraminti sausus, sudirgusius nosies takus.

Valgykite aštrius patiekalus

Aštriuose maisto produktuose esanti cheminė medžiaga kapsaicinas gali padėti sumažinti slogą, kuri nėra sukelta alergijos. Kapsaicinas yra junginys, suteikiantis čili pipirams šilumą. Valgant aštrų maistą, iš pradžių sloga gali paūmėti, tačiau ilgainiui karštis slogą palengvins.

Naudokite tinkamus nereceptinius vaistus

Kuomet naudosite nereceptinius vaistus nuo peršalimo arba gripo, jums tai gali padėti sumažinti esančią slogą ir nosies užgulimą, kuris yra atsiradęs dėl gripo arba peršalimo.

Komentarų sekcija išjungta.