Skauda pilvo apačią

0
859

Pilvo diskomfortas turi įvairių šaltinių ir gali paveikti įvairius vidaus organus. Siekiant sušvelninti šią painiavą, sveikatos priežiūros specialistai dažnai suskirsto pilvo erdvę į regionus. Jūsų apatinė pilvo dalis yra regionas, kuris yra žemiau bambos. Pilvo skausmas šioje srityje gali reikšti, kad susiduria organai, esantys tarp bambos ir gaktos kaulo, įskaitant pilvo ir dubens organus. Skirtingų organų skausmas gali būti sunku atskirti.

Kas sukelia apatinės pilvo dalies skausmą?

Apatinės pilvo dalies skausmas dažniausiai kyla iš vieno apatinės pilvo dubens ertmės organų, tokių kaip:

 • Plonoji žarna
 • Dvitaškis
 • Priedas
 • Kiaušidės
 • Gimda
 • Šlapimtakiai
 • Šlapimo pūslė
 • Pilvaplėvė

Retesni atvejai, kai skausmas gali kilti iš kitų kūno dalių, jei nervai, kurie keliauja tarp dviejų sričių, yra susiję su skausmu. Inkstai yra užpakalinėje pilvo dubens srityje, tačiau skausmas inkstų srityje gali jaustis priekyje. Vyrų sėklidėse gali kilti skausmas, kuris spinduliuoja į pilvo srityje.

Skausmo tipai

Pilvo skausmas gali būti skirtingų formų ir trukmės, taip pat gali turėti skirtingas priežastis. Ūminis skausmas atsiranda staiga ir paprastai yra laikinas, dažniausiai būna susijęs su traumomis ar infekcijomis. Lėtinės ligos gali sukelti ilgalaikį skausmą, kuris gali būti pasikartojantis arba nuolatinis. Abu šie skausmo tipai gali palaipsniui stiprėti, o tai gali rodyti, kad liga taip pat progresuoja. Jei patiriate stiprų ar besitęsiantį skausmą, svarbu nedelsiant kreiptis į medicinos pagalbą.

Ar skausmas

Kai kurios priežastys, dėl kurių atsiranda skausmas, gali būti rimtos, o kitos – ne tokios rimtos. Sunku nustatyti skausmo sunkumą remiantis tik savijauta. Jei skausmas yra stiprus arba nuolat stiprėja, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, nepriklausomai nuo jo kilmės. Sveikatos paslaugų teikėjas gali padėti sumažinti skausmą ir atlikti tyrimus, siekiant nustatyti jo priežastis. Jei kankinate lėtinio skausmo sindromu ir nežinote, kas yra jo šaltinis, svarbu kreiptis į specialistą net ir tuo atveju, jei skausmas nėra per stiprus.

Kokia yra dažniausia apatinės pilvo dalies skausmo priežastis?

Didelė dalis jūsų plonųjų ir storųjų žarnų yra lokalizuoti apatinėje pilvo ertmėje ir užima didžiąją dalį šios srities. Dėl šios priežasties žarnyno sutrikimai yra dažniausia apatinės pilvo dalies skausmo priežastis. Tokios virškinimo problemos gali būti kasdieninio pobūdžio, tokios kaip dujų kaupimasis ir maisto netoleravimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Taip pat gali būti susiję su rimtesnėmis virškinimo trakto ligomis – tiek lėtinėmis, tiek ūminėmis.

Jei esate alergiški tam tikriems maisto produktams, netoleruojate maisto arba turite kitų virškinimo sutrikimų, tai gali sutrikdyti normalų virškinimo procesą ir sukelti dujų kaupimąsi ar išmatų sutrikimus. Yra daug dalykų, kurie gali sutrikdyti virškinimo procesą. Be to, jei jūsų žarnos yra uždegusios, tai gali sukelti skausmą. Tai atsitinka, kai suaktyvėja jūsų imuninė sistema, ir gali sukelti uždegiminį žarnyno ligas, tokių kaip enteritas arba kolitas, opas, celiakiją, plonosios žarnos arba storosios žarnos nepraeinamumą arba vėžį.

Kas sukelia apatinės pilvo dalies skausmą moterims?

