Per daug drėgmės patalpose – pavojus ne tik baldams, tačiau ir Jūsų sveikatai

0
50

Didelė drėgmė patalpose gali sukelti jums gana rimtas sveikatos problemas. Mitas, kad atsiradęs pelėsis kenkia tik namams. Jis pavojingas ir žmogui. Ne veltui yra labai daug pačių įvairiausių priemonių, kurios gana agresyviai, tačiau ir labai greitai nugali pelėsį.

Žinoma, kad drėgmės surinkėjas ir OroTech.lt reikalingas ne tik dėl pelėsio, tačiau ir kitų drėgmės sukeliamų žalų. Jų kur kas daugiau nei atrodo. Dėl to nereikia laukti, svarbu kuo greičiau imtis priemonių, kurios leis Jums stabilizuoti reikalingą drėgmės kiekį. Gali atrodyti kaip smulkmena, tačiau labai prisidedanti prie Jūsų gyvenimo kokybės.

Baisusis pelėsis

Per didelis drėgmės kiekis patalpose pirmiausia sukelia pelėsį. Pastarasis ne tik gadina kvapą, tačiau ir kali sukelti žmogui kvėpavimo takų problemas. O kur dar sugadinti baldai, sienos… Dažniausiai prie pelėsio atsiradimo prisideda ne tik per daug drėgmės, tačiau taip pat ir per mažas patalpų vėdinimas. Taigi, reikia kompleksinio problemos naikinimo būdo.

Juodasis pelėsis, kuris dažniausiai yra įvardijamas kaip pats pavojingiausias, naikinimas įvairiomis priemonėmis. Tačiau vietoje labai agresyvios chemijos siūlome daugiau dėmesio skirti patalpų sausinimui. Kai nebus pelėsio atsiradimo priežasties – nebus ir jo paties. O juk agresyvios jo naikinimo priemonės gadina baldus ir gali patalpose skleisti dalelių, kurios yra toksiškos žmogui.

Veikia sveikatą

Per didelis drėgmės kiekis patalpose pirmiausia veikia žmogaus sveikatą. Blogiausia, kad kartais yra kasdien juntamasi blogai, tačiau ne iki galo aišku – kodėl. Kai drėgmės patalpose yra labai daug – gali kankinti migreniniai skausmai. Žmonės geria vaistus, taip blogina savo gyvenimą, sveikatą. O tereikia tik išmatuoti drėgmę. Žinoma, kad skausmus gali sukelti ir per daug sausas oras, tad meteorologinė stotelė gali labai tiksliai parodyti – kaip reikia koreguoti mikroklimatą, kad būtų galima jame puikiai jaustis.

Nemalonus kvapas

Pelėsis sukelia nemalonius kvapus namuose. Kai kurie jiems naikinti perka jonizatorius. Opcija nebloga, tačiau kol problema nebus pašalinama – nebus labai daug naudos iš papildomos įrangos. Nemalonus kvapas gali ne tik pabloginti mūsų buvimo namuose patirtis, tačiau ir įsigerti į baldus. Vėliau juos išvalyti bus labai sunku, kartais net ir neįmanoma pašalinti kvapo. Dėl to tokia smulkmena kaip perteklinės drėgmės surinkimas gali būti tikras išsigelbėjimas.

Kondensatas ant langų

Kai patalpose yra labai daug drėgmės – taip pat pasirodo ir kondensatas ant langų. Dažniausiai rasos lašeliai labiausiai pamatomi yra rudenį, kai drėgna ir lauke arba kai labai vėsu. Tačiau kai drėgmės yra labai daug – dažniausiai rasos lašeliai „puošia“ langus net ir tuomet, kai lauke šilta ir sausa. Tai rodo, kad problema jau yra labai didelė. Staigi kova su ja yra būtina, kadangi pasikartosime, kad drėgmės sukeliamos žalos tikrai yra labai daug.

Sienų gadinimas

Galiausiai, kai patalpose drėgmės yra labai daug, gali luptis tapetai ir dažai. Vėlgi, galite tvarkyti kiek tik norite. Tačiau kol nebus pašalinama to priežastis – efekto nebus. Pirmiausia reikia sausintuvo, o tik tuomet iš naujo sutvarkyti sienas ir gyventi ramiai, kad tokio tipo problema daugiau nebesikartos.

Drėgmės surinkėjas veikia labai tyliai, nepastebimai, tačiau jo nauda yra labai didelė. Ypač džiugina gana mažos ir lanksčios kainos. Leiskite sau gyventi kokybiškiau. Tai padaryti nėra sunku. Įranga veikia, o jūs mėgaujatės tyru oru. Tokiu, kokio reikia Jūsų organizmui.

 

Komentarų sekcija išjungta.