Kodėl vertėtų ištraukti protinius dantis?

0
447
Kodėl vertėtų ištraukti protinius dantis

Vis dažniau girdimos baisios istorijos apie protinius dantis. Dėl protinių dantų dygimo gali pasidaryti patinę skruostai. Daugumai jaunuolių šis varginantis dantų šalinimas yra lyg paprasti procedūra. Šie dantys būdavo labai vertingi mūsų protėviams. Tačiau šiomis dienomis yra manoma, kad šie dantys gali sukelti tik daugiau problemų ir pažeisti burnos higieną. Apie šiuos dantis vis daugiau yra klausiama, ypatingai jauni žmonės, kuriems reikalingas rovimas.

Protinių dantų rovimas

Prieš pašalindami protinį dantį, dažniausiai odontologai atlieka rentgeno nuotraukas. Tokios nuotraukos atliekamos ankstesniame vizite. Dažnai pacientai labai nerimauja dėl procedūrų, todėl jau ir Lietuvoje galimas gydymas su sedacija. Kuomet nuskausminamieji pradedi veikti, odontologas su specialiomis priemonėmis atlaisvina dantį supantį jungiamąjį audinį. Tuomet su kitais reikalingais įrankiais pradeda šalinti dantį. Kai dantis yra traukiamas, jūs galite jausti didelį spaudimą, tačiau anestetikas jums užtikrins, kad nejausite visiškai skausmo. Po rovimo dažniausiai yra susiuvama, kad greičiau užgytų.  Siūlės tirpsta, todėl neturėtų jums sukelti kokio nors diskomforto.

Kada jums reikalinga operacija?

Kai kuriems asmenims prireikia nedidelės operacijos, kad pašalinti protinį dantį. Operacijos dažniausiai reikalingos, kuomet protinis dantis yra pažeistas ir neišlenda per žandikaulio kaulą arba, kad jis yra taip išaugęs, kad pašalinimo metu, gali likti danties gabalėlių. Kiekviena odontologijos klinika turėtų jums suleisti anestetiką, kad jūs nejaustumėte jokio skausmo. Kuomet protinį dantį dengia dantenų audinys, tuomet odontologas atlieka mažą pjūvį, kad atidengtų dantį. Tuomet atlieka įprastinę operaciją , kaip ir minėjome viršuje. Atlaisvina jungiamąjį audinį aplink dantį ir jį pašalina, naudojant specialius įrankius. Jei dantis yra pažeistas ir padengtas kaulu, tuomet odontologas gali naudoti rankinį grąžtą, kad pašalintų kaulą nuo danties. Taip pat kartais naudojami ir kitokie grąžtai, nes dantį dalina į kelias dalis, kad būtų išvengiama neprognozuojamo lūžio paskutiniame ištraukimo etape. Jeigu jūsų dantis lūžta, tuomet reikia kiekvieną gabalėlį šalinti atskirai, todėl teks gręžti ir toliau, bei įpjauti giliau – dantenų audinį.

Koks yra tinkamas laikas šalinti protinį dantį?

Daugumai paauglių arba suaugusiųjų protiniai dantys išauga be jokio diskomforto arba skausmo, todėl tokiais atvejais nerekomenduojama jų šalinti. Bet jeigu dantys pradėjo augti ir jaučiamas diskomfortas, tuomet tikriausiai jums reikalingas rovimas. Mūsų mityba gali lemti dantų lanką, o protiniams dantims nebelieka vietos. Todėl protiniai dantys gali sukelti stiprų burnos ir galvos skausmą ir stumti kitus dantis. Protiniai dantys dažniausiai auga kampu, nes negali augti tiesiai, kadangi kiti krūminiai dantys užstoja jiems kelią.

Protiniai dantys yra jautresni ėduoniui ir infekcijoms, kadangi jie yra gale ir juos sunku pasiekti ir reguliariai prižiūrėti. Protiniai dantys taip pat gali ir lūžti. Todėl odontologai turėtų apžiūrėti dantis ir padaryti rentgeno nuotrauką, kad galėtų viską nustatyti ir nuspręsti ar reikalingas danties rovimas. Pagal rentgeno nuotrauką galima spręsti apie jums reikalingą operaciją.

Protinio danties rovimas

Protinio danties rovimas

Ko tikėtis gydymo metu?

Burna ir dantenos gyja labai greitai, todėl svarbiausia laikytis įprastų odontologo nurodymų ir tikrai nesusidursite su problemomis. Kuomet dantis yra ištraukiamas, jums reikės įkasti sterilią marlę ir laikyti maždaug 30 minučių, kad įsitikinti, jog kraujavimas yra sustojęs. Galite jausti diskomfortą ir patinimą kelias dienas po procedūros. Jei pradedate jausti skausmą, nedelsiant kreipkitės į odontologą.

