Patarimai iš dantų higienisto

0
198
Patarimai iš dantų higienisto

Ne paslaptis, kad visi mes norime kad mūsų dantys atrodytų nepriekaištingai. Viskas priklauso nuo mūsų mitybos, mankštos ar net burnos rutinos. Pagal apklausas, pastebima, kad net 25 procentai suaugusiųjų valosi dantis tik vieną kartą per dieną, nors yra rekomenduojama du kartus. Reikėtų nepamiršti, kad didžioji žmogaus sveikatos būsena gali priklausyti ir nuo mūsų dantų priežiūros.

Priežiūra odontologijos kabinete

Svarbu lankytis pas odontologus pagal jų paskiriamą tvarkaraštį. Dauguma stomatologų rekomenduoja apsilankyti bent du kartus per metus, kad būtų galimybė patikrinti jūsų dantis.

Virtuvėje

Didžioji dantų sveikatos būklė kinta mūsų virtuvėse. Viskas ką mes valgome, geriame, lieka ant mūsų dantų, o tai gali virsti ertmėmis, dantų ėduonimi, dantenų ligomis, infekcijomis ar dar didesnėmis problemomis. Todėl svarbu:

  • Stenkitės vengti nuolatinio užkandžiavimo. Geriau pasirinkite vieną laiką, tarkime po vakarienės, kada galėsite pasimėgauti užkandžiais. Užkandžiaujant visą dieną, Jūs suteikiate bakterijos daugiau galimybių vystytis ertmėms. Jei užkandžiaujate visą dieną, stenkitės valytis dantis po kiekvieno valgio. Taip pat kuomet kaupiasi daugiau seilių burnoje, jos padeda nuplauti nereikalingą cukrų nuo dantų.
  • Mažinkite cukraus suvartojimo kiekį. Jums tikrai nereikia mesti cukraus vartojimo, tačiau pasistenkite jo suvartoti kuo mažiau. Jei mėgstate saldumynus, tuomet geriau suvalgykite šokoladuką, šokoladą, bet venkite kietų arba lipnių saldainių, kurie gali įstrigti ant dantų paviršiaus arba tarpdančiuose. Valykite dantis po kiekvieno saldaus skanėsto.

 

  • Nerekomenduojama gerti saldžių gėrimų, geriau pasirinkite suvalgyti kokį nors skanėstą. Vietoj to, gerkite vandens, kuris gali pagerinti jūsų savijautą. Išsivalyti dantis po saldaus gėrimo yra sunku.

Priežiūra vonioje

Dantų valymas yra būtinas kiekvienam žmogui. Dantis reikėtų valyti du kartus per dieną , po dvi minutes. Kad užtikrinti sveikus ir gražius dantis, jums valyti nepakaks.

  • Įsigyti minkštų šėrių dantų šepetėlį. Dažnai vidutinio kietumo šepetėliai paleidžia emalį ir taip gali sukelti dantų ėduonį ir dantenų ligas.
  • Stenkitės savo dantų šepetėlį laikyti vertikaliai atvirame inde. Jei jūsų šepetėlis išlieka šlapias , jame gali atsirasti bakterijų ir užkrėsite savo dantis. Išlaikykite savo šepetėlius sausais!
  • Keiskite dantų šepetėlius kas 3 arba 4 mėnesius. Kadangi po šių rekomenduojamų mėnesių jie tampa kietesni ir gali braižyti dantų paviršių. Šepetėliai kainuoja vos iki kelių eurų, todėl negailėkite tam pinigų ir įsigykite.
  • Pasistenkite naudoti dantų siūlą. Rekomenduojama bent kartą per dieną panaudoti dantų siūlą, su kuriuo pašalinsite cukraus bakterijas nuo savo dantų.

Komentarų sekcija išjungta.