Sibirinio ženšenio vartojimas, nauda ir pašaliniai poveikiai

Sužinosite
Sibiro ženšenis kai kurių žmonių vartojamas kaip gydomoji priemonė. Šiuo metu mokslas nepalaiko šio augalo vartojimo bet kokioms sveikatos problemoms gydyti.
Kokios atsargumo priemonės reikalingos vartojant šį produktą?
- Prieš pradėdami vartoti bet kurį natūralų produktą, visada pasikonsultuokite su gydytoju. Kai kurie produktai gali netikti vartoti kartu su vaistais ar kitais natūraliais produktais.
- Šis produktas gali daryti įtaką kai kuriems laboratoriniams tyrimams. Būtinai informuokite gydytoją apie šį ir visus kitus vartojamus vaistus.
- Praneškite gydytojui, kad vartojate šį produktą, jei jums planuojama operacija ar tyrimai.
- Nevartokite šio produkto, jei esate nėščia ar planuojate netrukus pastoti. Vartojimo metu naudokite patikimas apsaugos priemones.
- Nevartokite šio produkto žindymo laikotarpiu.
- Nevartokite alkoholio (alu, vyno ar stipriųjų gėrimų) vartodami šį produktą.
- Būkite ypač atsargūs, jei vartojate vaistus, sukeliančius mieguistumą ar padedančius užmigti, pavyzdžiui, lorazepamą, fenobarbitalį, zolpidemą ar difenhidraminą.
- Būkite atsargūs, jei vartojate kraują skystinančius vaistus, tokius kaip varfarinas, heparinas ar enoksaparinas.
- Būkite atsargūs, jei vartojate vaistus, tirpdančius kraujo krešulius, pvz., alteplazę, reteplazę ar streptokinazę.
- Būkite atsargūs, jei vartojate vaistus nuo uždegimo ar patinimo, pavyzdžiui, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), aspiriną, ibuprofeną ar naprokseną.
- Būkite atsargūs, jei vartojate digoksiną ar atorvastatiną.
- Nevartokite šio produkto, jei turite sveikatos sutrikimų, jautrių hormonų pokyčiams, pvz., krūties ar prostatos vėžį, endometriozę.
- Būkite ypač atsargūs, jei turite didesnę infekcijų riziką, t. y. esate po transplantacijos, taikomas gydymas chemoterapija ar sergate autoimunine liga.
- Jei turite problemų su cukraus kiekiu kraujyje, turėkite po ranka saldainių, gliukozės tablečių, skystos gliukozės ar sulčių esant mažam cukraus kiekiui.
- Būkite atsargūs ir pasitarkite su gydytoju, jei turite:
- Širdies ligų
- Kraujavimo sutrikimų
- Kraujospūdžio problemų
- Diabetą
- Psichikos sveikatos problemų
- Kūno temperatūros pakilimą
Į ką atkreipti dėmesį?
- Virškinimo sutrikimai
- Miego problemos
- Nerimas ar padidėjęs dirglumas
- Išbėrimas
Kada reikia skubiai kreiptis į gydytoją?
- Jei atsiranda stipraus alerginio atsako požymių, pvz., švokštimas, krūtinės veržimas, kvėpavimo, rijimo ar kalbėjimo sunkumai, karščiavimas, išbėrimas, dilgėlinė, niežulys, pakitusi, patinusi, pūslėta ar pleiskanojanti oda, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimas. Tokiu atveju nedelsiant kreipkitės į skubios pagalbos skyrių.
- Jei pasireiškia didelis cukraus kiekis kraujyje: mieguistumas, neryškus matymas, dažnas šlapinimasis, padidėjęs troškulys, burnos kvapas tampa saldus, pykinimas ar vėmimas, galvos svaigimas ar sąmonės netekimas.
- Jei pasireiškia žemo cukraus kiekio kraujyje požymiai: pyktis, drebėjimas, greitas širdies plakimas, sumišimas ar prakaitavimas.
- Aukšto kraujospūdžio požymiai: stiprus galvos skausmas, nerimas, kvėpavimo sunkumai ar kraujavimas iš nosies.
- Skausmas krūtinėje
- Labai stiprus viduriavimas
- Stiprus galvos skausmas
- Neįprastas kraujosruvos arba kraujavimas
- Pokyčiai menstruacijose: gausus kraujavimas, tepimas ar kraujavimas tarp ciklų