Dantų tiesinimosi kapos ar breketai?

0
417
Dantų tiesinimosi kapos ar breketai?

Tai tikrai nėra lengvas sprendimas, kai norite išsitiesinti dantis ir galvojate ką rinktis: breketus ar tiesinimosi kapas? Norint priimti teisingą sprendimą, rekomenduojama pasinaudoti ortodontų konsultacijomis. Reikia nepamiršti ir teisingo gydimo, kuris priklausys nuo ortodontinės problemos, kurią reikės koreguoti. Dantų tiesinimas kapomis yra ne visada geriausias pasirinkimas, todėl svarbu gauti profesionalaus ortodonto patarimus.

Breketai yra dažniausiai gaminami iš metalo, o tuomet tvirtinami prie dantų išorėje. Breketų yra ne viena rūšys, tarkime keramikiniai arba liežuviniai ( tvirtinami už dantų). Prie kronšteinų yra tvirtinamos metalinės vielos ir guminės juostos, kad būtų galima manipuliuoti dantimis ir ištaisyti visas ortodontines problemas.

Kapos yra plastikinės, kurios yra pritaikomos kiekvienam pacientui, naudojant 3D burnos skanavimą. Tuomet yra gaminamos kapos, kurios judins dantis mažais žingsneliais, kol juos pilnai ištiesins.

Dantų tiesinimas kapomis: privalumai

Kapos atrodo geriau

Vienas iš pagrindinių privalumų, kad jos yra praktiškai nematomos. Kiti žmonės nematys, kad jūs esate kažką užsidėję ant savo dantų. Dėl šios priežasties jie yra tokie populiarūs, nes niekas neklausinėja jūsų apie dantų tiesinimą, o nuotraukose jos nepastebimos.

Galite išsiimti

Kuomet einate valgyti arba gerti karštų gėrimų, visuomet jas galite išsiimti. Norint pasiekti geriausius rezultatus, kapas reikia nešioti bent 20 – 22 valandas per parą. Žmonės kurie nešioja breketus, kartais susiduria su problemomis valgant tam tikrą maistą.

Lengviau išsivalyti dantis

Kai valotės arba geriate, jums reikės nusiimti kapas. Dėl šios priežasties yra lengviau išsivalyti gerai dantis ir galima lengvai naudoti dantų siūlą, jei prieš tai naudojote.

Prireiks mažiau konsultacijų

Kuomet pradedate nešioti kapas, jums reikės mažiau ortodonto konsultacijų, kadangi kapos yra padaromos pagal tam tikras programas. Jums nereikės lankytis pas ortodontus dėl kokių nors koregavimų, todėl apsilankymų skaičius mažėja iki minimalaus, o tai reiškia, kad sutaupysite laiko.

Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis

Patogu nešioti

Dažnai kyla klausimas ar skauda juos nešioti? Taigi atsakymas yra, kad skausmas gali būti vienodas kaip ir breketų. Bet nešiojant kapas yra susiduriama su mažiau burnos ir dantenų problemomis. Privalumas, kad jūs su kapomis neįsipjausite, nes jos yra gaminamos iš plastiko.

Dantų tiesinimas kapomis: minusai

Pacientai turi būti disciplinuoti

Kad galima nusiimti kapas yra ne tik privalumas, bet ir tam tikrais atvejais minusas. Kartais pacientai tingi jas išsiimti valgymo metu arba atgal įsidėti kai išsivalo dantis ir nepranešioja rekomenduojamų valandų skaičiaus. Kartais dantų tiesinimas kapomis nepavyksta, nes kai kurie pacientai nesilaiko duotų rekomendacijų ir dažnai jas išsiima.

Kapų išsiėmimas ir įdėjimas gali būti nepatogus

Prieš valgį ir prieš gėrimą būtina išsiimti kapas. Kai esate viešumoje, tuomet yra kiek sunkoka juos išsiimti ir jų nepamesti. Prieš dedant atgal kapas, būtina išsivalyti dantis, kadangi tam tikros maisto dalelės gali sustabdyti dantų judėjimą ir pakeisti kapų spalvą. Reikia nepamiršti, kad gali padidėti ertmių ir blogo burnos kvapo rizika.

