Dažniausios karščio bangų priežastys ir sukėlėjai

0
7

Karštos bangos – tai netikėtas, staigus kaitros pojūtis, kylantis iš organizmo vidaus, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros. Tokios bangos dažnai pasireiškia menopauzės metu ir gali pasireikšti labai įvairiai.

Vieniems moterims atsiranda dilgčiojimas pirštuose, kitoms plaka greičiau širdis ar ima rausti skruostai ir šyla oda. Taip pat galima gausiai ir staiga suprakaituoti. Kai kurioms žmonėms pasireiškia keli ar net visi šie pojūčiai vienu metu.

Kas sukelia karštas bangas

Tiksli karštų bangų atsiradimo priežastis vis dar nėra aiški. Manoma, kad jos gali būti susijusios su mažėjančiu estrogeno kiekiu arba hormonų balanso pokyčiais organizme. Karštos bangos metu pakinta smegenų sritis, atsakinga už kūno temperatūros reguliavimą, todėl ir atsiranda tie netikėti šilumos pliūpsniai.

Kaip atpažinti karštų bangų sukėlėjus

Karštų bangų dažnį ir stiprumą gali lemti tam tikri veiksniai. Kartais jos prasideda dėl išorinių dirgiklių ar tam tikrų įpročių. Stebėkite, kokie įvykiai, aplinkybės ar veiksmai sutampa su karštų bangų atsiradimu. Atpažinus pasikartojančius veiksnius, juos sumažinus ar vengiant galima nuslopinti ir nemalonius pojūčius.

Kokie veiksniai gali skatinti karštas bangas

  • Karšti ar aštrūs valgiai
  • Kofeinas ar alkoholis
  • Stresas
  • Rūkyti tabako gaminiai
  • Karštas oras ar per didelis šilumos kiekis aplinkoje
  • Storai apsirengimas arba dengtis sunkiomis antklodėmis naktį

Kuo geriau atpažinsite šiuos veiksnius, tuo lengviau bus valdyti karštų bangų dažnį kasdienybėje ir sumažinti jų stiprumą menopauzės metu.

Kaip valdyti karštas bangas

Nors yra daug kalbama apie įvairius gydymo būdus, pavyzdžiui, vaistus ar natūralius augalinius preparatus, kol kas nėra užtektinai duomenų, kad tokios priemonės iš tiesų būtų veiksmingesnės už placebo. Jei galvojate išmėginti alternatyvius būdus, labai svarbu išsiaiškinti visą informaciją bei atidžiai įvertinti pasirinkto metodo naudą.

Kiekviena moteris karštas bangas patiria skirtingai, todėl geriausia spręsti, kurie sprendimai jums tinka labiausiai. Kruopštus įpročių stebėjimas, paprasti gyvenimo pokyčiai ir sąmoningas reagavimas į kūno signalus dažnai padeda pagerinti savijautą menopauzės metu.

Komentarų sekcija išjungta.