Penki mitai apie vazektomiją

0
327
Vazektomija

Vienas iš paprasčiausių ir veiksmingiausių gimstamumo kontrolės metodų, vazektomija apima saugią, minimaliai invazinę procedūrą, kurios metu perpjaunami ir surišami vamzdeliai, kuriuose yra spermatozoidų. Apskaičiuota, kad kiekvienais metais pasirenkama procedūra atliekama 500 000 pacientų, o jos populiarumas auga. Pacientų skaičius yra pasauliniu mastu.

Penki mitai apie vazektomiją

Lytiniai santykiai nebus tokie malonūs

Tai yra visiškas mitas, nes vazektomija nepaveikia varpos nervų ir jautrumas nepasikeičia, tad malonumas išlieka toks pats.

Kai kurie pacientai teigia, kad po vazektomijos lytiniai santykiai tapo malonesnis nei būdavo ankščiau.

Vazektomija sumažina testosterono kiekį

Tai dažnas mitas, tačiau vazektomija nestabdo spermatozoidų gamybos, o procedūra tiesiog neleidžia jai patekti į šlaplę ir susimaišyti su ejakuliatu.

Dar nėra nei vieno įrodymo, kad vazektomija sumažina testerono kiekį.

Vazektomija gali sukelti erekcijos sutrikimą

Erekcija kyla dėl geros kraujotakos, o vazektomijos metu nėra net liečiamasi prie tos srities. Dėl to kraujotaka palaikoma, o erekcijos funkcijai nėra daroma jokia įtaka.

Vyrai po vazektomijos ejakuliuoja mažiau

Populiarioje vaizduotėje spermos gamyba yra išskirtinė sėklidžių sritis, tačiau realybė yra visiškai kitokia.

Sėklidės dalyvauja tik viename procente spermos gamybos. Visi kiti procentai yra gaunami iš prostatos ir sėklinių pūslelių, kurių vazektomija nepaveikia.

Po procedūros joks ejakuliato kiekio sumažėjimas nėra pastebimas.

Vazektomija gali sukelti prostatos vėžį

Pirmiausia, tarp jų nėra jokio bendro ryšio. Vazektomija yra atliekama su mažomis rizikomis, tačiau nei viena nėra susijusi su prostatos vėžiu. Vieninteliai pavojai yra: kraujavimas, infekcija ir skausmas, bet jie pasitaiko labai retai.

Dauguma pacientų jaučia nedidelį skausmą procedūros metu arba diskomfortą, kurį galima numalšinti su nereceptiniais skausmą malšinančiais vaistais.

Komentarų sekcija išjungta.