Vermox vartojimas, dozavimas ir šalutinis poveikis

Sužinosite
Vermox yra antihelmintinis vaistas, skirtas naikinti organizmo kirmėles. Jis neleidžia šviežiai išsiritusioms kirmėlėms augti ar daugintis organizme.
Vermox skiriamas gydyti infekcijas, kurių sukėlėjai yra kirmėlės, tokios kaip plaukagalviai, spalinių, apvaliosios ir kabliosios kirmėlės. Taip pat šis vaistas naudojamas gydyti vienu metu kelias kirmėlinių infekcijas.
Vermox gali būti naudojamas ir kitais, šiame vadove nepaminėtais atvejais.
Įspėjimai
Vartokite vaistą tiksliai, kaip nurodyta ant pakuotės ar gydytojo. Informuokite savo sveikatos priežiūros specialistus apie visas savo ligas, alergijas ir vartojamus vaistus.
Nevartokite Vermox kartu su metronidazolu, nes tai gali sukelti stiprią odos reakciją, įskaitant karščiavimą, pūslėtą paraudusią ar violetinę bėrimą, odos lupimąsi.
Prieš vartojant šį vaistą
Nevartokite Vermox, jei esate alergiškas mebendazolui.
Praneškite gydytojui prieš pradėdami vartoti Vermox, jei kada nors sirgote:
- kepenų ligomis;
- uždegiminėmis žarnyno ligomis (įskaitant Krono ligą ar opiniu kolitu);
- inkstų ligomis;
- neutropenija (mažu baltųjų kraujo kūnelių kiekiu).
Taip pat pasakykite gydytojui apie visas savo ligas ar alergijas.
Nėra aišku, ar Vermox gali pakenkti nėščiai moteriai. Gyvūnų tyrimai rodo, kad vartojant pirmąjį trimestrą galima žala. Prieš vartojant Vermox, pasitarkite su gydytoju, jei esate nėščia ar planuojate pastoti.
Nežinoma, ar mebendazolas patenka į motinos pieną ar gali pakenkti žindančiam kūdikiui. Informuokite gydytoją, jei maitinate kūdikį krūtimi.
Vermox negalima vartoti vaikams iki 1 metų amžiaus.
Kaip vartoti vermox?
Vartokite Vermox tiksliai taip, kaip paskyrė gydytojas. Laikykitės visų instrukcijų, nurodytų ant vaisto pakuotės. Nevartokite didesnės ar mažesnės dozės ir ilgiau, nei rekomenduota.
Vermox tabletę galima nuryti, sukramtyti arba sutrinti ir sumaišyti su maistu.
Vaistą reikia vartoti visą gydytojo paskirtą kursą. Simptomai gali pagerėti dar nevisiškai pasveikus. Praleistos dozės gali padidinti pasikartojančios ar antibiotikams atsparios infekcijos riziką. Vermox neveikia virusinių infekcijų, tokių kaip gripas ar peršalimas.
Vaisto vartojimo trukmė paprastai yra nuo 1 iki 3 dienų, priklausomai nuo gydomos ligos. Tačiau infekcijos išnykimas gali užtrukti iki 3 savaičių.
Dažnai plaukite rankas ir nagus, ypač prieš valgį ar po apsilankymo tualete.
Jei liga nepraeina per 3 savaites, gali būti reikalingas pakartotinis gydymas.
Kad išvengtumėte pakartotinės infekcijos, laikykitės gydytojo nurodymų dėl namų dezinfekcijos ir kruopštaus rūbų, patalynės ir rankšluosčių plovimo. Kiti šeimos nariai ar kartu gyvenantys gali taip pat gauti gydymą Vermox ar kitais vaistais. Spalinės labai lengvai plinta nuo vieno žmogaus prie kito.
Kirmėlinės infekcijos negalima išgydyti badaujant, vartojant vidurius ar sukeliant vėmimą. Geriausiems rezultatams pasiekti vartokite vaistą, kaip paskirta.
Vermox laikykite kambario temperatūroje, atokiau nuo drėgmės ir karščio.
Ką daryti, jei pamiršote išgerti dozę?
Išgerkite pamirštą dozę, kai tik prisiminsite. Jei artėja laikas kitai dozei, praleiskite pamirštą dozę. Niekada nevartokite dvigubos dozės, kad kompensuotumėte pamirštą.
Pasitarkite su gydytoju, jei praleidote daugiau nei vieną vaisto dozę.
Ką daryti perdozavus?
Skubiai kreipkitės į gydymo įstaigą arba paskambinkite pagalbos linijai.
Perdozavimo simptomai gali apimti nuolatinį pilvo skausmą ar vėmimą. Gali pasireikšti ir plaukų slinkimas, kuris gali būti negrįžtamas.
Ko reikėtų vengti
Vykdykite gydytojo nurodymus dėl apribojimų, susijusių su maistu, gėrimais ar veikla.
Vermox šalutinis poveikis
Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, jei pastebite alerginės reakcijos į Vermox požymius: dilgėlinė, kvėpavimo pasunkėjimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas.
Tokius simptomus taip pat būtina aptarti su gydytoju:
- traukulius ar konvulsijas;
- staigią silpnumą arba blogą savijautą, karščiavimą, šaltkrėtį, gerklės skausmą, burnos opas, paraudusias ar ištinusias dantenas, sunkumus ryjant, lengvą kraujavimą ar mėlynes (galimos kaulų čiulpų problemos);
- pykinimą, viršutinės pilvo dalies skausmą, niežulį, nuovargį, apetito praradimą, tamsų šlapimą, šviesias išmatas, odos ar akių pageltimą;
- violetinį ar raudoną odos bėrimą su pūslėmis ant odos ir burnoje, karščiavimą ir silpnumą.
Dažniausi šalutiniai Vermox poveikiai:
- viduriavimas, vėmimas, pilvo skausmas;
- apetito sumažėjimas;
- bėrimas.
Tai nėra išsamus šalutinių reiškinių sąrašas – gali pasireikšti ir kiti poveikiai. Jei pastebite šalutinį poveikį, kreipkitės į gydytoją dėl konsultacijos.
Kokie kiti vaistai veikia vermox?
Nevartokite metronidazolo kartu su Vermox.
Yra ir daugiau vaistų, kurie gali sąveikauti su Vermox, įskaitant receptinius, nereceptinius vaistus, vitaminus, žolinius papildus. Praneškite visiems savo sveikatos priežiūros specialistams apie šiuo metu vartojamus ar planuojamus vartoti vaistus.
Ar vermox sąveikauja su kitais mano vaistais?
Norėdami sužinoti išsamią vaistų sąveiką, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.