Kapų įsidėjimas

Kapų įsidėjimas

Dantų tiesinimas kapomis kaina

Dėl 3D skanavimo technologijų pažangos ir lanksčios medžiagos, kurios naudojamos kapoms gaminti, kapų kaina gali būti panaši į breketų kainą. Viskas priklauso nuo reikalingo gydymo, o kartais su kapomis nėra įmanoma pasiekti reikiamų rezultatų, todėl prireiks ir breketų. Liežuvinių breketų kaina gali būti panaši į kapų kainą, nes jie yra dedami už dantų ir yra taip pat nematomi.

Dantų tiesinimosi kapos ar breketai?

Kartais dantų tiesinimas kapomis nėra pats geriausias gydymo metodas. Jeigu dantims yra reikalingas didesnis gydymas, tuomet kapos yra nerekomenduojamos. Prieš nusprendžiant koks gydymas jums yra reikalingas, visuomet pasitarkite su ortodontologais.

Breketų privalumai

Tinka bet kokiam gydymui

Su breketais nėra svarbu koks gydymo atvejis jums yra reikalingas. Gali kilti dantų ir veido problemos, kurias galima taisyti breketais ir sutvarkyti visas problemas, kad turėtumėte nuostabią šypseną. Breketams yra naudojama lankinė viela ir karūnėlės, kad būtų galima dantis įtraukti į reikiamą vietą. Jie yra pats galingiausias gydymo metodas, kuris perkelia dantis į reikiamą vietą.

Galima pasiekti nuostabius rezultatus

Su breketais galima pasiekti kur kas geresnį rezultatą negu su kapomis. Breketai turi kur kas didesnę jėgą perkeliant dantis į norimą padėtį. Su kapomis yra ribotos galimybės, kiek dantų galima perkelti vienu metu.

Liežuviniai breketai

Liežuviniai breketai

Galimybė rinktis iš kelių skirtingų breketų tipų

Breketai nėra tradiciniai metaliniai laikikliai r vielos. Šiais laikais kiekvienas pacientas gali rinktis keramikinius breketus, kurie yra mažiau pastebimi. Taigi galite rinktis breketus be metalo išvaizdos.

Greitesnis gydymo laikas

Dažniausiai uždarant tarpus ir išlyginant dantis, gydymo laikas su breketais yra greitesnis, jeigu lygintumėme su kapomis. Gydymo laikas yra labai svarbus veiksnys kai kuriems asmenis, kurie nori greičiau užbaigti ortodontinį gydymą. Ortodonto įgūdžiai ir patirtis prisideda prie greitesnio gydymo laiko.

Close up of the mouth of a girl with dental braces.

Breketų minusai

Breketų estetika

Kai kuriems žmonėms tiesiog nepatinka breketų išvaizda. Jie pergyvena, kad gali jaustis prastai tam tikroje socialinėje aplinkoje.

Dantų valymas

Dantų valymas su siūlu yra šiek ties sunkesnis, kai nešiojate breketus. Jeigu prastai išsivalote dantis, tuomet gali atsirasti apnašų aplink breketus, dėl kurių atsiras dėmių ir ėduonies. Kiekvienas pacientas privalo laikytis savo ortodonto nurodymų, kaip teisingai reikia valytis su šepetėliu ir kaip valytis su dantų siūlu, kuomet dėvimi breketai.

Dieta ir maisto ruošimas

Reikia šiek tiek atsargumo su maistu ir gėrimais, kai nešiojate breketus. Kai valgomas kietas ir lipnus maistas, gali nutrūkti lanko viela arba nuo dantų nuslysti laikiklis. Jeigu taip atsitinka, tuomet breketai nebus efektyvūs, kol nebus išaisyta problema. Keli lūžiai gali prailginti gydymo laiką.

Regulerios konsultacijos

Reikia daugiau vizitų pas ortodontus, kad būtų galima stebėti gydymo procesą ir atlikti koregavimus. Maždaug kartą per mėnesį reikės apsilankyti, pas ortodontą, kuris patikrins kiek dantys pasislinko ir kuria kryptimi toliau turi judėti dantys.

Priimkite teisingą sprendimą dėl dantų tiesinimosi

Prieš pasirenkant tinkamą gydymą, reikėtų daug ką apsvarstyti. Nuspręskite kokie yra privalumai ir kokie yra trūkumai, bei kas jums yra svarbiausia. Užduokite sau klausimus į tam tikrus privalumus ir minusus. Taip pat konsultacijos metu pas ortodontą, gausite tam tikrų patarimų.

 

Komentarų sekcija išjungta.