Faktai apie savižudybes

0
369

Jeigu jūs esate arba jūsų pažįstamas asmuo patiria sveikatos, savižudybės ar alkoholio vartojimo krizę bei emocinę kančią, susisiekite su emocinės paramos pagalba, kurie jums padės be jokio mokesčio.

 

Emocinė parama telefonu

Emocinė parama telefonu

Vis daugiau galime išgirsti apie savižudybes, kurios dažniausiai kyla dėl psichinės sveikatos problemų. Kartais galime net nepastebėti, kad artimasis kenčia nuo tam tikrų psichinių problemų, tačiau visuomet svarbu su visais artimaisiais kalbėti ir stengtis atsiverti.

Savižudybė yra pagrindinė mirties priežastis

Savižudybė yra mirtis, kuri sukeliama bandant save sužaloti arba nusižudyti. Bandymas nusižudyti yra tuomet, kai bandoma pakenkti sau ir nutraukti savo gyvenimą. Dauguma faktorių gali padidinti savižudybės riziką arba apsaugoti nuo jos. Savižudybės dažnai gali kilti dėl įvairių traumų ir smurto formų.

Dažnai vaikai patyrę patyčias ar smurtą yra linkę į didesnę savižudybės riziką. Paskambinus į vaikų liniją, galite gauti emocinę pagalbą iš žmonių, kurie padės sumažinti mintis apie savižudybę.

Savižudybės yra rimta visuomenės sveikatos problema

2000 – 2018 metais savižudybių procentai išaugo net 30 procentų, o 2019 – 2020 metais sumažėjo. 2020 metais Lietuvoje fiksuota net 607 savižudybių, o iš jų 133 moterys ir 474 vyrai. 2021 metais Lietuvoje įvyko 565 savižudybės, 126 moterys ir 439 vyrai.

Savižudybės egzistuoja tarp visų amžiaus žmonių. Dažniausiai nuo 10 iki 64 metų amžiaus.

Savižudybės turi platų poveikį

Savižudybės bandymai sukelia rimtų fizinių ir emocinių padarinių. Žmonės kurie bandė įvykdyti savižudybę ir išgyveno, gali patirti rimtų sužalojimų, kurie gali turėti padarinių sveikatai ateityje. Šie žmonės gali patirti depresiją ir kitus psichikos sveikatos sutrikimus. Gera naujiena, kad 90 procentų žmonių išgyvena, kurie bando nusižudyti.

Savižudybės gali paveikti draugus, artimuosius, bendradarbius ir kitus žmonės. Kuomet žmogus miršta, jų artimieji patiria šoką, kaltės jausmą, pyktį, depresiją ir nerimą. Kartais gali turėti net patys minčių apie savižudybę.

Savižudybių galima išvengti

Savižudybių gali išvengti kiekvienas asmuo bei gali sukurti geresnius ryšius su savo artimaisiais. Stenkitės kalbėti su savo artimaisiais žmonėmis, nes tai nėra gėdinga. Visuomet galite pasiskambinti į viršuje nurodytus kontaktus ir išsikalbėti apie savo esamas problemas, jūs kalbėsite anonimiškai, tad niekas nežinos kas jūs esate.

Visuomet verta pagalvoti apie savo artimus žmonės, kaip jie gali jaustis. Dėl savo artimųjų netekties, dažnai žmonės pradeda sirgti rimtomis depresijos formomis.

Komentarų sekcija išjungta.