Ar saugu rūkyti nikotino druskas?

0
1345
Ar saugu rūkyti nikotino druskas

Jei esate garintojas, turbūt esate girdėję apie nikotino druskas. Šios druskos garinimas suteikia tokį patį potyrį kaip cigarečių rūkymo. Dauguma žmonių pradeda rūkyti elektronines cigaretes tik tam, kad greičiau atsikratytų tikrų cigarečių rūkymo, tačiau koks tikslas tuomet rūkyti nikotino druskas? Ar jos saugios ir kokius turi privalumus bei trūkumus?

Ar saugu rūkyti nikotino druskas?

Tikslaus atsakymo nėra, tačiau tai nėra nei saugiau, nei nesaugiau. Nikotino druskos skiriasi nuo paprastų skysčių, kad į jį yra dedama benzenkarboksirūgšties. Ši rūgštis gali sudirginti žmogaus gerklę ir plaučius, tačiau šalutinio poveikio neturėtų būti.

Jeigu norėtumėte labiau suprasti apie nikotino druskas, tuomet reikėtų daugiau pasidomėti apie bazės nikotiną. Tai reiškia, kad tai yra gryniausias nikotinas, kuris yra išgaunamas iš tabako lapų. Galima toleruoti tik mažą laisvos bazės nikotino stiprumą, jei jis nepakeičiamas chemiškai. Taip yra, nes žmogaus plaučiai ir smegenys šį nikotiną sugeria labai greitai. Dažnai cigarečių rūkytojai būna nustebinti, kiek druskose yra daug nikotino ir jie nesupranta, kaip elektroninių cigarečių rūkytojai valdo tokio didžio nikotiną. Nikotino druskos yra laisvos bazės nikotino ir benzenkarboksirūgšties derinys, kuriame gali būti ir kitų organinių medžiagų. Didelis nikotino kiekis suteikia žmogui rūkymo pojūtį, o benzenkarboksirūgštis sąveikauja su kitomis organinėmis medžiagomis ir palengvina poveikį.

Nikotino druskos yra ir paprastuose skysčiuose, todėl žmonės dažnai pradeda lyginti rūkymą ir garavimą. O ypatingai nikotino druskos saugumą lygina su tikru rūkymu. Pateikiame svarbių faktorių apie nikotino druskas:

  • Anglijos visuomenės departamento duomenimis, garinimas yra 95 procentais saugesnis nei rūkymas.
  • Garinant yra įkvepiama mažiau cheminių medžiagų, negu įkvepiant rūkant.
  • Pagal ligų kontroles ir prevencijos centro svetainės duomenis, rūkymas ir garinimas nėra naudingas niekam. Tačiau elektroninės cigaretės yra laikomos saugesnėmis.
  • Nuo cigarečių lieka nemalonus kvapas ant rūbų, mašinoje, kvapas iš burnos, o elektroninės cigaretės nepalieka jokio kvapo.
  • Nikotino druskos yra kur kas pigesnis pasirinkimas. Kadangi mokėsite už buteliuką, kurio pakaks ilgesniam laikui.
  • Žmogui nepatariama išgaruoti daugiau nei 5mg vienam kūno kilogramui.

Žmogus kuris sveria 68 kilogramus, gali maksimaliai per dieną išgarinti 345 Mg, o tai yra labai dideli skaičiai.

Nikotino druskos privalumai

Kuomet sužinojote daugiau informacijos apie pačias nikotino druskas, dabar pareikime prie privalumų.

  • Dauguma nuo cigarečių pereina prie elektroninių ir tikisi mesti rūkyti. Tačiau garinant paprastus skysčius, žmonės negaus reikiamos dozės nikotino ir nusivils.
  • Garinant nikotino druskas yra juntamas didesnis skonio jausmas.
  • Dažnai žmonės bijo, kad pradės kosėti įtraukę pirmuosius garus, tačiau garinant nikotino druską tokių dalykų nepajausite.
  • Skysčius su nikotino druska galima laikyti ilgesnį laiką.

Nikotino druskos nėra pats patikimiausias rūkymo būdas. Norime priminti, kad joks rūkymas nėra sveikas žmogaus organizmui ir sveikatai. Mes rekomenduojame nieko nerūkyti, nes pajausite sveikesnį gyvenimo būdą, pradėsite jausti daugiau skonio, išsivalysite plaučius. Taip pat rekomenduojame paskaityti: faktai apie elektronines cigaretes.

Straipsnis gali būti netikslus, nes buvo rašomas pagal išorinius šaltinius.

Komentarų sekcija išjungta.