Kada tinkamas laikas nugaros operacijai?

0
214

Nugaros operacija yra rimta procedūra, kurią reikėtų apsvarstyti tik tada, kai visos kitos gydymo galimybės buvo nesėkmingos. Jei jaučiate nugaros skausmą ir kitais metodais nepalengvėjo, gali būti laikas pasikonsultuoti su gydytoju dėl operacijos galimybės.

Kai kiti gydymo būdai buvo nesėkmingi

Jei bandėte konservatyvius nugaros skausmo gydymo būdus, pvz., fizinę terapiją, chiropraktiką ar vaistus, ir neradote palengvėjimo, gali būti laikas apsvarstyti galimybę atlikti operaciją. Jūsų gydytojas greičiausiai rekomenduos operaciją tik tuo atveju, jei manys, kad tai vienintelė galimybė palengvinti skausmą. Pavyzdžiui, jei turite disko išvaržą, sukeliančią skausmą, gali būti rekomenduojama operacija, skirta pašalinti diską ir sumažinti spaudimą nervams.

Kai jūsų skausmas yra stiprus

Jei nugaros skausmas yra stiprus ir turi įtakos jūsų gyvenimo kokybei, operacija gali būti pasirinkta. Pavyzdžiui, jei nuolat kenčiate skausmą ir dėl to negalite užsiimti mėgstama veikla ar eiti į darbą, operacija gali padėti pagerinti jūsų gyvenimo kokybę. Svarbu aptarti savo tikslus su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog chirurgija yra geriausias būdas pasiekti šiuos tikslus. Pavyzdžiui, jei tikitės grįžti į darbą, kuriam reikalingas sunkus kėlimas, gydytojas turės nustatyti, ar operacija gali padėti jums tai padaryti.

Kai yra kitų sveikatos būklių

Jei turite kitų sveikatos sutrikimų, turinčių įtakos nugaros skausmui, operacija gali būti pasirinkta. Pavyzdžiui, jei sergate cukriniu diabetu ir dėl to patiriate neuropatiją (nervų skausmą), gali būti atlikta operacija, padedanti tą skausmą sumažinti. Be to, jei turite būklę, dėl kurios susilpnėja stuburas, pvz., osteoporozė, gali būti rekomenduojama operacija, kad būtų išvengta tolesnio pablogėjimo. Tai taip pat reiškia, kad jei turite nugaros smegenų auglį, paprastai rekomenduojamas gydymas yra operacija. Taigi, priimant sprendimą dėl operacijos, svarbu atsižvelgti į visas savo sveikatos sąlygas.

Kai esate pasirengęs įsipareigoti pasveikti

Tokio tipo operacija yra rimta procedūra, kuriai reikia atsidavimo atsigauti. Tai reiškia, kad norint užtikrinti sėkmingą rezultatą, turėsite atidžiai laikytis gydytojo nurodymų. Pavyzdžiui, jums gali tekti pailsėti nuo darbo, kad atsigautumėte, o vėliau turėsite dalyvauti kineziterapijoje. Svarbu aptarti savo tikslus su gydytoju, kad jis padėtų jums sukurti jūsų poreikius atitinkantį sveikimo planą. Pavyzdžiui, jei tikitės grįžti į darbą, kuriam reikalingas sunkus kėlimas, gydytojas turės nustatyti, ar operacija gali padėti jums tai padaryti.

Kai turite palaikomąjį tinklą

Atsigavimas po nugaros operacijos gali būti sunkus, todėl svarbu turėti palaikomąjį tinklą. Tai apima šeimą ir draugus, kurie gali padėti atlikti tokius dalykus kaip vaikų priežiūra, transportavimas ir namų ruošos darbai. Be to, gydytojas gali sujungti jus su paramos grupėmis ir ištekliais, kurie gali padėti jums atsigauti. Svarbu aptarti savo tikslus su gydytoju, kad jis padėtų jums sukurti jūsų poreikius atitinkantį sveikimo planą. Pavyzdžiui, jei tikitės grįžti į darbą, kuriam reikalingas sunkus kėlimas, gydytojas turės nustatyti, ar operacija gali padėti jums tai padaryti.

Komentarų sekcija išjungta.