Adcetris – vaisto informacija

Sužinosite
Šis lapelis atsako į keletą įprastų klausimų apie Adcetris. Jis nėra išsamus ir neatstoja pokalbio su jūsų gydytoju ar vaistininku. Informacija šiame lapelyje buvo paskutinį kartą atnaujinta jo pabaigoje nurodytą dieną. Naujausia informacija apie šį vaistą gali būti prieinama. Rekomenduojama pasikalbėti su vaistininku ar gydytoju, kad gautumėte pačią naujausią informaciją apie šį vaistą. Visi vaistai turi tam tikrą riziką ir naudą. Jūsų gydytojas įvertino riziką, kurią gali sukelti šio vaisto vartojimas, ir jo teikiamą naudą jums. Jei turite kokių nors abejonių dėl šio vaisto vartojimo, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku. Išsaugokite šį lapelį. Jums gali tekti jį perskaityti dar kartą.
Kam naudojamas adcetris
Adcetris sudėtyje yra veiklioji medžiaga brentuksimabo vedotin. Adcetris priklauso vaistų, žinomų kaip priešvėžiniai vaistai, grupei. Egzistuoja daug skirtingų priešvėžinių vaistų klasių. Adcetris suprojektuotas taip, kad veiktų kitaip nei tradiciniai priešvėžiniai vaistai (chemoterapija). Tradicinė chemoterapija patenka į kraują ir sunaikina tiek vėžines, tiek sveikas ląsteles, kurios greitai dalijasi. Adcetris sudarytas iš monokloninio antikūno, susieto su medžiaga, skirta vėžio ląstelėms naikinti. Ši medžiaga pristatoma į vėžio ląsteles monokloninio antikūno pagalba. Monokloninis antikūnas yra baltymas, kuris atpažįsta tam tikras vėžio ląsteles.
Adcetris gydomi pacientai su III ar IV stadijos Hodžkino limfoma, kurie dar nebuvo gydyti. Kai Adcetris naudojamas gydyti III ar IV stadijos Hodžkino limfomą, kuri dar nesigydyta, jis skiriamas kartu su kitais chemoterapiniais vaistais, kurie naudojami šiam susirgimui gydyti. Adcetris taip pat naudojamas Hodžkino limfomos, kuri atsinaujino arba nereagavo į anksčiau taikytą gydymą, gydymui. Adcetris taip pat gali būti naudojamas vienas, siekiant sumažinti riziką, kad Hodžkino limfoma gali pasikartoti po kamieninių ląstelių transplantacijos pacientams su tam tikrais rizikos faktoriais. Šiais atvejais Adcetris gali padėti išvengti ar atitolinti ligos pasikartojimą. Jūsų gydytojas aptars galimą riziką ir naudą, gaunant Adcetris po kamieninių ląstelių transplantacijos. Hodžkino limfoma yra baltųjų kraujo ląstelių vėžio tipas. Adcetris taip pat gydomi pacientai su odos T ląstelių limfoma (CTCL), kurie anksčiau gavo bent vieną priešvėžinį vaistą, cirkuliuojantį kraujyje. CTCL yra tam tikro tipo baltųjų kraujo kūnelių, vadinamų ‘T-cells’, vėžys, kuris dažniausiai paveikia odą. Adcetris naudojamas CTCL gydymui, kai ant ląstelių paviršiaus yra specifinio tipo baltymas.
Adcetris taip pat naudojamas gydyti periferinę T ląstelių limfomą (PTCL) pacientams, kurie dar nebuvo gydyti.
PTCL yra ne Hodžkino limfomos tipas, pastebimas limfmazgiuose ir/arba kituose kūno dalyse. Kai Adcetris naudojamas gydyti PTCL, kuri dar neatpažinta, jis skiriamas kartu su kitais chemoterapiniais vaistais, naudojamais šiam susirgimui gydyti. Sisteminis anaplastic didelių ląstelių limfoma (sALCL) yra PTCL tipas. Adcetris taip pat gali būti naudojamas vienas gydyti sALCL, kuri grįžo arba nereagavo į ankstesnį gydymą.
