Kasos uždegimas

0
870
Kasos uždegimas

Pankreatitas yra kasos uždegimas, kuris gali pasireikšti ūminių ar lėtinių simptomų forma. Kasa gamina fermentus ir hormonus, kurie padeda reguliuoti jūsų kūno funkcijas. Lengvi pankreatito atvejai gali būti gydomi, tačiau sunkūs atvejai gali kelti rimtų komplikacijų ir reikalauti greitosios medicinos pagalbos.

Simptomai

Kasos uždegimo simptomai gali skirtis priklausomai nuo ligos tipo. Ūminio kasos uždegimo simptomai gali apimti viršutinės pilvo dalies skausmą, kuris spinduliuoja į nugarą, švelnumas liečiant pilvą, karščiavimą, greitą pulsą, pykinimą ir vėmimą. Lėtinio pankreatito simptomai gali apimti viršutinės pilvo dalies skausmą, kuris pablogėja po valgio, svorio netekimas be dietos, dvokiančias išmatas. Jei pastebite šiuos simptomus, svarbu kreiptis į gydytoją, kad būtų galima diagnozuoti ir gydyti pankreatitą.

Kas sukelia kasos uždegimą?

Kasos uždegimas atsiranda, kai virškinimo fermentai suaktyvėja ir sukelia uždegimą kasos ląstelėse. Pasikartojantys ūminio kasos uždegimo priepuoliai gali sukelti lėtinį kasos uždegimą, o tai savo ruožtu gali sukelti randų audinio susidarymą, dėl kurio gali būti pažeista kasoje esanti funkcija. Tai gali sukelti virškinimo problemų ir diabetą.

Ūminio kasos uždegimo sąlygos gali būti tokios kaip tulžies akmenligė, alkoholizmas, tam tikri vaistai, didelis trigliceridų ir kalcio kiekis kraujyje, kasos vėžys, cistinė fibrozė, infekcija, sužalojimas arba chirurgija pilvo srityje, nutukimas, trauma arba endoskopinė retrogradinė cholangiopankreatografija , procedūra, naudojama tulžies akmenligei gydyti.

Kai kuriais atvejais priežastis niekada negali būti nustatyta, tai vadinama idiopatiniu kasos uždegimu.

Rizikos veiksniai

Kasos uždegimo riziką gali padidinti per didelis alkoholio vartojimas, cigarečių rūkymas, nutukimas, cukrinis diabetas, šeimos istorija ir kt. Tyrimai rodo, kad dideli alkoholio vartotojai ir rūkantys turi didesnę kasos uždegimo riziką, o metimas rūkyti sumažina riziką maždaug perpus.

Komplikacijos

Kasos uždegimas gali sukelti daugybę rimtų komplikacijų, įskaitant inkstų nepakankamumą, kvėpavimo problemas, infekcijas, pseudocistą, diabetą ir net kasos vėžio riziką. Svarbu atkreipti dėmesį į ankstyvus požymius ir kreiptis į gydytoją, kad būtų užkirstas kelias rimtoms komplikacijoms.

Komentarų sekcija išjungta.