Kaip išvengti strijų?

0
215
Kaip išvengti strijų

Strijos ant žmonių odos atrodo kaip įdubę dryžiai. Strijų spalvos gali būti trys: raudona, sidabrinė ir violetinė. Strijos ant žmonių odų dažniausiai atsiranda ant: krūtinės, klubų apačioje, ant šlaunų.

Strijos dažnai atsiranda neštumo metu. Tačiau jos gali atsirasti ir bet kuriuo jūsų gyvenimo metu. Kai kurie žmonės yra joms jautresni. Jeigu jūsų giminėje yra asmenų, kurie jas turi, tuomet didelė tikimybė, kad turėsite ir jūs. Yra tam tikri metodai, kurie padeda pašalinti turimas strijas arba išvengti jų atsiradimo.

Kontroliuokite savo svorį

Jeigu norite išvengti strijų neštumo metu ir ne tik, rekomenduojame išlaikyti savo sveiką svorį. Strijos dažnai atsiranda, kai žmogaus kūno svoris greitai padidėja ir tuomet jūsų oda greitai atitrūksta. Strijas galima pastebėti ir tuo metu, kai yra greitai metamas svoris. Kai kuriems žmonėms strijos atsiranda nuo per greito augimo, tarkime brendimo metais. Taip pat strijas turi ir sportininkai, kurie treniruojasi arba naudoja steroidus. Stenkitės kontroliuoti savo kūno svorį, kad jis nekistų per greitai. Laikykitės sveikos mitybos ir mankštų, kad lengviau sukontroliuotumėte svorį.

Gerkite vandenį

Jeigu geriate pakankamai vandens, tuomet jūsų oda išliks hidratuota ir minkšta. Minkštos odos nėra linkusios susidaryti strijas, o sausa oda linkusi. Jeigu geriate kofeino turinčius gėdimus, padidinate strijų atsiradimo riziką. Jeigu geriate kofeino gėrimus, stenkitės kuo daugiau suvartoti vandens, žolelių arbatos.

Laikykitės maistingų medžiagų turinčios dietos

Strijos gali atsirasti, jei tam tikrose kūno vietose trūksta vitaminų. Galite stengtis valgyti maistą, kuris sustiprintų jūsų odos sveikatą. Valgydami maistą, įsitikinkite, kad jame yra :

 • Vitamino C
 • Vitamino E
 • Vitamino D
 • Proteino
 • Cinko

Stenkitės rinktis valgyti neperdirbtus įvairių spalvų maisto produktus. Pusryčiams valgykite kiaušinius, nesmulkintų kviečių skrudintą duoną ir įvairiausias miško uogas.

Įtraukite į mitybą daugiau vitamino C

Kolagenas yra labai svarbus, kad išlaikytų žmogaus odą tvirtą ir elastingą. Tai padeda sumažinti ir raukšlių atsiradimą, bei puikus būdas vengiant strijų. Vitaminas C yra svarbi maistinė medžiaga, kad būtų gerais vystomas kolagenas. Vitamino C galima rasti vaisiuose ir daržovėse. Citrina ir apelsinai yra gausus vitamino C šaltinis.

Vitaminas D yra svarbu

Sveiko vitamino D kiekis gali sumažinti strijų riziką. Lengviausia gauti vitamino D, tiesiog būnant saulėje. Vitaminas D dažnai yra dedamas į pieno produktus, duoną, grūdus, jogurtus.

Valgykite maistą, kuris turi cinko

Cinkas yra svarbus, jei norite išlaikyti sveiką odą. Cinkas padeda sumažinti uždegimus ir greičiau gydyti žaizdas. Žuvis, riešutai yra puikus cinko šaltinis.

Gydykite strijas, vos joms atsiradus

Jeigu strijų atsiradimas yra neišvengiamas, tuomet galite stengtis jas sumažinti, o ilgainiui jos išnyks. Galite susisiekti su dermatologais, kurie suteiktų jums patarimus. Jie gali nustatyti, nuo ko jums jos atsiranda ir pasiūlys tinkamus gydymo būdus.

strijos nėštumo metu

strijos nėštumo metu

Strijų rizikos atsiradimo faktoriai

Kai kurie žmonės turi didesnę tikimybę atsirasti strijoms. Rizikos veiksnius apima:

 • Moteriška lytis
 • Šeimoje yra narių, turinčių strijų
 • Viršsvoris
 • Buvimas nėščiai
 • Greitas svorio priaugimas arba numetimas
 • Vartojant kortikosteroidus
 • Darant krūtų didinimą
 • Marfano ir kušnigo sindromas

Strijų gydymas

Strijų išvengimas yra sunkus, tačiau yra ne vienas gydymo metodas, kuris gali sumažinti jų ryškumą.

 

Retinoidų kremas

Retinoidų kremas yra puikus vaistas, kuris išgaunamas iš vitamino A. Jūs galite pagerinti savo odos išvaizdą, o ypatingai jeigu strijos dar yra visiškai naujos. Kremas padės jums atstatyti kolageną odoje. Tokie kremai nerekomenduojami naudoti neštumo arba žindymo metu.

Lazerio terapija

Su lazerio terapijomis jūs galite sumažinti strijas. Lazeriai padeda skatinti kolageną ir elastino augimą odoje. Yra daug skirtingų lazerio terapijų, todėl gydytojai parinks jums tinkamiausią.

Glikolio rūgštis

Glikolio rūgšties kremai yra viena iš gydymo priemonių. Toks gydymo būdas yra brangus. Jie padeda sumažinti esamas strijas ir neleidžia susidaryti naujoms.

 

Komentarų sekcija išjungta.