Pratimai yra geriausias depresijos, nerimo gydymas

0
401

Mokslininkai iš Australijos pateikia tyrimų duomenis, kad fiziniai pratimai yra veiksmingesni nei terapija ar vaistai gydant depresiją ir nerimą.

Dalyviai, kurie 12 savaičių laikotarpiu užsiėmė fizine veikla, pastebėjo 1,5 karto mažiau depresijos, nerimo, palyginti su žmonėmis, kurie buvo gydomi terapija ar vaistais. Šios išvados turėtų paskatinti medicinos specialistus pasirinkti fizinį aktyvumą kaip pirmąjį gydymo pasirinkimą.

Tyrimo vadovas Benas Singhas sako, kad didesnio intensyvumo pratimai labiau padėjo kovoti su depresija ir nerimu, o ilgesni pratimai turėjo mažesnį poveikį, palyginti su trumpais ir vidutinio laikotarpio pratimais. Be to, tyrime nustatyta, kad visos fizinės veiklos rūšys yra naudingos, įskaitant aerobinius pratimus, tokius kaip vaikščiojimas, pasipriešinimo treniruotės, pilatesas ir joga.

„British Journal of Sports Medicine“ paskelbtame tyrime, tyrėjai analizavo daugiau nei 1000 ankstesnių tyrimų, kuriuose dalyvavo 128 119 žmonių, ir nustatė, kad fiziniai pratimai gali būti veiksmingi gydant psichikos sutrikimus.

Tyrėjai pastebėjo, kad didžiausią naudą psichinei sveikatai turėjo žmonės, sergantys depresija, ŽIV ar inkstų liga. Be to, fizinis krūvis taip pat pagerino psichinę sveikatą nėščioms moterims, kurios ką tik pagimdė.

„Tyrimai rodo, kad nereikia daug laiko skirti mankštai, kad būtų teigiamas poveikis psichinei sveikatai“, – teigė Singhas. Pasaulio mastu net 1 iš 8 žmonių patiria psichikos sutrikimų.

Komentarų sekcija išjungta.