Jei turite klausimų, kodėl jums skirtas šis vaistas, kreipkitės į savo gydytoją. Jūsų gydytojas galėjo jį skirti kitam tikslui. Šis vaistas prieinamas tik su gydytojo receptu.
Prieš jums skiriant adcetris
Kada jums jo negalima vartoti
- Nevartokite Adcetris, jei esate alergiški: bet kuriam vaistui, kuriame yra brentuksimab vedotin bet kurioms kitoms šiame lankstinuke nurodytoms sudedamosioms dalims Alerginės reakcijos požymiai gali būti odos išbėrimas, niežulys, dusulys ar veido, lūpų, liežuvio patinimas, kuris gali sukelti rijimo ar kvėpavimo sunkumus.
- Nevartokite Adcetris, jei šiuo metu vartojate vaistą, vadinamą bleomycinu, kuris yra priešvėžinis vaistas. Jei nesate tikri, ar turėtumėte pradėti vartoti Adcetris, pasitarkite su savo gydytoju.
Prieš jums jo skiriant
Praneškite savo gydytojui, jei turite alergijų kitiems vaistams, maistui, konservantams ar dažikliams. Praneškite savo gydytojui, jei turite ar manote, kad turite infekciją.
Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate ar anksčiau vartojote vaistus, kurie gali paveikti jūsų imuninę sistemą, pvz., chemoterapiją ar imunosupresinius vaistus. Jei vartojate arba vartojote vaistus, kurie veikia jūsų imuninę sistemą, jums gali kilti padidėjusi infekcijų rizika. Praneškite savo gydytojui, jei turite arba anksčiau turėjote:
- Inkstų problemų
- Kepenų problemų
Praneškite savo gydytojui, jei planuojate pastoti ar tapti tėvu. Jūs ir jūsų partneris turite naudoti du veiksmingos kontracepcijos būdus gydymo šiuo vaistu metu. Moterys turi toliau naudoti kontracepciją 6 mėnesius po paskutinės Adcetris dozės. Vyrams, gydomiems Adcetris, patartina užšaldyti ir laikyti spermatozoidų mėginius prieš pradedant gydymą. Vyrams patariama netapti tėvu gydymo šiuo vaistu metu ir iki 6 mėnesių po paskutinės šio vaisto dozės.
Praneškite savo gydytojui, jei esate nėščia, manote, kad galite būti nėščia arba maitinate krūtimi. Jūsų gydytojas aptars su jumis susijusią riziką ir naudą. Jei nepranešėte gydytojui ar vaistininkui apie kurią nors aukščiau nurodytą būklę, pasakykite jiems, prieš jums suteikiant Adcetris. Vartojimo Adcetris saugumas ilgiau negu 12 mėnesių nebuvo nustatytas.
Naudojimas vaikams
Adcetris saugumas ir veiksmingumas vaikams dar nebuvo nustatytas.
Kitų vaistų vartojimas
Pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant tuos, kuriuos nusipirkote be recepto vaistinėje, prekybos centre ar sveikatos maisto parduotuvėje. Kai kurie vaistai ir Adcetris gali sąveikauti vienas su kitu. Tai apima: vaistus, naudojamus grybelinėms infekcijoms gydyti, tokius kaip ketokonazolas ar itrakonazolas. Šie vaistai gali būti paveikti Adcetris, arba gali daryti įtaką jo veiksmingumui. Jums gali tekti naudoti kitokias vaistų dozes arba vartoti kitus vaistus.
Jūsų gydytojas ar vaistininkas turi daugiau informacijos apie kitus vaistus, kurių reikia vengti ar būti atsargiems vartojant kartu su Adcetris.
Kaip adcetris yra skiriamas
Adcetris suleidžiamas infuzijos būdu į veną (intraveninė infuzija), trunkančia 30 minučių, tai atlieka sveikatos priežiūros specialistas. Jums bus stebima infuzijos metu ir po jos.
Jūsų gydytojas nustatys dozę ir kiek laiko jums reikės gauti Adcetris. Dozė priklauso nuo jūsų kūno svorio. Kai Adcetris vartojamas vienas, rekomenduojama įprasta dozė yra 1,8 mg/kg, skiriama kas 3 savaites. Jūsų gydytojas gali sumažinti pradinę dozę, jei turite inkstų ar kepenų problemų.