Jei turite moterų reprodukcinę sistemą, jie taip pat yra lokalizuoti apatinėje pilvo dubens srityje. Šie organai yra dar viena dažna apatinės pilvo skausmo priežastis. Kartais sunku atskirti žarnyno spazmus nuo menstruacijų spazmų, nes jūsų gimda ir žarnos yra taip arti viena kito. Nors kai kurie mėnesinių skausmai yra normalūs, kartais jie gali rodyti problemą, pvz.:

 • Endometriozę
 • Dubens uždegiminę ligą
 • Gimdos fibromą
 • Gimdos vėžį

Taip pat galite jausti skausmą kiaušidėse dėl tokių priežasčių kaip:

 • Ovuliacijos skausmas
 • Kiaušidžių cistos
 • Kiaušidžių navikai
 • Kiaušidžių vėžys.

Kas dar sukelia apatinės pilvo dalies skausmą?

Kai virškinimo ar reprodukcinė sistema nekelia skausmo, skausmą apatinėje pilvo dalyje gali sukelti šlapimo sistema. Dažna šlapimo pūslės ar šlapimo takų skausmo priežastis yra šlapimo takų infekcija. Inkstų infekcijos gali sukelti skausmą apatinėje pilvo dalyje, jei spinduliuoja iš nugaros. Be to, šlapimo pūslės uždegimas ar inkstų skausmas gali būti sukeltas kitų sudirgimų ar ligų.

Ką daryti, jei mano apatinis pilvo skausmas yra tik kairėje arba dešinėje?

Apatinės kairiosios pilvo dalies skausmas dažnai siejamas su divertikuloze ir gaubtinės žarnos divertikulitu. Divertikulai, t.y. maišeliai, atsirandantys storosios žarnos sienelėje, dažniausiai pasitaiko apatinėje kairiojoje pusėje. Šie maišeliai yra patrauklūs bakterijų dauginimuisi ir gali sukelti uždegimą ir skausmą.

Apatinės dešiniosios pilvo dalies skausmas gali būti susijęs su apendiksu, kuris atšakojasi į dešinę pusę nuo storosios žarnos. Apendicito uždegimas yra dažna apatinės pilvo dalies skausmo priežastis. Uždegus apendiksą, jis gali sprogti ir sukelti infekciją pilvaplėvėje, vadinamą peritonitu.

Be to, gali skaudėti apatinę pilvo dalį vienoje pusėje, jei turite būklę, kuri paveikia vieną kiaušidę arba vieną inkstą. Vienoje kiaušidėje ar inkste iš abiejų pusių gali atsirasti augimas, tokiu kaip navikas ar cista. Inkstų akmenys dažniausiai pažeidžia tik vieną inkstą vienu metu, o ovuliacijos skausmas paprastai pasireiškia vienoje kiaušidėje.

Koks gydymas yra skirtas apatinės pilvo dalies skausmui gydyti?

Lengvesnį apatinės pilvo dalies skausmą galite gydyti namuose naudodami nereceptinius (OTC) skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip NVNU ar acetaminofenas. Taip pat gali prireikti receptinių skausmą malšinančių vaistų, tokių kaip steroidai ar opioidai, priklausomai nuo jūsų būklės. Jei pateksite į ligoninę su stipriu skausmu, jie gali suteikti jums vaistų per IV ir siekti išskirti bei gydyti pagrindinę jūsų skausmo priežastį, kuri gali būti įvairi.

Dažniausios apatinės pilvo dalies skausmo priežastys nėra rimtos. Virškinimo trakto ar menstruacijų spazmus dažnai galima gydyti namuose ilsintis, taikant šilumą ir drėkinant. Pabandykite pailsėti virškinimo sistemai, jei jūsų skausmas susijęs su virškinimu, ir laikytis lengvos dietos, pavyzdžiui, sultinio ir arbatos vieną dieną. Žolelių arbatos, tokios kaip pipirmėtės, saldymedis ir imbieras, gali padėti nuraminti virškinimo sistemą. Laikui bėgant, galite nuspręsti pasikeisti savo mitybos įpročiais.

Komentarų sekcija išjungta.