Kodėl man skauda skrandį?

0
166
Kodėl man skauda skrandį

Pas gydytojus dažnai apsilanko asmenys dėl pilvo skausmų.  Dažniausiai pacientai skundžiasi skrandžio skausmais. O skausmą apibūdina kaip visoje pilvo srityje, o tai gali būti nesusiję visai su skrandžiu. Gydytojai stengiasi nustatyti kas sukelia pilvo skausmą. Skausmas kyla dėl struktūrinės ar funkcinės problemos. Kartais žmogaus virškinimo traktas neveikia tinkamai dėl organo struktūros anomalijos. Pagal medicininį vaizdą, medikai mato ar organas atrodo nenormalus ir ar jis neveikia tinkamai.

Virškinimo trakto sistema turi savo nervų sistemą, kuri kontroliuoja raumenų susitraukimus, kurie virškina jūsų suvalgomą maistą. Funkcinės problemos dar kitaip vadinamos motorikos sutrikimais. Toks sutrikimas atsiranda dėl prastos nervų ir raumenų funkcijos virškinimo trakte. Virškinimo trakto organai, kurie turi judrumo problemų, paprastai atrodo normaliai, atliekant medicininius vaizdinius tyrimus. Tokius kaip kompiuterinė tomografija. Funkcinius sutrikimus yra sunku pastebėti, todėl diagnozuoti gali būti sunku.

Priežastys kodėl jums gali skaudėti skrandį

Dirgliosios žarnos sindromas

Su dirgliosios žarnos sindromu susijęs ir pilvo skausmas, kuris gali sustiprėti pavalius arba patyrus stresą. Jei serga dirgliosios žarnos sindromu, jūs turėsite tokius simptomus kaip viduriavimas, vidurių užkietėjimas pilvo pūtimas, bet jie nesukels jums kraujavimo ir svorio tikrai neprarasite.

Vidurių užkietėjimas

Jei jums skauda pilvą dėl vidurių užkietėjimo, tuomet galite jausti aštrius skausmus, kurie atsiranda visoje pilvo srityje. Kuomet viduriai yra užkietėję, jie dažniausiai jaučiasi kaip išsipūtę ir pilni, o pilvas gali išsipūsti akivaizdžiai.

Opa

Opa yra skrandžio gleivinės arba pirmosios plonosios žarnos dalies opa. Opos gali sukelti deginimo pojūtį, panašų į alkio priepuolius. Kiti simptomai yra pykinimas, vėmimas.

Pankreatitas

Pilvo skausmas, kurį sukelia pankreatitas, kuris yra kasos uždegimas, yra stiprus ir aštrus skausmas viršutinėje pilvo dalyje, kuris kartais gali plisti į nugarą arba krūtinę. Taip pat galite jausti kitus simptomus, tokius kaip pykinimas, vėmimas ir karščiavimas. Pankreatitas gali pasireikšti kaip staigus ūminis priepuolis arba lėtinė būklė.

Divertikulitas

Pilvo diskomfortą ir jautrumą apatinėje kairėje pilvo srityje gali sukelti divertikulitas. Tai yra tada, kai storosios žarnos viduje esantys maži maišeliai užsikrečia arba uždegami. Kiti simptomai gali būti nedidelis karščiavimas, pykinimas, vėmimas ar vidurių užkietėjimas.

Komentarų sekcija išjungta.