Faktai apie elektronines cigaretes

0
578
Faktai apie elektronines cigaretes

Vis daugiau žmonių bando mesti rūkyti, kadangi tai yra blogas įprotis ir labai kenkia jūsų sveikatai. Rūkymas kenkia beveik visiems žmogaus organams, taip pat ir širdžiai. Trečdalis mirčių nuo širdies ligų yra dėl rūkymo pasekmių. Vieni asmenys pasirenka perėjimą prie elektroninių cigarečių, galvodami, kad tai padės jiems mesti rūkyti.

Elektroninių cigarečių rūkymas mažiau kenksmingas

Elektroninės cigaretės kaitina skystį, kuriame yra: tabakas, kvapiosios medžiagos ir kitos cheminės medžiagos, kad būtų sudaromas aerozolis, kurį jūs įkvepiate. Įprastose cigaretėse yra apie 7000 cheminių medžiagų, o iš jų dauguma yra toksiški. Nors tiksliai nėra žinoma, kokios cheminės medžiagos naudojamos elektrinių cigarečių skysčiuose, tačiau manoma, kad tai sukelia mažiau toksiškų cheminių medžiagų.

Pagal mūsų rastą naujieną, kuri buvo skelbiama Amerikos puslapyje ir patalpinta 2020 metais sausio 21 d, ligų kontrolės ir prevencijos centras patvirtino net 60 pacientų, kurie turi plaučių pažeidimus dėl elektroninių cigarečių vartojimo. Šie atvejai dažniausiai pasitaiko asmenims kurie modifikuoja savo įrenginius arba naudoja neleistinus skysčius, tokius kaip THC, kadangi jų sudėtyje yra tetrahidrokanabinolio.

Tai kenkia jūsų širdžiai ir plaučiams

Nikotinas yra pagrindas visų cigarečių, įskaitant ir elektronines cigaretes. Ši medžiaga kelia žmogui didelę priklausomybę. Nikotinas yra toksiška medžiaga. Reikia nepamiršti, kad tai padidina žmogaus kraujospūdi ir adrenalino kiekį, o tai padidina ir širdies susitraukimo dažnį ir padidėja širdies priepuolių tikimybė. Elektroninės cigaretės dar nėra pilnai ištirtos, nes nežinoma apie chemines medžiagas, kurios sudaro garus ir kaip veikia organizmas, ilgai rūkant šią produkciją. Tačiau vertėtų suprasti, kad tai kenkia žmogaus sveikatai. Dažniau asmenims atsiranda astmos ligos, gali atsirasti ligos su širdimi ir kraujagyslėmis. Rūkant elektronines cigaretes, jūs susiduriate su cheminėmis medžiagomis, kurios dar nėra pilnai ištirtos.

Priklausomybė

Jei galvojate, kad nuo šio įrenginio jums nekils priklausomybė, tuomet labai klystate. Visos cigaretės kuriose yra nikotino, sukeliama priklausomybė kaip ir narkotinėms medžiagoms. Pagal daktarus, iš elektroninių cigarečių gaunama daugiau nikotino, nei iš įprastų cigarečių. Jūs galite nusipirkti stipresnio skysčio arba padidinti įrenginio galią (w) ir tuomet gausite daugiau cheminių medžiagų.

Tai nėra geras būdas, norint mesti rūkyti

Kuomet jos buvo kuriamos, jų pagrindinis tikslas buvo dėl rūkymo metimo. Tačiau iš tam tikrų įstaigų, nebuvo gautas patvirtinimas, kad tai priemonė, kuri padeda žmogui mesti rūkyti. Pagal JAV valstybės tyrimus, žmonės kurie bandė mesti rūkyti su elektroninėmis cigaretėmis, ir toliau rūkė.

Naujoji karta užsikabina ant nikotino

Elektroninės cigaretės yra pats populiariausias tabako gaminys, nei koks nors kitas. 2015 JAV chirurgas sakė, kad elektroninių cigarečių vartojimas mokymosi įstaigose tarp moksleivių išaugo iki 900%, o 40% iš tų vartotojų niekada nėra rūkę įprastų cigarečių. Manoma, kad yra dvi priežastys, kodėl elektroninės cigaretės gali būti tokios patraukos.

  1. Dauguma jaunuolių galvoja, kad tai mažiau kenksminga.
  2. Skystis yra skanus ir galime pasirinkti norimą skonį. (Tarkime kava, energetinis gėrimas, vaisai, vyšnios).

Jei šie skysčiai neturėtų jokio skonio, tuomet elektroninių cigarečių patrauklumas sumažėtų visiems asmenims. Blogiausia, kad jauni asmenys pradeda rūkyti šiuos skysčius, nors niekada nėra rūkę įprastų cigarečių.

Laikas mesti rūkyti

Visiems siūlome pagalvoti apie keliamas rizikas. Kadangi tai sukelia rimtų širdies problemų bei kraujagyslių ligų. Reikia nepamiršti ir pačio vėžio. Kuo ankščiau mesite rūkyti, tuo greičiau jūsų kūnas galės atsistatyti ir atsigauti. Taip pat galite pasitarti su specialistais, kurie patartų jums efektyviausią būdą, kaip reikėtų mesti rūkyti.

 

Straipsnis yra parengtas pagal rastą informaciją internete iš kelių skirtingų šaltinių. Tai nėra profesionali nuomonė.

Daugiau naudingų straipsnių susijusių su sveikata, galite rasti Sveikata skiltyje.

Komentarų sekcija išjungta.