Sepsis – kas tai?

0
639
SEPSIS

Kai organizmas susiduria su infekcija, kai kuriems asmenims gali atsirasti pavojinga būklė, vadinama sepsiu. Tai sukelia didelį uždegimą visame kūne, kuris gali pažeisti audinius, sukelti organų nepakankamumą ir netgi kelti grėsmę gyvybei. Yra daugybė infekcijų, kurios gali sukelti sepsį, o tai reikalauja neatidėliotinos medicininės pagalbos. Kuo greičiau gaunate gydymą, tuo didesnė tikimybė pasveikti.

Sepsis – kas tai?

Sepsis yra pavojinga sveikatos būklė, kuri gali atsirasti dėl stipraus organizmo reakcijos į infekciją. Tai gali sukelti uždegimą visame kūne, kuris gali pažeisti audinius, sukelti organų nepakankamumą ir netgi kelti mirtiną grėsmę. Gydytojų dėmesingumas ir greitas gydymas yra labai svarbus, siekiant išvengti rimtų komplikacijų ir pagerinti gydymo rezultatus.

Sepsio apibrėžimas

Sepsis yra organizmo stipri reakcija į infekciją. Kai kuriomis infekcijomis, jūsų imuninė sistema gali per daug aktyvuoti ir pradėti kovoti ne tik su infekcija, bet ir su savo kūnu. Tai sukelia platų uždegimą visame kūne, kuris gali sukelti audinių pažeidimą, organų nepakankamumą ir mirtį. Be to, sepsis gali sukelti kraujo krešulių susidarymą kraujagyslėse, kuris trukdo kraujo tekėjimui į organus ir gali sukelti žalą. Skubi medicininė pagalba yra būtina, kad išvengtumėte rimtų pasekmių.

Kokios yra trys sepsio stadijos?

Anksčiau sepsis buvo skirstomas į tris etapus: sepsį, sunkų sepsį ir sepsinį šoką. Tačiau dabar sveikatos priežiūros specialistai jį klasifikuoja pagal skystesnę skalę, kuri apima nuo infekcijos ir bakterijų buvimo kraujyje iki sepsio ir sepsinio šoko. Ši liga gali sukelti daugelio organų funkcijų sutrikimus ir net mirtį.

Ką gali sukelti sepsį?

Sepsis gali pasireikšti bet kam, tačiau ypač didelę riziką kelia žmonėms, sergantiems bet kokia infekcija, ypač bakterijų infekcija. Kiti rizikos veiksniai apima: amžių (vyresni nei 65 metų asmenys, naujagimiai ir kūdikiai, nėščiosios), ligų, tokių kaip diabetas, nutukimas, vėžys ir inkstų liga, turinčių susilpnėjusią imuninę sistemą, esantys ligoninėje dėl kitų priežasčių, patyrę sunkius sužalojimus, tokius kaip nudegimai ar žaizdos, ir turintys kateterius, intraveninę terapiją ar kvėpavimo vamzdelius.

Kaip dažnas yra sepsis?

Pasauliniu mastu sepsis yra viena iš dažniausių mirčių priežasčių, ypač besivystančiose šalyse. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nurodo, kad kasmet dėl sepsio miršta apie 6 milijonai žmonių. Tai sudaro apie 1 iš 5 visų mirties atvejų visame pasaulyje.

Kokie yra sepsio simptomai?

Sepsis gali pasireikšti įvairiais simptomais, priklausomai nuo to, kurioje kūno vietoje jis pasireiškia. Jei sepsį sukėlė kraujyje esanti infekcija, tai gali pasireikšti sepsio bėrimu ant odos, kuris būna tamsiai raudonas ir atrodo kaip mažos dėmės. Kiti sepsio simptomai gali apimti šlapinimosi problemas, mažą energiją, greitą širdies ritmą, žemą kraujo spaudimą, karščiavimą arba žemą kūno temperatūrą, drebulius , šilumos ar drėgmės jausmą ant odos, sumišimą ar susijaudinimą, hiperventiliaciją arba dusulį, didelį skausmą ar diskomfortą.

 

Komentarų sekcija išjungta.