Stenkitės po rovimo nekalbėti, nevalgyti ir negerti artimiausias dvi valandas, kad ta vieta galėtų sukrešėti. Po to stenkitės gerti daug skysčių, bent pirmąsias 24 valandas ir valgyti tik minkštą maistą. Nevalykite ir neskalaukite burnos 12 valandų po procedūros. Kuomet valote dantis kitomis dienomis, stenkitės tos vietos su šepetėliu nekliudyti. Kuomet operacijos yra labai sunkios, žmonėms yra išrašomi nuskausminamieji, kad suskaudus , juos suvartotumėte. Dauguma žmonių labai jaudinasi prieš bet kokį apsilankymą pas odontologą, tačiau žinant visą procesą, nereikia daug jaudintis. Protinių dantų rovimas yra viena iš dažniausių procedūrų, kurias atlieka kvalifikuoti specialistai ir jums tikrai nereikia to vengti. Vieno danties rovimas užtrunka iki 10 minučių.

Kaip vyksta pasiruošimas?

Kartais nereikia jokio pasiruošimo ir tiesiog yra traukiami dantys. Tačiau dauguma asmenų konsultuojasi su savo odontologais arba burnos chirurgais. Konsultacijos metu, gydytojas gali paprašyti jūsų išsamios ligos istorijos. Taip pat pasiteiraus apie jūsų vartojamus vaistus. Kai kuriems asmenims gali prireikti nutraukti arba pradėti vartoti tam tikrus vaistus, likus kelioms dienoms iki dančio rovimo. Viskas priklauso nuo raunamų dantų skaičiaus. Asmenys gali gauti papildomų vaistų, operacijos dieną.

Dantų rovimo kainos

Kiekvienoje klinikoje kainos yra skirtingos ir jos gali priklausyti nuo skirtingų veiksnių. Tokių kaip:

  • Odontologijos lokacijos.
  • Jus dominantis ištraukimo būdas.
  • Traukimo sudėtingumas.
  • Kokia klinika arba koks specialistas atlieka procedūrą.
  • Ar rovimas vyksta su sedacija.

Internete mes atlikome užklausas kelioms skirtingoms klinikoms ir paklausėme apie kainas. Kainos svyruoja nuo 60 eurų ir gali siekti 300 eurų. Jei jums reikalinga sedacija, tuomet prie kainos gali prisidėti 150 – 250 eurų. Protinio danties pašalinimo kaina labai priklauso nuo pačios procedūros sudėtingumo. Priklausys ar jūsų dantis yra matomas, ar jis padengtas dantenomis ar kaulu, ar jis yra pažeistas. Anestetikas yra įtrauktas į traukimo kainas. Kainos yra surašytos be pirminio mokesčio į kurį įeina rentgeno nuotrauka, reikalinga matyti koks šalinimas yra reikalingas. Dažniausiai rentgeno nuotrauka kainuoja apie 20 – 30 eurų. Panoraminė rentgeno nuotrauka yra kur kas brangesnė ir gali siekti net 100 eurų.

Burnos Chirurgija

Burnos Chirurgija

Protinio danties rovimo komplikacijos

Pagrindinė komplikacija po rovimo yra išsausėjusi skylė. Tai nėra infekcija – kai ekstrahavimo srityje atsiskleidžia kaulas dėl to, kad kraujas nesukrešėjo, arba dėl to, kad krešulys pasislinko. Sausa skylė gali sukelti jums intensyvų skausmą, kurį galite pradėti jausti po kelių dienų, po rovimo. Taip pat galite pradėti jausti prastesnį kvapą. Jei pradedate jausti skausmą po kelių dienų, būtinai kreipkitės į odontologą. Siūloma nerūkyti bent vieną parą po danties rovimo ir taip galite išvengti išdžiūvimo.

Infekcija yra dar viena komplikacija, kuomet bakterija užkrečia dantenų liniją angoje ir aplink ją per 2 dienas po operacijos. Jei turite šiuos simptomus, kreipkitės į savo odontologą:

  • Veido tinimas.
  • Pūliai ir paraudimas.
  • Danties rovimo vietoje karščiavimas.
  • Patinusios liaukos kakle.

Jei po operacijos praėjo savaitė ir nepajutote jokių neigiamų komplikacijų, tuomet jums nereikės kreiptis į odontologą. Dažniausiai odontologai siuna tirpstančias siūles, kurios dažniausiai ištirpsta ir jų nereikia šalinti. Odontologas arba burnos chirurgas gali paskirti 1 savaitės stebėjimą, kad patikrintų, kaip gyja ištraukimo vieta.

Komentarų sekcija išjungta.