Jei esate III ar IV stadijos Hodžkino limfoma pacientas, kuri dar nėra gydyta, jums bus skirtas Adcetris kartu su doksorubicinu, vinblastinu ir dacarbazinu, kurie yra kiti vaistai, naudojami šiai būsenai gydyti. Žr. šių vaistų vartotojo medicininės informacijos lapelius, pateikiamus kartu su Adcetris, daugiau informacijos apie jų naudojimą ir poveikį. Įprasta dozė, kai Adcetris skiriamas kartu su doksorubicinu, vinblastinu ir dacarbazinu, yra 1,2 mg/kg, skiriama kas 2 savaites 6 mėnesius.
Jei esate PTCL pacientas, kuri dar nėra gydyta, jums bus skirtas Adcetris kartu su ciklofosfamidu, doksorubicinu ir prednizolonu, kurie yra kiti vaistai, naudojami šiai būsenai gydyti. Žr. šių vaistų vartotojo medicininės informacijos lapelius, pateikiamus kartu su Adcetris, daugiau informacijos apie jų naudojimą ir poveikį. Įprasta dozė, kai Adcetris skiriamas kartu su ciklofosfamidu, doksorubicinu ir prednizolonu, yra 1,8 mg/kg, skiriama kas 3 savaites, apie 4 – 6 mėnesius. Jūsų gydytojas gali sumažinti pradinę dozę, jei turite lengvų kepenų problemų.
Po pirmos Adcetris dozės kartu su chemoterapija jūsų gydytojas taip pat gali skirti vaistą, kuris padės užkirsti kelią ar sumažinti neutropenijos (baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimo) sunkumą, nes tai gali padidinti infekcijų riziką. Adcetris skiriamas tik suaugusiems. Jis nėra skirtas vaikams.
Perdozavimas
Kadangi Adcetris yra skiriamas jums prižiūrint gydytojui, labai mažai tikėtina, kad gausite per daug. Tačiau jei patiriate bet kokius šalutinius poveikius po Adcetris vartojimo, praneškite gydytojui nedelsiant.
Kol gaunate adcetris
Dalykai, kuriuos turite padaryti
- Jei esate vaisingo amžiaus, jūs ir jūsų partneris turėtumėte naudoti du veiksmingos kontracepcijos būdus gydymo Adcetris laikotarpiu.
- Jei pastojate, kol vartojate šį vaistą, praneškite gydytojui arba vaistininkui nedelsiant.
- Jei jums skiriamas kitas vaistas, priminkite gydytojui ir vaistininkui, kad vartojate Adcetris.
- Pasakykite bet kuriam kitam gydytojui, odontologui ir vaistininkui, kuris jus gydo, kad vartojate šį vaistą.
- Jei ruošiatės chirurginei operacijai, pasakykite chirurgui, kad vartojate šį vaistą.
- Laikykitės visų gydytojo paskyrimų, kad jūsų pažanga būtų stebima. Jūsų gydytojas gali atlikti reguliarius kraujo tyrimus, kad įsitikintų, ar saugu jums vartoti šį vaistą, ir padėti išvengti nepageidaujamų šalutinių reiškinių.
Kai kurie pacientai, vartojantys Adcetris, gali susidurti su rimtomis būklėmis, reikalaujančiomis neatidėliotino gydymo.
Praneškite gydytojui iškart, jei pastebite bet kurį iš šių simptomų, nes kai kurie iš jų gali būti rimtos ar galimai mirtinos būklės požymiai.
Progresuojanti daugialypė leukoencefalopatija (PML)
PML yra rimta ir gyvybei pavojinga smegenų būklė. Praneškite partneriui ar globėjui, kad vartojate Adcetris, ir paprašykite jų pranešti jums jei pastebi bet kokius jūsų judėjimo ar elgesio pokyčius. PML simptomai gali apimti:
- Sumišimą ar sunkumą aiškiai mąstyti
- Atminties praradimą
- Matymo ar regėjimo praradimą
- Sumažėjusį jėgą/kontrolę ar pojūčius rankose ar kojose, pasikeitimus, kaip vaikštote arba balansavimo problemas
Plaučių problemos
Nedelsiant praneškite gydytojui jei pastebite naują ar blogėjantį dusulį arba kosulį. Tai gali būti reiškinys, vadinamas plaučių toksiškumu.
