Kaip save užsimotyvuoti?
Užsimotyvuoti save yra labai sunku. Dauguma žmonių dažnai savęs paklausia: kaip save užsimotyvuoti? Mes galime užsistatyti ankščiau žadintuvą, tačiau nepakilsime iš lovos ir toliau gulėsime. Prisirašysime darbų sąrašą, o vietoj to prigulsime ir žiūrėsime televizorių. Tikriausiai dauguma pasirenka šiuos du budus, tačiau jie baigiasi nesėkmingai. Kai negalime būti motyvuoti, mes tiesiog jaučiamės išsekę, nusivylę savimi ir kupini nepasitikėjimo.
Kaip save užsimotyvuoti?
Motyvuoti galite save dauguma būdų. Šiame straipsnyje pateiksime jums pačius pagrindinius, kuriuos mūsų komanda jums siūlo. Kuomet esate motyvuoti, jūs savo gyvenimuose galite lengviau pasiekti norimų tikslų, tapti žmogumi – kokiu norite būti.
Tiesiog bandykite
Atsibodo ta pati frazė ir niekaip nesigauna? Ne visuomet reikia samprotauti savo emocijomis ar racionalizuoti, kodėl iš vis reikia ką nors daryti. Su neigiamomis emocijomis galėsite susidoroti vėliau. O dabar pabandykite nukreipti savo neigiamas emocijas kitur ir tiesiog pradėti daryti. Vienas garsus rašytojas ,, Markas Tvenas” yra pasakęs: žingsnio į priekį paslaptis yra bandymo pradžia.
Sudėliokite užduotis į mažus etapus
Šis patarimas taip pat yra dažnai girdimas. Tačiau atlikdami gerai mažą darbą, jūs galite dar labiau save užsimotyvuoti. Nepamirškite, kad jūs negalite atlikti visko iš karto. Todėl tapytojas ,,Vincentas Van Goghas” yra pasakęs: ,,Didūs dalykai daromi iš daugybės mažų dalykų, sujungtų kartu”. Štai jums metodas, kuris padės atrasti motyvacijos ką nors padaryti. Pasiimkite popieriaus lapą ir ant jo užrašykite, ką turite padaryti. Tuomet užrašykite visus žingsnius, kuriuos reikėtų atlikti, kad būtų pabaigtas darbas. Po to nebekreipsite dėmesio į viską, išskyrus į žingsnį, su kuriuo dabar dirbate. Kuomet dirbate pagal srautą, jums bus lengviau tęsti kitus darbus arba užduotis.
Nusiteikite pozityviai
Motyvacijos tikrai neįgausite, jei į situaciją žiūrėsite su neigiamu požiūriu. Pozityvumas gali suteikti mums energijos ir dar didesnės motyvacijos. Tiesiog paklauskite savęs: ,, Ką matau šioje situacijoje gero? ” . Kaip sakė autorė Catherine Pulsifer: ,,Jei manome, kad tai bus puiki diena, paprastai taip ir yra” .
Būkite sau malonūs
Kuomet atidėliojame arba darome klaidas, tada lengviau nugalime save. Dauguma iš mūsų net kalba su savimi viduje. Tačiau dažniausiai tos kalbos su savimi yra iš neigiamos pusės. Jei pastebėjote, kad jūs su savimi kalbate negražiai, tiesiog padarykite pertrauką ir pabendraukite su savimi maloniai. Pagalvokite, kodėl jūs kalbate su savimi neigiamai? Juk tik mes patys, esame nusipelnę gerumo. Pasistenkite pagalvoti apie kiekvieno žmogaus vertę, o tuomet palengva grįžkite prie atliekamos užduoties.
Būkite konstruktyvūs
Kai suvoksite , jog padarėte klaidą arba pagaliau grįžtate iš atidėliojimų, tuomet turėsite puikią galimybę tobulėti ir mokytis. Darydami klaidas mes galime savęs paklausti ,, Kodėl aš padariau šią klaidą? Kaip galėčiau šios klaidos išvengti ateityje? “. Tuomet visas savo klaidas galėsite paversti į galimybes ateityje. Verslininkė Arianna Huffington sakė: „Turime susitaikyti su tuo, kad ne visada priimsime teisingus sprendimus, kad kartais karališkai suklysime – suprasdami, kad nesėkmė nėra sėkmės priešingybė, tai sėkmės dalis“.
Sumažinkite darbų sąrašą
Kai turime užduočių sąrašus, galime lengviau organizuoti savo užduotis ir labiau į jas sutelkti dėmesį. Tačiau taip pat gali mus priversti ir juos atidėlioti arba iš vis jų nepadaryti. Jeigu jums sunku išlaikyti motyvaciją, tuomet sutrumpinkite savo darbų sąrašą iki minimalaus. Pasistenkite kiekvieną dieną atlikti ne daugiau nei tris užduotis, pagal naująjį sąrašą. Tuomet laikui bėgant, galėsite susidaryti ilgesnį sąrašą ir atlikti daugiau darbų per dieną.
