Kodėl vėluoja mėnesinės? 8 galimos priežastys

0
897
Kodėl vėluoja mėnesinės

Jeigu patiriate didelį stresą ar turite mažą kūno svorį, jūsų menstruacinis ciklas gali vėluoti. Be to, tam tikros sąlygos, tokios kaip policistinių kiaušidžių sindromas, diabetas ir kt., taip pat gali turėti įtakos jūsų mėnesinių reguliarumui.

Koks vėlavimas yra normalus mėnesinių metu?

Svarstote, kodėl jūsų menstruacijos vėluoja, nors nesate nėščia? Daugybė priežasčių gali sukelti menstruacijų nebuvimą arba vėlavimą, įskaitant hormoninį disbalansą ar rimtus sveikatos sutrikimus. Be to, menstruacijos gali būti nereguliarios, kai jos pirmą kartą prasideda arba prasideda menopauzės perėjimas. Jei jūsų ciklas nesuderinamas su tipine 21-40 dienų ciklo trukme, verta pasitarti su gydytoju ir paieškoti priežasties.

Mažas kūno svoris

Ekstremali mankšta, pvz., maratonai, taip pat gali sukelti ciklo nelygumus. Didelis fizinis krūvis gali sukelti stresą organizmui, kuris gali paveikti jūsų hormonus ir menstruacijas. Tai ypač gali pasireikšti, jei esate pradedantis sportininkas arba jei pradėjote intensyviai mankštintis po ilgos pertraukos. Tačiau po tam tikro laiko organizmas gali prisitaikyti prie mankštos ir menstruacijos gali sugrįžti į normalų režimą.

Stresas

Lėtinis stresas gali sukelti hormonų disbalansą, pažeisti kasdienę rutiną ir netgi paveikti smegenų dalį, atsakingą už menstruacinio ciklo reguliavimą. Tai gali sukelti ligą arba staigų svorio padidėjimą ar sumažėjimą, kurie gali turėti neigiamos įtakos jūsų ciklui.

Jei manote, kad stresas gali sutrikdyti jūsų mėnesinius ciklus, būtų gerai išbandyti atsipalaidavimo metodus ir pakeisti savo gyvenimo būdą.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad lėtinis stresas gali turėti neigiamos įtakos ir kitoms jūsų sveikatos būklėms, todėl reikia rūpintis savo bendra gerove ir gali prireikti medicininės pagalbos.

Policistinių kiaušidžių sindromas

Policistinių kiaušidžių sindromas yra būklė, kurioje kūnas gamina didesnį nei įprastą kiekį vyriškų hormonų – androgenų, dėl ko kiaušidėse susidaro cistos, kurios gali sutrikdyti ovuliaciją arba net visiškai ją sustabdyti.

Kita hormonų disbalanso priežastis gali būti atsparumas insulinui, kuris taip pat dažnai siejamas su policistinių kiaušidžių sindromu.

Gydymas policistinių kiaušidžių sindromo paprastai yra skirtas simptomų palengvinimui, o gydytojas gali paskirti vaistus, tokius kaip kontraceptikai ar kitus vaistus, siekiant reguliuoti menstruacijų ciklą.

Nutukimas

Panašiai kaip ir nepakankamo kūno svorio atveju, didelis kūno svoris gali sukelti hormoninius pokyčius ir sukelti nelygumus menstruacinėje ciklo eigoje. Nutukimo atveju organizmas gali gaminti per daug estrogeno, kuris yra pagrindinis reprodukcinių hormonų komponentas. Didelis estrogeno kiekis gali sukelti ciklo sutrikimus ar netgi visiškai sustabdyti menstruacijas.

Jei gydytojas nustato, kad nutukimas yra vėlyvų ar nesėkmingų menstruacijų veiksnys, jis gali rekomenduoti numesti svorio pakeičiant gyvenimo būdą, pvz., maitintis sveikai ir mankštintis reguliariai.

Kontraceptikai

Keičiant kontraceptiką arba nutraukus jo vartojimą, taip pat gali pasireikšti ciklo pokyčiai. Skirtingi kontraceptikai turi skirtingų hormonų kiekius ir formulę, todėl jie gali skirtingai veikti jūsų ciklą. Prieš pasirenkant kontracepcijos priemonę, geriau pasitarti su gydytoju, kad būtų pasirinkta priemonė, kuri geriausiai tinka jūsų individualiems poreikiams ir sveikatai.

Lėtinės ligos

Lėtinės ligos, tokios kaip diabetas ir celiakija, gali turėti įtakos mėnesinių ciklui. Hormoniniai pokyčiai, susiję su cukraus kiekiu kraujyje, gali sukelti mėnesinių nereguliarumą. Be to, celiakija sukelia uždegimą, dėl kurio gali būti pažeista plonoji žarna, kuri trukdo organizmui įsisavinti pagrindines maistines medžiagas. Tai taip pat gali sukelti nereguliarias arba praleistas menstruacijas. Kitos lėtinės ligos, galinčios sukelti ciklo nelygumus, apima Kušingo sindromą, įgimtą antinksčių hiperplaziją ir Ashermano sindromą.

Priešlaikinis kiaušidžių nepakankamumas

Daugumai moterų menopauzė prasideda nuo 45 iki 55 metų amžiaus. Tačiau kai kurioms moterims menopauzė prasideda anksčiau, pvz., dėl priešlaikinio kiaušidžių nepakankamumo arba natūralios ankstyvos menopauzės.

Priešlaikinis kiaušidžių nepakankamumas gali būti susijęs su genetiniais veiksniais ar autoimuninėmis ligomis. Tai gali sukelti nereguliarias ar netgi nutrauktas mėnesines.

Jei esate iki 40 metų ir pradėjote patirti menopauzės simptomus arba jūsų ciklas tampa nereguliarus, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju ir aptarti tyrimus ir gydymą.

Skydliaukės problemos

Nepakankama ar pernelyg aktyvi skydliaukės veikla gali sukelti menstruacijų nelygumus. Skydliaukė reguliuoja organizmo medžiagų apykaitą ir taip pat gali turėti įtakos hormonų lygiui. Skydliaukės problemos paprastai gydomos vaistais, o po gydymo menstruacinis ciklas paprastai grįžta į normalią būseną.

Komentarų sekcija išjungta.