Kepenų pažeidimas
Nedelsiant praneškite gydytojui jei pasireiškia apetito praradimas, skausmas viršutinėje dešinėje pilvo dalyje, pykinimas, vėmimas, odos ar akių baltos dalies pageltimas (gelta). Tai gali būti reiškinys, vadinamas hepatotoksiškumu.
Kasa uždegimas
Nedelsiant praneškite gydytojui jei pastebite bet kuriuos iš šių simptomų: pilvo skausmą su ar be pykinimo ir vėmimo. Tai gali būti reiškinys, vadinamas pankreatitu.
Infekcija
Nedelsiant praneškite gydytojui jei pastebite bet kuriuos iš šių simptomų: karščiavimą (daugiau nei 38°C) ir/arba drebulį, šaltkrėtį gerklės skausmą kosulį skausmą šlapinimosi metu.
Tai gali būti infekcijos simptomai ir/arba būklė, vadinama febriliąja neutropenija (baltųjų kraujo kūnelių trūkumas).
Infuzijai skirtų reakcijų
Tam tikros rūšies vaistai (monokloniniai antikūnai) gali sukelti infuzijai skirtų reakcijų. Apskritai, šios rūšies reakcijos atsiranda per kelias minutes iki kelių valandų po infuzijos pabaigos. Tačiau jos gali išsivystyti ilgiau kaip kelios valandos po infuzijos pabaigos, nors tai yra reta. Infuzijai skirtų reakcijų simptomai apima:
- Išbėrimą, dusulį, sunkumą kvėpuoti ar įtemptą krūtinę, karščiavimą ir nugaros skausmą.
Jei manote, kad anksčiau jums buvo panaši reakcija, praneškite gydytojui prieš pradedant vartoti šį vaistą.
Rimtos odos reakcijos
Nedelsiant praneškite gydytojui, jei patiriate gripo simptomus, po kurių atsiranda skausmingas raudonas arba purpurinis bėrimas, kuris pleiskanoja ir pūslėja. Tai gali būti simptomai retų, rimtų sutrikimų, vadinamų Stevens-Johnson sindromu ir Toksine epidermio nekrolize.
Virškinimo trakto (žarnyno) problemos
Nedelsiant praneškite gydytojui jei pastebite bet kuriuos iš šių simptomų: sunkų pilvo skausmą, drebulį, pykinimą, vėmimą ar viduriavimą.
Kiti rimti šalutiniai poveikiai
Nedelsiant praneškite gydytojui jei pastebite bet kuriuos iš šių simptomų: padidėjusio jautrumo reakcija vadinama DRESS (vaistų reakcija su eozinofilija ir sisteminiais simptomais), kuri gali apimti karščiavimą, plačiai paplitusį odos bėrimą, patinusius limfmazgius, kraujo anomalijas ir vidaus organų, tokių kaip kepenys, plaučiai ar inkstai, uždegimą potencialiai gyvybei pavojinga būklė, vadinama navikinio lizos sindromu, kurį gali patirti svaigulys, sumažėjęs šlapinimasis, sumišimas, vėmimas, pykinimas, patinimas, dusulys ar širdies ritmo sutrikimai būklė, vadinama periferine neuropatija, kuri gali pakeisti odos jautrumą ir sukelti tokius simptomus kaip tirpimas, dilgčiojimas, diskomfortas, deginimas, silpnumas ar skausmas rankose ar kojose būklė, vadinama motorine neuropatija, kuri gali sukelti tokius simptomus kaip silpnumo pojūtis ir sunkumai vaikščiojant.
Aukščiau pateiktame sąraše yra labai rimtas šalutinis poveikis. Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos. Dauguma šių šalutinių poveikių yra reti.
Šalutinis poveikis
Praneškite gydytojui ar vaistininkui kuo greičiau jei jaučiate blogą savijautą, vartojant Adcetris. Visi vaistai turi nepageidaujamą šalutinį poveikį. Kartais jis yra rimtas, bet dažniausiai nėra. Jums gali prireikti medicininės pagalbos, jei patiriate kai kuriuos šalutinius poveikius.