Išsiaiškinkite savo tikslus
Jei turite nusistatę tikslą, kuris atrodo jums nepasiekiamas arba per daug sunkus, tuomet galite jausti nerimo ir baimės jausmus. Tai vienas iš pagrindinių būdų sužlugdyti savo motyvaciją. Kol kas siūlome negalvoti apie tikslus, kurie jums kelią nepasitikėjimą savimi. Pasirinkite pradžiai įdomius tikslus, kurie padės jums save užsimotyvuoti, tačiau nesirinkite didelių. Kaip sakė politikas Theodore’as Rooseveltas: „Laikykite savo žvilgsnį į žvaigždes, o kojas ant žemės“.
Pagalvokite apie savo ateitį, jeigu nepasikeisite
Su šiuo patarimu galite lengviau suteikti sau įkvėpimą. Įsivaizduokite kokį gyvenimą gyventumėte, jeigu nebūsite motyvuoti? Paklauskite savęs: ,,Koks bus mano gyvenimas po penkerių arba dešimties metų? ” .
Pagalvokite kiek toli jūs nuėjote
Ar pamąstote, kaip toli jūs esate nuėję? Jums reikia įvertinti savo nugyventą gyvenimą ir už visas išgyventas problemas. Užsimerkite ir pagalvokite apie savo patirtas sėkmes, kad ir kokios jos mažos bebūtų, tačiau pasistenkite jas pajausti. Taip darydami, mes išliekame motyvuoti.
Prisiminkite ,,Kodėl”
Sheryl Sandberg, „Facebook“ vyriausiasis veiklos vadovas, sakė: „Motyvacija atsiranda dirbant su mums rūpimais dalykais“. Skirkite šiek tiek laiko savo motyvacijos užrašams, pasiimkite lapelį ir užrašykite bent 3 priežastis, kodėl jums reikia motyvacijos. Galbūt jūs norite sutaupyti pinigų? Numesti svorio? Pasiekti geresnius rezultatus? Kodėl? Kelkite sau svarbiausius klausimus ir rašykite atsakymus, kurie padės jums išlaikyti motyvaciją.
Nesiblaškykite
Išsiblaškymas yra didžiausias motyvacijos priešas. Jei norite būti motyvuoti, turite nesiblaškyti. Todėl išjunkite savo telefoną ir palikite jį kitame kambaryje. Išjunkite muziką, televizorių. Tiesiog ištrinkite mintis, kurios jus blaško. Prisiminkite, kad jūs savęs nebaudžiate, tiesiog susitelkiate į motyvacinius tikslus.
Tvarka jūsų kambaryje
Labai sunku save motyvuoti, kuomet matome nešvarą ant savo grindų. Net tam yra posakis ,,Tvarkinga erdvė, tvarkingas protas”. Pažvelkite į savo aplinką, ar ji tvarkinga ir švari? Sukurkite sau aplinką, kuri padėtų išlaikyti savo motyvaciją.
Sekite įkvepiančius žmones, kurie jus motyvuoja
Pasaulis turi labai daug įkvepiančių žmonių, kurie gali jus lengviau motyvuoti. Tai gali būti verslininkai, mokytojai, muzikantai, politikai, mokslininkai ar dar kitų specialybių profesionalai, kurie jus įkvepia. Internete galite sužinoti, kaip žmonės kuriais jūs žavitės, išlieka motyvuoti ir tai pritaikykite sau. Kaip kartą pasakė senovės graikų filosofas Sokratas: „Protingi žmonės mokosi iš visko ir iš visų, paprasti žmonės iš savo patirties, kvaili žmonės jau turi visus atsakymus“.
Linksmų dainų klausymas
Jei jums prireikė greitos motyvacijos , tuomet pasileiskite mėgstamą dainą , kuri gali suteikti jus teigiamas emocijas ir įkvėpimą. Nepamirškite šokti kaip pamišęs žmogus. Vos tik daina baigiasi, nestabdykite ir pasinerkite tiesiai į savo darbą. Šis motyvacijos būdo skatinimas yra vienas iš populiariausių.
Potencialas ir galia
Žiūrėkite į save ir sakykite, kad mes turime didžiulį potencialą. Kartais stovėdami prieš veidrodį ir sakydami šiuos žodžius, mes galime atrodyti kvailai, tačiau žodžiai yra teisūs. Autorė Alice Walker sakė: „Dažniausia priežastis, dėl kurios žmonės atsisako savo galios, yra ta, kad mano, kad jos neturi“. Tapkite ramūs, įsiklausykite savo tylaus balso, kuris sako jums ,, Tu tai gali padaryti”.