Patarimai kaip mesti vartoti alkoholį

0
450

Alkoholiniai gėrimai dažniausiai vartojami kovojant su stresu arba kitomis asmeninėmis problemomis. Tačiau alkoholis tikrai nėra išeities jokiam sprendimui. Net saikingai vartojant alkoholį, kiekvienas asmuo gali jaustis asnūdęs. Jei alkoholis yra vartojamas dažniau, taip pat galite jausti tokius poveikius:

  • Sutrikęs miegas.
  • Virškinimo problemos.
  • Padidėjęs nerimo jausmas.
  • Depresija ir dirglumas.
  • Konfliktai su artimaisiais.

Kuomet pradeda kauptis įvairios problemos, siūloma pagalvoti apie alkoholio vartojimo nutraukimą. Šiais laikais vis daugiau žmonių skundžiasi turintys alkoholio priklausomybę. Norint mesti alkoholio vartojimą, pirmiausia turite patys to norėti. Esame paruošę jums patarimų, kaip galite nutraukti alkoholio vartojimą. Pirmiausia pagalvokite, kodėl jūs vartojate alkoholį.

Išsiaiškinkite, kiek suvartojate alkoholio

Dažnai priklausantys asmenys nuo alkoholio arba rūkymo, galvoja, kad jie nėra priklausomi ir mano, kad geria normalų kiekį. Pagalvokite, ar jūs nejaučiate potraukio alkoholiniams gėrimams. Dažniausiai vienas kokteilis arba bokalas, gali virsti penkiais, šešiais ar dar daugiau gėrimų. Kuomet pradedate vartoti alkoholį, jums darosi sunku sustoti, o ypač jeigu esate su draugais, kurie turi taipogi priklausomybę.

Apgalvokite, kodėl jūs vartojate alkoholį?

Galbūt jūs esate sunerimę ne dėl kiekio, o kodėl jūs vartojate alkoholį? Dauguma žmonių vartoja alkoholį norėdami numalšinti savo emocinius skausmus arba susidoroti su savo stresu. Taip pat dažna priežastis išgerti pora stikliukų prieš pirmąjį pasimatymą arba sunkius pokalbius, kadangi pasąmonėje manoma, kad tai suteiks drąsos. Tačiau verta pagalvoti ar alkoholis šioje vietoje yra geras sprendimas, ar visą gyvenimą su juo spręsite tokias problemas? Labai svarbu kiekvienam asmeniui žinoti, kodėl jis geria.

Apgalvokite savo požiūrį į alkoholį

Galbūt jūs galvojate, kad norite atsikratyti alkoholio, bet nesate įsitikinę ar norite tai mesti. Tai yra normalu, o svarbiausia pažvelgti į savo gėrimo įpročius ir apgalvoti, kaip juos galėtumėte bent mažinti. Saikingumo valdymas yra vienas iš blaivumo alternatyvų, tačiau dauguma nesugeba valdyti to saiko.

Pakalbėkite su savo artimaisiais

Artimieji šeimos nariai ir draugai gali jus paskatinti, kad nustotumėte gerti. Kalbėdami apie savo problemas susijusias su alkoholio vartojimu, jūs galite paskatinti ir kitus asmenis, pagalvoti apie jų įpročius susijusius su alkoholiu. Galbūt jūsų artimasis irgi turi problemų su alkoholiu ir norėtų mesti. Tuomet kartu keisti savo gėrimo įpročius taptų lengviau ir galėtumėte palaikyti vienas kitą. Kuomet dalyvaujama vakarėliuose arba gimtadieniuose, kuriuose yra alkoholio, rekomenduojama atsivesti vieną žmogų, kuris visiškai nevartos alkoholio ir galės jums padėti nevartoti.

Pakeiskite savo aplinką

Kuomet alkoholis tampa įprasta rutina jūsų gyvenime, jums reikėtų pagalvoti apie aplinkos keitimą. Atsikratykite viso alkoholio savo namuose, kadangi jei turėsite namuose, tai gali suvilioti Jus, jo vartoti. Geriau turėkite nealkoholinių gėrimų sau ir savo lankytojams. Jums nereikia siūlyti svečiams alkoholio, kad atrodytumėte geras šeimininkas. Jei svečiai ateina su alkoholiu, liepkite jiems jį išsinešti kai su juo ateina, o jei palieka, tuomet išpilkite arba išmeskite. Jei gyvenate su kambariokais, tuomet paprašykite nevartoti alkoholio namuose arba pagalvokite apie persikraustymą kitur.

Naujų gėrimų atradimas

Tinkamo gėrimo suradimas gali paskatinti jus alkoholio atsikratymui. Paprastas vanduo gali turėti daug naudos jūsų sveikatai ir organizmui, tačiau tai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas. Galite pabandyti gerti įvairiausias sultis arba limonadus, kurie pakeistų alkoholio vartojimo įpročius.

Keiskite savo rutiną

Yra tam tikras paros metas, kurio metu esate linkę išgerti alkoholio. Siūlome susirasti veiklos arba išeiti iš namų, tarkime sportuoti, kad neturėtumėte minčių apie alkoholį. Siūlome apsvarstyti šias idėjas:

  • Jei po darbo susitinkate su draugais bare, pagalvokite apie pasivaikščiojimą parkelyje arba kitoje vietoje, kur nėra alkoholio.
  • Jei einate į įprastą restoraną, kuriame prekiaujama alkoholiais, kodėl neišbandžius tų restoranų, kurie neturi alkoholinių gėrimų?
  • Įpraskite gamintis maistą namuose, kad sutaupytumėte pinigų ir atitrauktumėte dėmesį nuo alkoholio ir turėtumėte veiklos.

Užuot gėrę alkoholį norint nuraminti stresą, pamėginkite atlikti gilųjį kvėpavimą, meditaciją arba eikite į sporto salę. Jei jaučiatės vieniše, pažiūrėkite mėgstamą filmą arba įsigykite augintinį.

Skirkite laiko sau

Nustojus gerti, gali atsirasti stresas. Jei kreipiatės į alkoholį, kad suvaldytumėte emocinius išgyvenimus, papildomas pervargimas gali sukelti norą gerti, todėl sėkmė atrodo dar nepasiekiama. Normalu, kad vykstant dideliems pokyčiams kyla sunkumų, tačiau gera savigarbos praktika gali padėti suvaldyti slegiančius jausmus ir pasirūpinti savo protu bei kūnu.

Teikite pirmenybę savo sveikatai

Atsikratydami alkoholio vartojimo įpročių, jūs žengiate didelį žingsnį link sveikatos gerinimo. Kuomet pradėsite jausti pirmuosius sveikatos pagerėjimo simptomus, taip pasijausite energingesni ir lengviau įkvėpsite save atsikratyti alkoholio.

Kiti naudingi patarimai:

  • Gerkite daug vandens.
  • Valgykite reguliariai. Stenkitės vartoti daugiau maisto produkcijos, kuris padidina energijos kiekį.
  • Jei turite laiko, užsiimkite fizine veikla. Vaikščiokite, važiuokite dviračiu, bėgiokite, šokite ar dar kažkaip leiskite savo laiką.
  • Stenkitės teikti miegui prioritetą. Žmogui reikia miegoti per parą 7 – 9 valandas.

 

Komentarų sekcija išjungta.