8 patarimai, kaip geriau išsimiegoti naktį

0
485

Atraskite paprastus patarimus, padedančius pagerinti miego kokybę, jei jums kyla sunkumų užmigti ar išlipti iš lovos . Senėjant ir keičiantis gyvenimo ritmui, miego problemos tampa vis dažnesnės. Nuolatinis miego trūkumas gali turėti neigiamą poveikį mūsų sveikatai, įskaitant padidėjusį polinkį į nutukimą, širdies ir kraujagyslių ligas bei 2 tipo diabetą.

Vaistai nuo miego gali padėti geriau išsimiegoti, tačiau juos reikia vartoti atsargiai, nes gali sukelti šalutinius poveikius, tokius kaip galvos skausmas, mieguistumas, apetito sutrikimai, burnos džiūvimas, diskomfortas pilvo srityje ir netgi keisti sapnai. Norint pagerinti miego kokybę, yra daug paprastų patarimų, kuriuos galima išbandyti, pvz.:

Pratimai

Kasdieninė greita pasivaikščiojimų praktika gali ne tik pagerinti nuotaiką, bet ir padėti geriau miegoti naktimis. Fiziniai pratimai yra natūralus būdas sustiprinti miego hormonų, tokių kaip melatoninas, poveikį. Tyrimai rodo, kad moterys, kurios sportavo reguliariai po menopauzės, geriau užmigo, nei moterys, kurios buvo mažiau aktyvios. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į treniruočių laiką, nes sportavimas per vėlai gali paskatinti organizmą. Rytinės treniruotės, atliekamos šviesoje, gali padėti išlaikyti natūralų cirkadinio ritmo reguliavimą, kuris padeda reaguoti į šviesos ir tamsos pokyčius.

Rezervuokite lovą tik miegui ir seksui

Svarbu neleisti savo lovai tapti darbo stotimi, atsakinėjant į telefoninius skambučius ar rašant elektroninius laiškus. Be to, nerekomenduojama žiūrėti televizoriaus vėlai vakare, kadangi tai gali sutrikdyti miego kokybę. Lovos vietą reikia susieti su atsipalaidavimu ir miego stimuliavimu, o ne su pabudimu. Geriausia yra naudoti lovą tik miegui ir seksui, siekiant išlaikyti tinkamą miego kokybę.

Išlaikykite ją patogia

Miego kambario aplinka gali turėti didelę įtaką jūsų miego kokybei, ne tik televizoriaus peržiūrėjimas. Todėl svarbu užtikrinti, kad jūsų miegamasis būtų kuo patogesnis. Optimaliausia aplinka būtų ramybės, tamsybes ir vėsos, kad būtų skatinamas sveikas ir gilus miegas. Visa tai padės pasiekti gerą miego kokybę.

Pradėkite miego ritualą

Vaikystėje mama galėjo skaitant pasakas ir įdedant į lovą padėti užmigti. Tuo pačiu būdu, ritualų rinkinys prieš miegą suaugusiesiems taip pat gali turėti panašų efektą. Šie ritualai padeda signalizuoti kūnui ir protui, kad artėja laikas miegoti. Kiekvieną vakarą galite išgerti stiklinę šilto pieno, pasimaudyti arba klausyti raminančios muzikos, kad atsipalaiduotumėte ir parengtumėte savo kūną miegui.

Valgykite, bet ne per daug

Net ir pernelyg pilnas skrandis ar per didelis maisto kiekis gali sutrikdyti miegą. Todėl svarbu nevalgyti didelių porcijų maisto dvi ar tris valandas prieš miegą. Jei jaučiate alkį prieš miegą, pasirinkite nedidelį, sveiką užkandį, pvz., obuolį su sūrio gabalėliu ar keletą pilno grūdo krekerių, kad pasitenkintumėte ir nesijustumėte alkanas per naktį.

Venkite alkoholio ir kofeino

Jei norite užkandžiauti prieš miegą, turėtumėte vengti vyno ir šokolado, kadangi šokolade yra kofeino, kuris veikia kaip stimuliatorius. Alkoholis taip pat gali sutrikdyti gerą miegą, nes jis yra silpnas stimuliatorius, nors jis gali pasirodyti ramus. Be to, rekomenduojama vengti rūgštaus maisto ar gėrimų, pvz., citrusinių vaisių ir sulčių, nes jie gali sukelti diskomfortą virškinimo trakte, sutrikdydami miegą.

Nestrėsuokite

Stresas ir per didelis darbo krūvis gali sukelti nerimą ir trukdyti geram miegui naktį. Norint pasiekti gilų ir kokybišką miegą, svarbu prieš miegą skirti laiko atsipalaidavimui. Tam galite išbandyti įvairius atsipalaidavimo metodus, kurie padeda sumažinti stresą ir nerimą, pvz., gilus kvėpavimo pratimus. Toks kvėpavimas padeda jums susikaupti, raminti nervus ir atsipalaiduoti, kad būtų galima miegoti gerai.

Pasitikrinkite

Jeigu pastebite norą nuolat judinti kojas, knarkimą ar deginantį skausmą skrandyje, krūtinėje ar gerklėje, tai gali būti trys įprasti miego sutrikimų simptomai, tokių kaip neramios kojos sindromas, miego apnėja ir gastroezofaginis refliuksas (GERL). Jei pastebite šiuos simptomus ir jie trukdo jums miegoti naktį ar sukelia mieguistumą per dieną, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad jis galėtų įvertinti jūsų būklę ir pasiūlyti gydymą.

Komentarų sekcija išjungta.