Nesibaiminkite dėl šio galimo šalutinio poveikio sąrašo. Gali būti, kad jūs nepatirsite nė vieno iš jų. Paprašykite gydytojo ar vaistininko atsakyti į bet kokius jums kilusius klausimus.
Žr. skyrių ‘Kol gaunate Adcetris’, kuriame pateikiamas rimtų šalutinių poveikių sąrašas, į kurį reikia atkreipti ypatingą dėmesį. Nedelsiant praneškite gydytojui, jei pastebite bet kokius aukščiau išvardytus simptomus.
Čia pateikiamas kitų simptomų ir sąlygų, kurie gali pasireikšti, sąrašas:
- Viršutinių kvėpavimo takų infekcija
- Pneumonija, plaučių infekcijos tipas
- Vidurių užkietėjimas
- Nuovargis, dažnas šlapinimasis, padidėjęs troškulys, apetito pokyčiai su nenorima svorio netektimi ir irzlumu, tai gali būti būklės, vadinamos hiperglikemija (padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje), simptomai
- Nepaprastai intensyvus kraujavimas ar mėlynumas po oda ar kraujavimas iš dantenų, simptomai, kuriuos sukelia būklė vadinama trombocitopenija, kurią sukelia mažas trombocitų kiekis kraujyje
- Galvos skausmas, pasireiškiantis svaigulys, atrodo blyškūs, gali būti būklės, vadinamos anemija (raudonųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimas) sukeltos
- Niežėjimas
- Neįprastas plaukų slinkimas ar retėjimas
- Raumenų skausmas
- Sąnarių skausmas ar skausmingi, patinę sąnariai
- Pūslių, kurios gali susitraukti arba susiformuoti šašas
- Odos paraudimas, skausmas, patinimas, spuogai arba lupimasis injekcijos vietoje
- Padidėję kepenų fermentų lygiai (ką matuos jūsų gydytojas)
- Naujos ar pasikartojančios citomegaloviruso (CMV) infekcijos
- Skausmingos, grietiniškai geltonos, pakeltos dėmės burnoje (pienligė)
- Šalčio opos
- Miego sutrikimai
Jei kuri nors iš šalutinių reakcijų yra stipri arba turite bet kurią iš šių simptomų, nedelsiant praneškite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės Skubios pagalbos skyrių:
- Intensyvus odos išbėrimas, niežėjimas, niežulys
- Veido, lūpų, burnos ar gerklės patinimas, kuris gali apsunkinti rijimą ar kvėpavimą
Praneškite savo gydytojui ar vaistininkui, jei pastebėjote ką nors kitą, kas jus verčia jaustis prastai. Gali atsirasti kitų šalutinių poveikių, kurie čia nenurodyti kai kuriems žmonėms.
Po naudojimo adcetris
Laikymas
- Nelaikyto indelio laikykite šaldytuve, esant temperatūrai nuo 2 iki 8 laipsnių. Nefreezinkite. Laikykite flakoną originalioje pakuotėje, kad apsaugotumėte nuo šviesos.
- Laikykite jį, kur vaikai negalėtų pasiekti.
Šalinti
Jei gydytojas ar vaistininkas liepia nustoti vartoti šį vaistą arba vaistas pasibaigus jo galiojimo laikui, pasitarkite su vaistininku, ką daryti su likutinėmis dozėmis.
Produkto aprašymas
Kaip jis atrodo
Adcetris yra baltas arba gelsvai baltas miltelių pavidalo produktas, pateikiamas stiklinėje flakone. Kiekvienoje Adcetris pakuotėje yra vienas flakonas.
Sudėtis
Adcetris sudėtyje yra 50 mg brentuksimabo vedotin kaip veiklioji medžiaga. Jis taip pat sudėtyje turi:
- Citrinos rūgšties monohidratas
- Natrio citrato dihidratas
- Trehalozės dihidratas
- Polisorbatas 80
Adcetris nėra gliteno, sacharozės, laktozės, tartrazino ar kitų azo dažiklių.